ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"21" грудня 2022 р. м. Київ Справа № 911/2674/22
Господарський суд Київської області у складі судді Рябцевої О.О., розглянувши заяву від 14.12.2022 р. Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Красноліське» про забезпечення позову у справі СТОВ «Красноліське до ТОВ «Частекс»
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Красноліське» звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Частекс» про поставку товару та відшкодування втраченої вигоди.
Одночасно з позовною заявою Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Красноліське» подано заяву від 14.12.2022 р. про забезпечення позову у справі СТОВ «Красноліське до ТОВ «Частекс», в якій заявник просить накласти арешт на розрахунковий рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Частекс».
Розглянувши заяву про забезпечення позовної заяви, судом встановлено наступне.
Відповідно до статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Станом на час розгляду заяви від 14.12.2022 р. про забезпечення позову провадження у справі № 911/2674/22 не відкрито судом.
Частиною 1 ст. 138 ГПК України встановлено, що заява про забезпечення позову подається:
1) до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо;
2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;
3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
Згідно з ч. 2 ст. 139 ГПК України якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Однак, заявником не дотримано вимог ч. 2 ст. 139 ГПК України.
Заявник, звертаючись із заявою про забезпечення позову до відкриття провадження у справі, вказує учасників справи (позивача та відповідача) без урахування того, що визначені заявником юридичні особи ще не набули вказаних статусів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
Заявником неправильно зазначено місцезнаходження Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Красноліське», тобто інше ніж зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме замість: Київська обл., Сквирський р-н., с. Красноліси, вказано: Київська обл., Білоцерківський р-н., с. Красноліси, вул. Гагаріна, 3.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову повинна містити предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову.
Однак в заяві про забезпечення позову заявником не зазначено ні предмету позову, ні жодного обґрунтування необхідності забезпечення позову.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову повинна містити захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності.
Проте заявником у заяві про забезпечення позову взагалі не зазначено обґрунтування необхідності застосування заходу забезпечення позову, який він просить суд застосувати.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову повинна містити ціну позову, про забезпечення якого просить заявник.
Однак заява про забезпечення позову не містить ціни позову, про забезпечення якого просить заявник.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову повинна містити пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
Проте заява про забезпечення позову не містить пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення, що є порушенням вимог п. 6 ч. 1 ст. 139 ГПК України.
Отже, Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Красноліське» при зверненні із заявою від 14.12.2022 р. про забезпечення позову у справі СТОВ «Красноліське до ТОВ «Частекс» не дотримано вимог щодо змісту і форми заяви, встановлених статтею 139 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини сьомої статті 140 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З огляду на викладене, подана заява від 14.12.2022 р. про забезпечення позову у справі СТОВ «Красноліське до ТОВ «Частекс», підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст.ст. 139, 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву від 14.12.2022 р. Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Красноліське» про забезпечення позову у справі СТОВ «Красноліське до ТОВ «Частекс» повернути заявнику.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала господарського суду підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.О. Рябцева
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2022 |
Оприлюднено | 26.12.2022 |
Номер документу | 108024486 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Рябцева О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні