Рішення
від 24.10.2007 по справі 16/195-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16/195-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" жовтня 2007 р.                                                            Справа № 16/195-07

вх. № 10031/6-16

Суддя господарського суду Здоровко Л.М. 

при секретарі судового засідання Малярчук Ю.В.

за участю представників сторін:

позивача - Соколай В.А., довіреність №17 від 01.10.2007 р.  відповідача - не з'явився

розглянувши справу за позовом Харківського обласного теріторіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Харків  

до  Приватного підприємства "Ізюм - Автотранспортні послуги", м. Ізюм  

про стягнення 9248,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

У судовому засіданні о 11:25 год. 03.10.2007 р. оголошувалась перерва до 10 год. 24.10.2007 р.

Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою, в якій просить сягнути з відповідача 6800,00 грн. штрафу та 2448,00 грн. пені. Позов обґрунтовано тим, що на підставі рішення адміністративної колегії Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.06.2007 року № 23-к „Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції"   (справа № 4/20-09-07) визнано, що відповідач вчинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді недобросовісної конкуренції, передбаченими статтями 1, 15 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" в зв'язку з чим на нього накладений штраф у розмірі 6800,00грн. Оскільки відповідач не сплатив штраф у добровільному порядку на протязі 30 днів з дня одержання рішення про накладення штрафу, відповідачеві нарахована пеня за кожен день прострочки сплати штрафу у розмірі 1,0% від суми штрафу.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзив на позов та витребувані ухвалою суду документи не надав, був належним чином повідомлений про час та дату розгляду справи (а.с.19).

За таких обставин справа розглядається за наявними в ній матеріалами згідно ст. 75 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача суд встановив наступне.

Недобросовісною конкуренцією є будь-які дії у конкуренції, що суперечать   правилам,   торговим   та   іншим  чесним  звичаям  у підприємницькій діяльності. (ч. 1 ст. 1 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції").

Згідно до ст. 15 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", досягненням неправомірних переваг у конкуренції  є  отримання таких  відносно іншого господарюючого суб'єкта (підприємця) шляхом порушення  чинного  законодавства,   яке   підтверджено   рішенням державного органу, наділеного відповідною компетенцією.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" вчинення господарюючими суб'єктами - юридичними особами та їх об'єднаннями  дій,  визначених  цим  Законом   як   недобросовісна конкуренція,  тягне  за  собою  накладання  на них Антимонопольним комітетом України, його  територіальними  відділеннями  штрафів  у  розмірі  до  трьох  відсотків  виручки  від  реалізації   товарів,  виконання  робіт,  надання  послуг  господарюючого   суб'єкта   за  останній звітний рік, що  передував  року,  в  якому  накладається штраф. У   разі  якщо  обчислення  виручки  господарюючого  суб'єкта неможливе або виручка відсутня, штрафи, зазначені у частині першій цієї    статті,    накладаються   у   розмірі   до   п'яти   тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Антимонопольний комітет    України,    його     територіальні  відділення  у  справах  про  недобросовісну  конкуренцію приймають обов'язкові для виконання рішення про: визнання факту    недобросовісної   конкуренції; припинення недобросовісної конкуренції; офіційне спростування  за  рахунок  порушника  поширених  ним неправдивих, неточних або неповних відомостей; накладання штрафів; вилучення товарів із неправомірно використаним позначенням та копій виробів іншого господарюючого суб'єкта (підприємця); скасування або  зміну  центральними  та  місцевими   органами державної   виконавчої   влади,   виконавчими  органами  місцевого самоврядування прийнятих ними  неправомірних  актів  і  розірвання укладених ними угод. (ст. 30 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" ).

Рішенням адміністративної колегії Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 23-к від 26.06.2007р. „Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції ” (справа № 4/20-09-07)  визнано, що ПП "Ізюм -автотранспортні послуги" здійснивши дії, які полягали у перевезенні пасажирів по тим маршрутам (частинам маршрутів), право обслуговувати які одержали на законних підставах інші суб'єкти господарювання, без одержання на це права на законних підставах (не подававши документи та не приймавши участі в конкурсі, не змагавшись з іншими суб'єктами господарювання з метою одержати право обслуговувати той чи інший маршрут в порядку, який передбачений чинним законодавством), тим самим порушуючи правила надання відповідних послуг, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді недобросовісної конкуренції, передбачене ст. 1 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”, а саме діями у конкуренції, що суперечать правилам у підприємницькій діяльності. За вчинення вищезазначеного порушення,   позивач згідно з ст. 21 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції” наклав на ПП "Ізюм –автотранспортні послуги" штраф в розмірі 3400 грн., що складає 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також цим рішенням визнано, що відповідач здійснивши дії, які полягали у посадці і висадці пасажирів в основному на зупинках автобусів, що фактично є діяльністю на ринку пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування в м. Ізюм, але не в порядку, який передбачений діючим законодавством (суб'єкт господарювання повинен одержати на це право на законних підставах (подати документи та прийняти участь в конкурсі, змагаючись з іншими суб'єктами господарювання з метою одержати право обслуговувати той чи інший маршрут), тим самим порушуючи законодавство України про автомобільний транспорт, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді недобросовісної конкуренції, передбачене ст. 15 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”, а саме досягнення неправомірних переваг у конкуренції відносно інших суб'єктів господарювання, які діють на ринку пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування в межах м. Ізюм на законних підставах (за результатами конкурсів), шляхом порушення чинного законодавства, яке підтверджено рішенням державного органу, наділеного відповідною компетенцією (постановою Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області).  За вчинення цього порушення,   згідно з ст. 21 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції” накладено на ПП "Ізюм – автотранспортні послуги" штраф в розмірі 3400 грн., що складає 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 32 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції", рішення  Антимонопольного    комітету    України    та   його територіальних відділень,  прийняті у справах  про  недобросовісну конкуренцію,   можуть  бути  оскаржені  до  суду  заінтересованими особами  у  тридцятиденний  строк  з  дня одержання копії рішення.

Копія Рішення листом була надіслана до ПП "Ізюм –автотранспортні послуги"  для виконання.

Зазначений лист та копія Рішення були отримані  підприємством 02 липня 2007 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 6).

Рішення № 23 -к від 26.06.2007р. оскаржено відповідачем не було.

Згідно  ч.1 ст.31 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції", порушник, на  якого   накладено   штраф,   сплачує   його   у тридцятиденний  строк  з  дня  одержання  рішення  про  накладення штрафу, якщо інше не визначено цим рішенням, тобто до 01 серпня 2007 включно.

Станом на 06.09.2007р. ПП "Ізюм  - автотранспортні послуги"  штраф не сплачений.

Згідно з частиною 2 статті 31 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції" за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі 1,0% суми штрафу.

За прострочення сплати штрафу позивач за період з 02.08.07 по 06.09.07 включно, нарахував відповідачу пеню, яка склала  2448,00 грн..

Відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції", у разі  відмови  від  сплати  штрафу  Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення стягують штраф  та  пеню  у судовому порядку.

Враховуючи, що відповідач вимоги позивача не спростував, доказів погашення штрафу та пені не надав, вимоги позивача щодо стягнення 6800,00 штрафу та 2448,00грн. пені обґрунтовані та підлягають задоволенню.  

Держмито і витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 33, 49, 75, 82-85 ГПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства "Ізюм-автотранспорті послуги" (64300, Харківська область, м. Ізюм, вул. Соборна, 51, кв. 5 код ЄДРПОУ 33672660 відомості про поточні рахунки в установах банків в матеріалах справи відсутні)  на користь державного бюджету України, на рахунок в Ізюмському районі Харківської області  код 24134350, р/р 31119106700259,   МФО 851011,   в  ГУДКУ в Харківській області –6800, 00 грн. штрафу та 2448, 00 грн. пені.

Стягнути з Приватного підприємства "Ізюм-автотранспорті послуги" (64300, Харківська область, м. Ізюм, вул. Соборна, 51, кв. 5 код ЄДРПОУ 33672660 відомості про поточні рахунки в установах банків в матеріалах справи відсутні) на користь державного бюджету України (відділення державного казначейства м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134490, рахунок 31110095700002 в Управління державного казначейства у Харківський області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095)- 102,0 грн. державного мита.

Стягнути з Приватного підприємства "Ізюм-автотранспорті послуги" (64300, Харківська область, м. Ізюм, вул. Соборна, 51, кв. 5 код ЄДРПОУ 33672660, відомості про поточні рахунки в установах банків в матеріалах справи відсутні) на користь державного бюджету  України (відділення державного казначейства м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134490, рахунок 31213259700002 в Управління державного казначейства у Харківський області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22050000, символ звітності 259, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській обл.) - 118,00 грн. судових витрат.

Видати накази після набрання судовим рішенням законної сили.

Повний текст рішення підписано 26 жовтня 2007 р.

 

  

Суддя                                                                                            Здоровко Л.М.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.10.2007
Оприлюднено02.11.2007
Номер документу1079306
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/195-07

Ухвала від 12.07.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Т.В.

Рішення від 24.10.2007

Господарське

Господарський суд Харківської області

Здоровко Л.М.

Ухвала від 20.08.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 03.05.2007

Господарське

Господарський суд Сумської області

Моїсеєнко В.М.

Ухвала від 06.04.2007

Господарське

Господарський суд Сумської області

Моїсеєнко В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні