Справа № 464/5949/22
пр.№ 1-кс/464/1414/22
У Х В А Л А
21 грудня 2022 року м.Львів
слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчогоСВ відділуполіції №2ЛРУП №2ГУ НПу Львівськійобласті ОСОБА_3 про арешт майна, -
в с т а н о в и в :
слідчий ОСОБА_3 звернулася із клопотанням про накладення арешту на майно, яке було вилучено в ході проведення обшуку від 13.12.2022 в автомобілі марки «AUDI A4», VIN- НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 , що належить на праві приватної власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме : мобільний телефон марки «XIAOMI», в корпусі чорного кольору, який знаходиться у вимкненому стані, що полягає у позбавленні права на відчуження, розпорядження та користування зазначеним майном. В обґрунтування клопотання покликається на те, що СВ ВП№2ЛРУП №2ГУ НПу Львівськіобласті здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12022141410000950 від 29.11.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 198 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що невідома особав січні2022незаконно придбалата вподальшому незаконнозберігає,завідомо одержанекримінально-протиправнимшляхом майно(комплектуючідеталі),у тимчасовомуприміщенні складуринку «Галицький»,що заадресою:м.Львів,вул.Зубрівська,1-г. Під час проведення обшуку, 13.12.2022 в автомобілі марки «AUDI A4», VIN- НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 , що належить на праві приватної власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було виявлено та вилучено зазначений мобільний телефон, який було оглянуто та визнано речовим доказом. Враховуючи те, що вказане майно є речовим доказом і має суттєве значення для проведення досудового розслідування та може бути використане як докази вчинення кримінального правопорушення, в тому числі як речовий доказ в даному кримінальному провадженні, просить клопотання задоволити.
Слідчий в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд даного клопотання у її відсутності та просить таке задоволити.
З метою забезпечення збереження майна щодо якого розглядається клопотання у відповідності до ч.2 ст.172 КПК України клопотання розглянуто без участі власника майна.
Вивчивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання про накладення арешту підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відділом поліції №2 Львівського районного управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за № 12022141410000950 від 29.11.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 198 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невідома особа в січні 2022 незаконно придбала та в подальшому незаконно зберігає, завідомо одержане кримінально-протиправним шляхом майно (комплектуючі деталі), у тимчасовому приміщенні складу ринку «Галицький», що за адресою: м. Львів, вул. Зубрівська, 1-г.
Встановлено, що 13.12.2022 слідчим проведено обшук в автомобілі марки «AUDI A4», VIN- НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 , що належить на праві приватної власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який припаркований за адресою: АДРЕСА_1 ,під часякого виявленота вилучено мобільний телефон марки «XIAOMI», в корпусі чорного кольору, який знаходиться у вимкненому стані та який було поміщено в спецпакет №KIV1129679.
Постановою слідчого від 14.12.2022 вказане вище майно визнано речовим доказом.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно ч. 3 ст.170 КПК України арешт майнадопускається зметою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно доч.2ст.173КПК Українипри вирішенніпитання проарешт майнаслідчий суддя,суд повиненвраховувати: правовупідставу дляарешту майна; можливість використаннямайна якдоказу укримінальному провадженні(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїстатті 170цього Кодексу); наявністьобґрунтованої підозриу вчиненніособою кримінальногоправопорушення абосуспільно небезпечногодіяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170цього Кодексу); можливістьспеціальної конфіскаціїмайна (якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом2частини другоїстатті 170цього Кодексу); розміршкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом4частини другоїстатті 170цього Кодексу); розумність таспіврозмірність обмеженняправа власностізавданням кримінальногопровадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи мотиви клопотання, склад майна, на яке слідчий просить накласти арешт, правову підставу для арешту майна, з метою збереження речових доказів, вважаю, що не застосування арешту може призвести до його приховування, знищення, відчуження цього майна, а тому з метою забезпечення кримінального провадження, виходячи із вимог розумності та співмірності обмеження права власності в результаті накладення арешту на майно, приходжу до переконання, що клопотання про арешт майна є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволення.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
клопотання задоволити. Накласти арешт на майно, яке було вилучено в ході проведення обшуку від 13.12.2022 обшуку в автомобілі марки «AUDI A4», VIN- НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 , що належить на праві приватної власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме мобільний телефон марки «XIAOMI», в корпусі чорного кольору, який знаходиться у вимкненому стані та який було поміщено в спецпакет № KIV1129679, що полягає у позбавленні права на відчуження, розпорядження та користування зазначеним майном.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1 ОСОБА_5
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 107999860 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Мичка Б. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні