Ухвала
від 20.12.2022 по справі 912/1877/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,

тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

20 грудня 2022 рокум. Кропивницький Справа № 912/1877/22

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Закурін М.К., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом ОСОБА_1

до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гарант-28»

про визнання неправомірними внесків (тарифів) на утримання будинків та прибудинкової території,

у с т а н о в и в:

19.12.2022 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами, спрямованими до ОСББ «Гарант-28», про «визнання неправомірними внесків (тарифів) на утримання будинків та прибудинкової території за 2020, 2021 та 2022 роки».

За результатами вивчення матеріалів поданої заяви суд вважає, що вона підлягає залишенню без руху на підставі наступного.

Так, основні вимоги до позовної заяви містяться у статті 162 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України). Зокрема, пункти 4 та 5 частини 3 цієї статті визначають, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог (спосіб захисту, передбачений законом) та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, правові підстави позову.

Зокрема, обравши наведений спосіб захисту Заявниця не вказала з яких правових підстав такий спосіб є правомірним та надасть їй можливість захистити власні права та інтереси з огляду на те, що розмір внесків на утримання будинку визначений за результатами певних управлінських рішень Об`єднання. При цьому які ці рішення та з яких підстав вони є неправомірними вона у позові не вказала. Більш того, відповідні рішення до позову вона не надала.

Частина 2 статті 91 ГПК України визначає, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Втім, Заявниця подала письмові документи в незасвідчених належним чином копіях, що є порушенням наведених положень.

Поряд з цим, згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

До позову Заявниця відповідних доказів не надала, але у заяві вказала, що відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» вона, як споживач, звільнена від сплати судового збору.

Проте, такі висновки та дії Заявниці не відповідають положенням діючого законодавства, яке урегульовує порядок вирішення спорів, що виникають із корпоративних правовідносин у сфері діяльності об`єднань співвласників багатоквартирного будинку у випадку наявності спору між учасниками та об`єднанням, котрі пов`язані з діяльністю та управлінням. Більш того, за змістом статті 1-1 названого Закону ним регулюються відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг, а не правовідносини, які виникають із корпоративних.

Отже, за наявності корпоративного спору з Об`єднанням Заявниця зобов`язана сплатити судовий збір у відповідності до статей 1 та 2 Закону України «Про судовий збір» у відповідному розмірі, а саме у розмірі 2481 грн за кожну з позовних вимог немайнового характеру. Оскільки вона не вказала на кількість управлінських рішень Об`єднання, які оспорюються нею та стосуються встановлення розмірів внесків на 2020-2022 роки, суд не в змозі самостійно визначити необхідний розмір судового збору, який підлягає сплаті у даному випадку.

На підставі зазначеного суд висновує, що викладені обставини є підставою для застосування частини 1 статті 174 ГПК України, за якою суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного та керуючись статтями 174, 232 ГПК України,

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Зобов`язати ОСОБА_1 у десятиденний строк з дня отримання ухвали надати до суду:

- уточнення позовної заяви стосовно правомірності обраного способу судового захисту порушених прав та правових підстав позову щодо оспорювання управлінських рішень Об`єднання по визначенню розміру внесків на утримання будинку,

- докази прийняття Об`єднанням оспорюваних управлінських рішень,

- докази сплати судового збору відповідно до кожної з позовних вимог,

- всі наявні докази, які подані до суду, у належно засвідчених копіях.

Ухвала набирає чинності з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя М.К. Закурін

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.12.2022
Оприлюднено23.12.2022
Номер документу107961763
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/1877/22

Ухвала від 09.01.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Закурін М.К.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Закурін М.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні