ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.12.2022 Справа № 914/3401/21
У справі за позовом: ОСОБА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ,до відповідача 1:Товариства з обмеженою відповідальністю «Фонтан Холдінг», м. Львів,до відповідача 2:Товариства з обмеженою відповідальністю «Проперті Менеджмент ЛТД», м. Львів,про: - визнання недійсним рішення загальних зборів учасників товариства, оформленого протоколом № 05-07/21 від 05.07.2021, в частині надання згоди директору на розпорядження майном; - визнання недійсним Акту приймання-передачі вкладу у негрошовій формі до статутного капіталу від 01.09.2021. Суддя Трускавецький В. П.Представники сторін не викликались (не повідомлялись). Встановив:
На розгляді Господарського суду Львівської області перебуває позов ОСОБА_1 до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю «Фонтан Холдінг» та відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю «Проперті Менеджмент ЛТД» про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників товариства, оформленого протоколом № 05-07/21 від 05.07.2021, в частині надання згоди директору на розпорядження майном; визнання недійсним Акту приймання-передачі вкладу у негрошовій формі до статутного капіталу від 01.09.2021.
Детальний рух справи відображений у попередніх ухвалах та протоколах суду.
Ухвалою суду від 28.06.2022 судом постановлено: призначити розгляд справи по суті на 29.11.2022 о 10:00 год. У разі, якщо виклик (повідомлення) не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 12.12.2022 о 10:00 год; провадження у справі № 914/3401/21 зупинити; надіслати вищевказані документи до Центрального органу запитуваної Держави - Ізраїль (Ministry of Justice, Office of the Deputy Attorney General (International Law), c/o Ms. Yael Weiner, P.O. Box 9299, Tel Aviv 61092, Israel, Tel.: +972 (3) 689-9801, Fax: +972 (2) 646-2589, Email: Yaelw@justice.gov.il) для їх подальшого вручення позивачу - ОСОБА_1 (громадянину Федеративної Республіки Німеччина, паспорт НОМЕР_1 , дата видачі 13.11.2015, місце видачі Посольство в Тель-Авіві); (адреса проживання: АДРЕСА_1 ).
Ухвалою суду від 28.11.2022 поновлено провадження у даній справі.
На визначену судом дату - 29.11.2022 в судове засідання з розгляду справи по суті представники сторін не з`явилися.
Резервне судове засідання 12.12.2022 не відбулося у зв`язку із відсутністю електроенергії у будівлі Господарського суду Львівської області.
Разом з тим, станом на день розгляду справи (29.11.2022 і 12.12.2022) докази належного повідомлення, позивача - нерезидента України, про час та місце розгляду справи по суті до матеріалів справи не надійшли.
При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в ст.ст. 2, 4 Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Згідно ст. 194 ГПК України завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.
За приписами ст. 216 ГПК України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу. Якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Якщо розгляд справи було відкладено, суд продовжує провадження у справі зі стадії, на якій розгляд справи було відкладено. У випадку відкладення розгляду справи під час її розгляду по суті суд може почати розгляд справи по суті спочатку.
Задля реалізації учасниками процесуальних прав і обов`язків, визначених параграфом 3 глави 6 Господарського процесуального кодексу України, з метою належного повідомлення позивача - нерезидента України про дату час і місце розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне призначити розгляд справи по суті на іншу дату.
Повідомлення іноземних суб`єктів про розгляд справи судами України здійснюється в порядку, визначеному Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15 листопада 1965 року в м. Гаага (далі Конвенція), до якої приєдналась Україна, згідно Закону України «Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах» від 19 жовтня 2000 року N 2052-III.
Відповідно до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої Україна приєдналася 19.10.2000, повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення судового засідання повинно здійснюватися через Центральний орган іноземної держави (Канади).
Відповідно до статті 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Відповідно до присів ст. 6 Конвенції, Центральний Орган запитуваної Держави або будь-який орган, який вона може призначити для цього, складає підтвердження відповідно до формуляра, доданого до цієї Конвенції. У підтвердженні підтверджується факт вручення документу і зазначається спосіб, місце та дату вручення, а також особа, якій документ було вручено. Якщо документ не був вручений, в підтвердженні зазначаються причини, які перешкодили врученню. Запитуючий орган може вимагати, щоб підтвердження, яке було складене не Центральним Органом або судовим органом, було скріплено підписом представника одного з цих органів. Підтвердження направляється безпосередньо запитуючому органу.
Типові умови формуляру, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов`язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави. Відповідні пробіли заповнюються або мовою запитуваної Держави, або французькою чи англійською мовами (стаття 7 Конвенції).
Разом з тим, у п. 2.3. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затв. наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 №1092/5/54 визначено, що у відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи. Це окремо визначається судом України у дорученні.
Оскільки спірні правовідносини виникли між сторонами щодо визнання недійсним змісту рішення загальних зборів, текст якого складено на двох мовах, однією з яких є англійська, та як з`ясовано із позову, позивач володіє такою, в суду є достатньо підстав для вручення стороні процесуальних документів перекладених на англійську мову.
За приписами ст. 18 Конвенції, кожна Договірна Держава може призначити інші органи влади на додаток до Центрального Органу і визначити обсяг їх компетенції. Запитуючий орган, однак, в будь-якому випадку має право звернутися з проханням безпосередньо до Центрального Органу.
Як з`ясовано судом з інформації, котра викладена на інтернет сайті https://www.hcch.net/en/states/hcch-members/details1/?sid=45, Центральним органом Ізраїлю (на який покладається обов`язок щодо організації вручення судових та позасудових документів) являється Ministry of Justice Office of the Deputy Attorney General (International Law).
З огляду на необхідність вручення процесуальних документів стороні по справі, з метою забезпечення реалізації принципів змагальності та рівності перед законом і судом, забезпечення права на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне звернутися до Центрального органу Ізраїлю (Ministry of Justice Office of the Deputy Attorney General (International Law) з проханням про вручення судових/позасудових документів ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно ст. 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення з судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
З цих підстав, суд, в порядку п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України вважає за необхідне зупинити провадження у справі до дня судового засідання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (дата набуття чинності для держави Україна: 01.12.2001):
«Якщо документ про виклик до суду або аналогічний документ підлягав передачі за кордон з метою вручення відповідно до положень цієї Конвенції, і якщо відповідач не з`явився, то судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що
a) документ був вручений у спосіб, передбачений внутрішнім правом запитуваної Держави для вручення документів, складених у цій країні, особам, які перебувають на її території,
b) документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві або за його місцем проживання в інший спосіб, передбачений цією Конвенцією, і що, в кожному з цих випадків, вручення або безпосередня доставка були здійснені в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.
Кожна Договірна Держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови:
a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією,
b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців,
c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.».
Зважаючи на зазначене, суд вважає за необхідне з`ясувати у Центрального органу Ізраїлю (Ministry of Justice Office of the Deputy Attorney General (International Law) статус документів (ухвала суду від 14.12.2021 (2 екземпляри), ухвала суду від 28.06.2022 (2 ексземпляри), прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів, формуляр підтвердження про вручення документів (2 екземпляри) (вручені /не вручені), які надсилались Господарським судом Львівської області ОСОБА_1 (громадянину Федеративної Республіки Німеччина, паспорт НОМЕР_1 , дата видачі 13.11.2015, місце видачі Посольство в Тель-Авіві) через Центральний органу запитуваної Держави - Ізраїль.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 13, 42, 46, 120, 121, 228, 229, 234, 235, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Призначити розгляд справи по суті на 23.05.2023 о 10:00 год. У разі, якщо виклик (повідомлення) не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 06.06.2023 о 10:00 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128).
2. Явку учасників процесу визнати необов`язковою.
3. Провадження у справі № 914/3401/21 зупинити.
4. Центральному органу запитуваної Держави - Ізраїль
Ministry of Justice
Office of the Deputy Attorney General (International Law)
c/o Ms. Yael Weiner
P.O. Box 9299
Tel Aviv 61092
Israel
Tel.: +972 (3) 689-9801
Fax: +972 (2) 646-2589
Email: Yaelw@justice.gov.il
надати інформацію про статус документів (ухвала суду від 14.12.2021 (2 екземпляри), ухвала суду від 28.06.2022 (2 ексземпляри), прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів, формуляр підтвердження про вручення документів (2 екземпляри) (вручені /не вручені), які надсилались Господарським судом Львівської області ОСОБА_1 (громадянину Федеративної Республіки Німеччина, паспорт НОМЕР_1 , дата видачі 13.11.2015, місце видачі Посольство в Тель-Авіві).
5. Надіслати ухвали Господарського суду Львівської області від 28.11.2022 та 12.12.2022 у справі № 914/3401/21 до Центрального органу запитуваної Держави - Ізраїль
Ministry of Justice
Office of the Deputy Attorney General (International Law)
c/o Ms. Yael Weiner
P.O. Box 9299
Tel Aviv 61092
Israel
Tel.: +972 (3) 689-9801
Fax: +972 (2) 646-2589
Email: Yaelw@justice.gov.il
для їх подальшого вручення позивачу - ОСОБА_1
(громадянину Федеративної Республіки Німеччина, паспорт НОМЕР_1 , дата видачі 13.11.2015, місце видачі Посольство в Тель-Авіві);
(адреса проживання: АДРЕСА_1 ).
Інформацію про справу можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5015.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку на підставі Розділу IV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2022 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 107961787 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні