Ухвала
від 22.12.2022 по справі 910/14229/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

22.12.2022Справа № 910/14229/22

Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Асканія Енерджі» (01042, м. Київ, пров. Новопечерський, 5) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інстал Газ Преміум» (03061, м. Київ, вул. Шепелєва Миколи, 6) про стягнення збитків,-

ВСТАНОВИВ:

19 грудня 2022 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю «Асканія Енерджі» (позивач) надійшла позовна заява № 22/11/22 від 22.11.2022 року до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інстал Газ Преміум» (відповідач) про стягнення 232 500,00 грн. (двісті тридцять дві тисячі гривень) збитків через невиконання відповідачем обов`язку зареєструвати податкові накладні та неможливістю включення сум ПДВ до податкового кредиту позивача. Також позивач просить стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 3487,50 грн.

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.

З позовної заяви вбачається, що позивач визначає найменування суду до якого звертається з даним позовом - Господарський суд м. Києва.

Проте, відповідно до інформації зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань найменування суду першої інстанції, до якого позивач подав позовну заяву є: Господарський суд міста Києва.

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог п. 1 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

Судом встановлено, що разом із позовом позивач подав: копію платіжного доручення № 3516 від 30 серпня 2022 року на суму 1 395 000,00 грн.; копію вимоги вих. № 28/10/22 від 28.10.2022 року; копії доказів направлення вимоги вих. № 28/10/22 від 28.10.2022 року; копію Додатку №7 до податкової декларації з податку на додану вартість; копію квитанції №2; копію Додатку №8 до податкової декларації з податку на додану вартість; докази направлення Скарги (Додаток 8 до декларації), поштове відправлення №0303916739241; докази направлення Скарги (Додаток 8 до декларації), поштове відправлення 0303916739225.

Проте вказані вище докази відсутні у переліку документів, які додано до позовної заяви.

Отже, ТОВ «Асканія Енерджі» невірно визначило перелік документів та інших доказів, що додаються до позову.

Крім того, позивачем порушено вимоги п. 1 ч. 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України щодо направлення відповідачеві всіх, доданих позовної заяви документів, які відсутні у відповідача.

Так, відповідно до опису вкладення у цінний лист на ім`я ТОВ «Інстал Газ Преміум» від 23.11.2022 року судом встановлено, що позивачем не направлено відповідачеві доказів сплати ним судового збору за подання позовної заяви, а саме платіжного доручення № 4412 від 15.12.2022 року, що позбавляє відповідача можливості визначити розмір судових витрат, які можуть бути ним понесені.

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

За змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою № 270 від 05.03.2009 року Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі є бланк опису вкладення з номером поштового відправлення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком/квитанцією про відправлення. За таких обставин, належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).

Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердженням, що інформація у даній накладній зазначена правильно.

Отже, на підтвердження направлення учасникам справи позовної заяви з додатками до позову обов`язково мають додаватися оригінали: опису вкладення (із зазначенням номеру поштової накладної), квитанції (фіскальний чек) поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересилання листів з описом вкладення, службовий чек (накладна).

Позивач долучає до позовної заяви лише опис вкладення та накладну. До позовної заяви позивач не додає фіскальний чек. Отже, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог ч. 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України та не подано до суду доказів на підтвердження надіслання відповідачу позову з додатками (опис вкладення, квитанція (фіскальний чек) та накладну (службовий чек).

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частиною 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Частиною 4 цієї статі передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Судом встановлено, що додані до позовної заяви додатки засвідчені представником за довіреністю Хашко О.М., але позовна заява не містить доказів, які б свідчили про наявність у зазначеної особи повноважень щодо засвідчення вірності копій документів.

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 164, 172, ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву № 22/11/22 від 22.11.2022 Товариства з обмеженою відповідальністю «Асканія Енерджі» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інстал Газ Преміум» про стягнення збитків - залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Асканія Енерджі» строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.

3. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Асканія Енерджі» у встановлений судом строк через відділ діловодства суду надати:

- письмову заяву із зазначенням правильного найменування суду;

- письмову заяву із зазначенням повного переліку документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви;

- письмову заяву із доданням до неї доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення, накладну на відправку (службовий чек) та фіскальний чек (квитанцію);

- докази на підтвердження у Хашко Олени Миколаївни повноважень на засвідчення від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Асканія Енерджі» копій доданих до позовної заяви документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 22 грудня 2022 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Котков

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.12.2022
Оприлюднено26.12.2022
Номер документу108024179
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —910/14229/22

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 22.12.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні