ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
19.12.2022 Справа № 908/2551/22
м. Запоріжжя Запорізька область
Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона - Дніпро», 49000, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, буд. 29-А
до відповідача Приватного акціонерного товариства «Електометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна», 69008, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 81
про стягнення коштів
без виклику представників сторін
суть спору
12.12.2022 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона - Дніпро», м. Дніпро до відповідача Приватного акціонерного товариства «Електометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна», м. Запоріжжя про стягнення заборгованості в розмірі 13 842 360,65 грн з яких: основна заборгованість у розмірі 6 376 423,68 грн, пеня у розмірі 5 044 728,18 грн, 3% річних у розмірі 351 736,03 грн, інфляційні втрати у розмірі 2 069 472,76 грн.
12.12.2022 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Горохову І.С.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п. 59 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
Крім того, пунктом 61 вказаних Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Із наведених норм вбачається, що належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
В якості доказу направлення копій позовної заяви відповідачу позивачем надано накладну № 4900098104483 від 02.12.2022.
Позивачем до позовної заяви не додано доказів, які підтверджують відправлення або вручення копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу Приватного акціонерного товариства «Електометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна» (69008, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 81) листом з описом вкладення із зазначенням поіменного переліку предметів вкладення.
Крім того, статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України установлені вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.
Зокрема, п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як вбачається із прохальної частини позовної заяви, позивач заявляє вимогу про стягнення з відповідача поряд з основним боргом також пеню у розмірі 5 044 728,18 грн, 3% річних у розмірі 351 736,03 грн, інфляційні втрати у розмірі 2 069 472,76 грн, днак, позивачем не зазначено чітко визначених періодів стягнення заявлених нарахувань (початкова та кінцева дата, місяць, рік періоду нарахування).
Отже, суд доходить висновку, що позивачем порушено вимоги п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» № 3674 VI.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 01.01.2022 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2481,00 грн.
Згідно з ч. 1, 2, п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача Приватного акціонерного товариства «Електометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна», м. Запоріжжя суми коштів в розмірі 13 842 360,65 грн.
Таким чином, позивачу необхідно було сплатити 207 635,41 грн судового збору.
Фактично ж Товариство з обмеженою відповідальністю «Охорона - Дніпро», м. Дніпро в якості доказів сплати судового збору додано до позовної заяви платіжне доручення № 4617 від 02.12.2022 на суму 207 635,40 грн, тобто позивачем судовий збір сплачено в меншому розмірі, ніж встановлено законом, недоплаченою є сума 0,01 грн.
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона - Дніпро», м. Дніпро до відповідача Приватного акціонерного товариства «Електометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна», м. Запоріжжя про стягнення коштів, слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.
Частинами 3 та 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона - Дніпро», м. Дніпро до відповідача Приватного акціонерного товариства «Електометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна», м. Запоріжжя про стягнення коштів, залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом подання до суду письмової заяви із значенням відповідних відомостей, а саме:
- надати суду документи, які підтверджують відправлення або вручення Приватному акціонернму товариству «Електометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна», м. Запоріжжя копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладення із зазначенням поіменного переліку предметів вкладення);
- надати позивачу належні розрахунки пені, 3 % річних та інфляційних нарахувань, зокрема, чітко визначити період нарахування пені, 3 % річних (з якої дати по яку дату) та кількість днів прострочення, а також суму боргу, на яку відбулось нарахування; визначити період нарахування інфляційних місяцями (з якого місяця по який місяць) індекси інфляції, що застосовувались позивачем та суму боргу;
- надати суду документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (доплата 0,01 грн).
3. Роз`яснити позивачу, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.
4. Ухвала набирає законної сили 19.12.2022 та оскарженню не підлягає.
СуддяІ. С. Горохов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2022 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 107919972 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Горохов І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні