ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"26" грудня 2022 р. м. Київ Справа № 911/2674/22
Суддя Рябцева О.О., розглянувши матеріали
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Частекс», м. Київ
про поставку товару та відшкодування втраченої вигоди
встановив:
Позовна заява не відповідає вимогам розділу III Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем неправильно зазначено місцезнаходження Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Красноліське, тобто інше ніж зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме замість: Київська обл., Сквирський р-н., с. Красноліси, вказано: Київська обл., Білоцерківський р-н., с. Красноліси, вул. Гагаріна, 3, без зазначення пояснень стосовно вказаної позивачем адреси.
Крім того, позивачем не зазначено інформації щодо наявності у позивача та відповідача офіційної електронної адреси і не проінформовано суд про відсутність у позивача такої інформації стосовно відповідача.
Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем додано до позовної заяви, зокрема, копію виписки з ЄДР від 21.10.2021 р. щодо ТОВ «Частекс, копію договору поставки дизельного палива № ЧС-0004551 від 30.11.2021 р., копію специфікації № 1 до договору про поставку № ЧС-0004551 від 30.11.2021 р., копії витягу з наказу № 5 від 26.05.2007 р., довідку про реквізити товариства, проте в переліку, доданих до позовної заяви документів, вказані документи відсутні.
Крім того, в переліку, доданих до позовної заяви документів, зазначено копію договору поставки дизельного палива № ьЧС-0004541 від 30.11.2021 р. та копію сертифікації, копії яких до заяви не додано.
Також позивачем в переліку, доданих до позовної заяви документів, зазначено, зокрема, копії платіжних доручень за травень та червень, проте номерів вказаних платіжних доручень позивачем не зазначено.
Також позивачем у позовній заяві не зазначено інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України визначено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.26 Національного стандарту України "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2020", затвердженого наказом ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020 № 144. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Згідно з ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника), якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Позивачем не дотримано вказаних вимог, оскільки частина документів, які додані позивачем до позовної заяви, взагалі не засвідчена.
Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивач, як доказ направлення позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу додав до позовної заяви чек від 14.12.2022 р. Проте тільки чек не є доказом направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є чек з описом вкладення у цінний лист.
Отже тільки чек від 14.12.2022 р. не є доказом направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. В позовній заяві не зазначено ціни позову.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2022 установлено у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня - 2481 грн.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Частекс» поставити Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю Красноліське 6000,00 літрів дизельного палива Мозирь С-5 та зобов`язати ТОВ «Частекс» перерахувати Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю Красноліське втрачену вигоду у сумі 198047,77 грн.
Згідно ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» позивач повинен був сплатити до державного бюджету України судовий збір у сумі 5328,36 грн. (157176,00 +198047,77) х 1,5 %.
Однак як доказ сплати судового збору, позивачем додано до заяви платіжне доручення № 254 від 02.12.2022 р. на суму 2481,00 грн.
Отже, відповідно до п.п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір позивачу необхідно доплатити до Державного бюджету України судовий збір у сумі 2847,36 грн. (5328,36 2481).
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем не зазначено обставин, на яких ґрунтується позовна вимога про зобов`язання Товариство з обмеженою відповідальністю «Частекс» поставити Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю Красноліське 6000,00 літрів дизельного палива Мозирь С-5 (літо), оскільки не зазначено коли відповідач відповідно до умов договору мав поставити дизельне паливо.
Також позивачем не зазначено обставин, на яких ґрунтується позовна вимога про зобов`язання ТОВ «Частекс» перерахувати Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю Красноліське втрачену вигоду у сумі 198047,77 грн., оскільки для застосування такої міри відповідальності як стягнення збитків (втрачена вигода) позивачем має бути доведена наявність складу цивільного правопорушення, а саме: 1) протиправної поведінки; 2) збитків (шкоди); 3) причинного зв`язку між протиправною поведінкою боржника та збитками; 4) вини боржника у заподіянні збитків.
Проте позивачем в позовній заяві не вказано про наявність складу цивільного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
Постановив:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 10 днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
3. Запропонувати позивачу надати до суду:
- докази доплати 2847,36 грн. судового збору;
- докази направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів;
- належним чином завірені копії документів, які додані до позовної заяви;
- пояснення чи доповнення до позовної заяви з зазначенням:
1) ціни позову;
2) інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
3) інформації щодо наявності у позивача та відповідача офіційної електронної адреси;
4) уточненого переліку, доданих до позовної заяви документів;
5) правильного місцезнаходження позивача;
6) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
7) обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
4. Попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після її підписання відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Суддя О.О. Рябцева
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2022 |
Оприлюднено | 28.12.2022 |
Номер документу | 108085629 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Рябцева О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні