Ухвала
від 21.12.2022 по справі 521/13001/22
РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Роздільнянський районний суд Одеської області

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 521/13001/22

Номер провадження: 2/511/627/22

"21" грудня 2022 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Ільяшук А. В.

розглянувши матеріали цивільної справи за позовом:

позивача: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1

до відповідачки: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса проживання: АДРЕСА_2

третя особа: Малиновська державна нотаріальна контора у місті Одеса, адреса юридичної особи: площа Дерев`янка Бориса, 1, місто Одеса

про визнання права власності в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

На адресу Роздільнянського районного суду Одеської області надійшов вищевказаний позов з Малиновського районного суду міста Одеси за підсудністю, відповідно до якого ОСОБА_1 (далі позивач) просить визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 6,0778 га, кадастровий номер 5123980700:01:002:0162, в порядку спадкування за заповітом після смерті спадкодавця ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до автоматизованої системи документообігу суду, при розподілі справ між суддями, 18 листопада 2022 року вказаний позов був розподілений в провадження судді Ільяшук Антоніни Володимирівни.

В подальшому, 22 листопада 2022 року позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Відповідно до вказаної ухвали, позивачу необхідно було надати докази того, що спадкове майно неможливо оформити в нотаріальному порядку після отримання додаткового строку для прийняття спадщини, або рішення суду (яке набрало законної сили) про відмову у наданні додаткового строку для прийняття спадщини; надати належним чином засвідчені копії документів, які додані до позовної заяви.

Позивач копію вказаної ухвали отримав 10 грудня 2022 року.

19 грудня 2022 року на виконання ухвали суду від 22 листопада 2022 року позивач подав до канцелярії суду позовну заяву про визначення судовим рішенням додаткового строку на прийняття спадщини за заповітом (уточнена).

З цього приводу, суд зазначає, що під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.

Зокрема, такий правовий висновок надано Верховним Судом у рішенні від 13 березня 2018 року в справі №916/1764/17.

Крім того, позивачем не надано належним чином засвідчених копій документів, які додані до позовної заяви.

За встановлених обставин, суд прийшов до висновку, що у встановлений судом строк позивачем не усунуті недоліки позовної заяви.

Частина третя статті 185 ЦПК України регламентує, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Судом при винесенні ухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи положення статті шостої Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах "Осман проти Сполученого королівства" від 28 жовтня 1998 року та "Круз проти Польщі" від 19 червня 2001 року.

На підставі встановлених обставин, керуючись статтями 175, 177, 185, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Малиновська державна нотаріальна контора у місті Одеса, про визнання права власності в порядку спадкування вважати неподаною та повернути позивачу.

Роз`яснити, щоповернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.

Копію позовної заяви залишити в суді.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-ти денний строк з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: А. В. Ільяшук

СудРоздільнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення21.12.2022
Оприлюднено26.12.2022
Номер документу107992515
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —521/13001/22

Ухвала від 21.12.2022

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А. В.

Ухвала від 22.11.2022

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А. В.

Ухвала від 06.09.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Плавич І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні