Ухвала
від 20.12.2022 по справі 913/276/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

20 грудня 2022 року м. Харків Справа № 913/276/22

Провадження №15/913/276/22

Суддя Смола С.В., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» (вул. Перекопська, буд. 178, м. Херсон, 73000)

до Державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод» (квартал Острая Могіла, буд. 180, м. Луганськ, 91004)

про стягнення 81 458 грн 06 коп.,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» (далі - ТОВ «ХОЕК») 12.12.2022 (дата оформлення відповідного поштового відправлення) звернулося до Господарського суду Луганської області з позовом до Державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод» (далі - ДП «ЛАРЗ») про стягнення заборгованості за договором від 01.01.2019 №37500368 про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у сумі 81 458 грн 06 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що на виконання умов договору від 01.01.2019 №37500368 про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг ним у липні-вересні 2021 року поставлено відповідачеві електричну енергію в обсязі 24 384 кВт/год на суму 81 458 грн 06 коп.

Відповідач у порушення умов п.п.5.1, 5.10 договору та розділу 4 комерційної пропозиції поставлену електроенергію своєчасно не оплатив.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.12.2022 справа передана на розгляд судді Смолі С.В.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд приходить до висновку, що позовна заява та додатки до неї відповідають вимогам ст.ст.162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України); підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження не встановлено.

Отже, подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Статтею 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Частиною 1 ст.247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Згідно з ч.5 ст.12 ГПК України малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У даному випадку позивачем заявлено до стягнення суму 81 458 грн 06 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (248 100 грн 00 коп.), тобто дана справа є малозначною.

Відповідно до ч.1 ст.250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною 1 ст.251 ГПК України передбачено, що відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Згідно з ч.5 ст.252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на відсутність у матеріалах справи клопотання позивача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін суд приходить до висновку про необхідність розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) представників сторін.

Суд зауважує, що відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням відповідача є: квартал Острая Могіла, буд. 180, м. Луганськ, 91004.

У листі на звернення позивача Херсонська дирекція Акціонерного товариства «Укрпошта» зазначила, що пересилання пошти до м. Луганськ тимчасово не здійснюється.

Отже, позивачем обґрунтовано не направлено копію позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача засобами поштового зв`язку.

Відповідно до інформації з сайту https://ukroboronprom.com.ua/structure/derzavne-pidprijemstvo-luganskii-aviaciinii-remontnii-zavod ДП «ЛАРЗ» має адресу електронної пошти: ІНФОРМАЦІЯ_2.

Крім того, позивачем у позовній заяві зазначено адресу електронної пошти відповідача: ІНФОРМАЦІЯ_1, проте копію позовної заяви та доданих до неї документів на вказану адресу електронної пошти не надіслано.

Також судом встановлено, що за матеріалами справи відповідачу належить номер телефону НОМЕР_1 , за яким закріплений акаунт месенджеру Viber.

Також суд вважає за необхідне звернути увагу сторін, що відповідно до п.10 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.

Реєстрація офіційної електронної адреси в ЄСІТС дозволяє користуватися фунціоналом підсистем «Електронний кабінет» та «Електронний суд», що забезпечують, зокрема, наступні можливості:

- процесуальні документи та докази можуть подаватися до суду в електронній формі, а процесуальні дії - вчинятися в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису, за винятком випадків, передбачених процесуальним законом;

- особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою;

- створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, інших органів та установ у системі правосуддя, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи.

Керуючись ст.ст.8, 12, 176, 179, 232 - 234, 247, 250, 252 ГПК України, суд

У Х В А Л И В:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

3. Довести до відома відповідача, що у відповідності до ч.1 ст.251 ГПК України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У випадку подання відзиву відповідачу слід подати до суду докази його надіслання позивачу з усіма додатками.

4. Звернути увагу відповідача, що він повинен подати суду докази разом з поданням відзиву (ч.3 ст.80 ГПК України). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (відповідно до ст.178 ГПК України).

5. Зобов`язати позивача невідкладно надіслати на адреси електронної пошти ДП «ЛАРЗ»: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та у месенджер Viber на номер телефону НОМЕР_1 копію позовної заяви з додатками. Докази надіслання (надання) невідкладно надати суду.

6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив відповідача - протягом п`яти днів з дня отримання відповідного відзиву. У випадку подання позивачем відповіді на відзив подати суду докази надіслання (надання) його відповідачу.

7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив. У випадку подання відповідачем заперечень подати суду докази надіслання (надання) їх позивачу.

8. Запропонувати сторонам зареєструватися в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі та надати суду актуальну адресу своєї електронної пошти.

9. Звернути увагу сторін на порядок подання відповіді на відзив, заперечень, встановлений ст.ст.166 -167 ГПК України.

10. Звернути увагу сторін, що відповідно до ч.7 ст.252 ГПК України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

11. Звернути увагу учасників судового процесу, що відповідно до п.5.27 Національного стандарту України «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації» (ДСТУ 4163-2003) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

12. Звернути увагу учасників справи на процесуальні права та обов`язки, передбачені ст.46 ГПК України, зокрема в частині строків подання до суду заяв про збільшення/зменшення позовних вимог, зміни предмету або підстави позову та доказів направлення копій таких заяв та доданих до них документів іншим учасникам справи, а також щодо наслідків неподання таких доказів суду (ч.ч.2, 3, 5 ст.46 ГПК України).

13. Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у ст.80 ГПК України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи. У випадку неможливості учасником справи самостійно надати докази - він вправі подати клопотання про витребування доказів судом у строки, встановлені у ч.ч.2, 3 ст.80 ГПК України (ч.1 ст.81 ГПК України).

14. Звернути увагу учасників справи, що при визначенні строків отримання ними процесуальних документів від суду та від інших учасників справи, з метою недопущення зловживанням процесуальними правами, судом враховуються Нормативи і нормативні строки пересилання поштових відправлень, затверджені наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013 №958.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання 20.12.2022 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію у справі можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/sud5014.

Суддя Сергій СМОЛА

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення20.12.2022
Оприлюднено23.12.2022
Номер документу107961777
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/276/22

Рішення від 16.02.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні