СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/4881/22
ун. № 759/14969/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2022 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Журибеда О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1" Солом`янського району м. Києва про поновлення на роботі, стягнення оплати за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди та стягнення вихідної допопомги,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з даним позовом та просить поновити його на роботі, стягнути з відповідача заробітну плату за час вимушеного прогулу починаючи після 14.06.2022 року по день подачі позову, стягнути з відповідача не сплачену вихідну допомогу та стягнути з відповідача на його користь 50000 грн. на відшкодування моральної кшоди.
Звертаючись з даним позовом до суду ОСОБА_1 не сплатив судового збору.
Так, згідно з п.1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
З аналізу даної норми слідує, що в категорії цивільних справ від сплати судового збору звільняються позивачі лише за позовні вимоги про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати.
Згідно з ч. 3 ст.23 ЦК України моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб. Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою.
Так, касаційний цивільний суд у складі Верховного суду у своїй постанові від 28 листопада 2018 року у справі № 761/11472/15-ц дійшов до висновку, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди, яка визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою.
Таким чином, позовна вимога про відшкодування моральної шкоди є вимогою майнового характеру.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору за вимоги майнового характеру становить 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на день звернення до суду позивач зазначив ціну позову в сумі 50000 грн. Таким чином, судовий збір, який підлягає до сплати, становить 992,40грн.
При таких обставинах заяву слід залишити без руху, про що повідомити заявника і надати йому строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали.
Керуючись ст.185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1" Солом`янського району м. Києва про поновлення на роботі, стягнення оплати за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди та стягнення вихідної допопомги- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном у 10 днів з моменту отримання копії ухвали суду. У спосіб на виконання даної ухвали суду позивачу подати відповідну заяву через канцелярію суду, або направити засобами поштового зв`язку протягом визначеного строку.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Журибеда
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2022 |
Оприлюднено | 21.12.2022 |
Номер документу | 107957889 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Журибеда О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні