Справа № 357/11133/22
1-кс/357/2056/22
У Х В А Л А
23 грудня 2022 року м. Біла Церква. Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Білоцерківської окружної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна, у кримінальному провадженні № 12022111030003009 від 18.11.2022 за ознаками злочину, передбаченого ст. 190 ч. 2 КК України
У С Т А Н О В И В:
До Білоцерківського міськрайонного суду надійшло клопотання прокурора Білоцерківської окружної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна, у кримінальному провадженні № 12022111030003009 від 18.11.2022 за ознаками злочину, передбаченого ст. 190 ч. 2 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділом Білоцерківського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12022111030003009, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 листопада 2022 року, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 28 жовтня 2022 року невстановлена група осіб, діючих за попередньою змовою, шляхом обману, під виглядом продажу товару, заволоділа належними ТОВ «Металобаза Бочаров» грошовими коштами в сумі 44 600 гривень.
Допитаний потерпілий ОСОБА_4 показав, що 27.10.2022 року, шукаючи на сайті «OLX» оголошення про продаж генераторів, він знайшов оголошення, яке його зацікавило. Дана об`ява привернула його увагу тим, що генератор, який був виставлений для продажу підходив йому за всіма показниками. Знайдене оголошення було виставлене компанією ТОВ «Емпакс», до об`яви був прикріплений номер телефону: НОМЕР_1 . За даним номером потерпілий зателефонував, та на його дзвінок відповіла дівчина, яка представилася ОСОБА_5 , яка повідомила що являється менеджером компанії ТОВ «Емпакс», яка займається продажем бувшої у користуванні спецтехніки із Європи. Особі на ім`я ОСОБА_5 потерпілий повідомив, що його зацікавив дизельний генератор, який був зазначений в об`яві, і що він хоче придбати вказаний генератор. ОСОБА_5 йому підтвердила, що генератор є в наявності, однак він знаходиться за кордоном, де саме не уточнила. З дівчиною на ім`я ОСОБА_5 потерпілий того дня спілкувався разів 5, так як обговорювали умови та терміни поставки. Характеристики, фото та відео генератора, ОСОБА_5 надсилала потерпілому у застосунку «telegram» з номеру НОМЕР_2 . Купівлю генератора вони оформили договором, який був надісланий потерпілому на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_1 о 16 годині 48 хвилин. із поштової адреси ІНФОРМАЦІЯ_2 , ця ж адреса була вказана і в оголошенні.
На той час у потерпілого не виникало жодного сумніву щодо ТОВ «Емпакс», так як йому надсилалося навіть відео по перевірці робочого стану генератора, який він хотів придбати.
Окрім договору потерпілому на електронну пошту було надіслано рахунок - фактура та реєстраційні документи на ТОВ «Емпакс».
Отримавши необхідний пакет документів, 28.10.2022 року в період з 18.00 по 20.00 із рахунку підприємства потерпілого були переказані кошти в сумі 44600 гривень, яка йшла як передплата згідно умов договору, так як повна вартість генератора становить 223000 гривень.
Наступного дня, 29.10.2022 близько 10 години 50 хвилин з номеру НОМЕР_2 потерпілому на телефон надійшло смс-повідомлення, в якому його просили надіслати «платіжку», оскільки інформація про надсилання передоплати не дійшла до продавця, а бухгалтер Товариства буде на місці лише в понеділок 31.10.2022. В понеділок по даному проханню «платіжка» була надіслана за вказаним номером. Після цього, ще на протязі 5 днів потерпілий з ними вів переписку та телефонував з приводу доставки генератора, на що особа на ім`я ОСОБА_5 його запевняла, що доставка генератора буде здійснена на протязі 15 днів. Останній раз він з дівчиною на ім`я ОСОБА_5 спілкувався 08.11.2022, близько 12 години 45 хвилин, під час вказаного спілкування - це була переписка в смс-повідомленнях, у яких його запевняли, що генератор буде доставлено 14.11.2022 безпосередньо на підприємство, де їхній же спеціаліст повинен був на місці встановити, підключити та показати як користуватися генератором. Іншу частину коштів потерпілий повинен був перерахувати в момент прийому-передачі товару.
14.11.2022 року з 09 години потерпілий почав писати смс-повідомлення у застосунку «Telegram» на номер НОМЕР_2 , однак йому ніхто не відповідав, після чого він почав телефонувати на номер НОМЕР_1 , який не відповідав, а під час дзвінка навіть не було «гудків». Також потерпілий телефонував на номери, які були вказані в договорі, а саме: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 та НОМЕР_5 , однак безрезультатно, так як на мобільному номері - відсутній зв`язок, а два інші без будь-який викликів. На номери, вказані в договорі, він раніше телефонував для перевірки, вони були робочі і на них йому відповідала та ж сама дівчина на ім`я ОСОБА_5 .
Зачекавши ще три дня, 17.11.2022 на зв`язок з потерпілим від ТОВ «Емпакс» ніхто не вийшов, його замовлення не доставлено, строк виконання умов договору закінчився 14.11.2022, крім того сайт ТОВ «Емпакс» зник, тому потерпілий зрозумів, що його ошукали, і з даного приводу звернувся до поліції із заявою.
Відповідно до листа АТ «Райффайзен Банк» з вихідним номером 81-15-9/7676-БТ від 27.11.2022 ТОВ «Емпакс» (ЄДРПОУ 42177135) належать рахунки № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 . Відповідно до виписки про рух коштів по рахунках, яку отримано разом з вищевказаним листом встановлено, що 28.10.2022 ТОВ «Металобаза Бочаров» перераховано на рахунок № НОМЕР_6 , який належить ТОВ «Емпакс», грошові кошти в сумі 44 600 гривень. При здійсненні даної транзакції відправником зазначено коментар: «передплата 20% за дизельний генератор Cat DE 22 E3 2019 року відповідно до рах. № НОМЕР_9 від 28.10.2022р. у т.ч. ПДВ 20% - 7433.33 грн.».
Крім того, 13 грудня 2022 року до СВ Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області надійшло клопотання потерпілого ОСОБА_4 про накладення арешту на грошові кошти, які належать ТОВ «Емпакс», з метою забезпечення цивільного позову та забезпечення відшкодування потерпілому завданої майнової шкоди кримінальним правопорушенням у кримінальному провадженні, запобігання можливості здійснити привласнення та використання коштів, отриманих злочинним шляхом, та майна, набутого за ці кошти.
На даний час досудовим розслідуванням встановлено, що злочинними діями посадових осіб ТОВ «Емпакс», чи невідомими особами, які діяли від імені Товариства, потерпілій юридичній особі ТОВ «Металобаза Бочаров» завдано майнову шкоду в сумі 44 600 гривень.
При цьому, на даний час у слідства є всі підстави вважати, що грошові кошти, якими володіє ТОВ «Емпакс» можуть бути призначені в подальшому для відшкодування шкоди, завданої злочином.
При цьому, у сторони обвинувачення наявні обґрунтовані підстави вважати, що в разі подальшої можливості доступу до грошових коштів на банківських рахунках, в осіб, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення будуть усі можливості для приховування, зникнення, втрати, використання, пересування, передачі, відчуження коштів з метою уникнення відшкодування завданої матеріальної шкоди.
Таким чином, досягнення мети арешту майна, а саме: відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), можливо лише за умови їх належного зберігання в органу досудового розслідування без можливості доступу до нього та використання сторонніми особами.
Крім того, в залежності від результатів досудового розслідування, кожному його учаснику буде визначено відповідний процесуальний статус в залежності до обставин причетності до вчинення даного кримінального правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, з метою досягнення швидкого, повного та неупередженого розслідування вищезазначеного факту, а також з метою збереження речових доказів у кримінальному провадженні та забезпечення можливості відновлення порушених прав потерпілого ОСОБА_4 , гарантованих ст. 41 Конституції України на вільне володіння, користування і розпорядження своєю власністю, а також з метою запобігання можливості здійснити приховування, зникнення, втрати, використання, пересування, передачі, відчуження вказаного майна, особами, які можуть бути причетними до вчинення даного злочину, наявна необхідність у застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, а саме: коштів в загальній сумі 44 600 гривень, що знаходяться на розрахункових рахунках: № НОМЕР_6 ; № НОМЕР_7 ;№ НОМЕР_8 , відкритих ТОВ «Емпакс» (ЄРДПОУ 42177135) в АТ «Райффайзен Банк», із забороною користуватись та розпоряджатись посадовим особам ТОВ «Емпакс» коштами на розрахункових рахунках.
При цьому, враховуючи той факт, що існує реальна загроза здійснити приховування, зникнення, втрату, використання, пересування, передачу, відчуження майна, на яке необхідно накласти арешт, особами, які можуть бути причетними до вчинення даного злочину, у тому числі з метою перешкоджання досудовому розслідуванню, сторона обвинувачення відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України вважає за потрібне клопотати перед слідчим суддею про проведення розгляду даного клопотання без виклику представників ТОВ «Емпакс».
Прокурор в судовому засідання клопотання підтримав, просить задовольнити.
Клопотання прокурора про арешт майна розглянуто без повідомлення власників та користувачів даного майна, а саме представників ТОВ «Емпакс», з метою забезпечення арешту майна відповідно до ст. 172 ч. 2 КПК України.
Слідчий суддя, заслухавши прокурора, дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню частково.
Згідно ч. 1,2,3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу
Відповідно до ст. 171 ч.2 КПК України до клопотання мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Слідчий суддя вважає, що з метою забезпеченя відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення необхідно накласти арешт на кошти в сумі 44 600 гривень, що знаходиться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_6 відкритим ТОВ «Емпакс» (ЄРДПОУ 42177135) в АТ «Райффайзен Банк», із забороною користуватись та розпоряджатись посадовим особам ТОВ «Емпакс» вказаними коштами на вказаному розрахунковому рахунку.
Слідчий суддя зазначає, що арешт на кошти в сумі 44 600 гривень накладається на розрахунковому рахунку на який ТОВ «Металобаза Бочаров» було здійснено перерахування.
Слідчий суддя констатує, що потерпілим ОСОБА_4 подано органу досудового розслідування цивільний позов до ТОВ "Емпакс" про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням у якому просить стягнути з ТОВ "Емпакс" майнову шкоду в сумі 44 600 гривень.
Згідно з ст. 371 ч. 3 КПК України у випадках, передбачених цим Кодексом, ухвала постановляється в нарадчій кімнаті складом суду, який здійснював судовий розгляд.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 170-173, 371, 372 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити частково.
Накласти арешт на кошти в сумі 44 600 гривень, що знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_6 відкритому ТОВ «Емпакс» (ЄРДПОУ 42177135) в АТ «Райффайзен Банк», із забороною користуватись та розпоряджатись посадовим особам ТОВ «Емпакс» вказаними коштами на вказаному розрахунковому рахунку.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_1
Білоцерківського міськрайонного суду
Київської області
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2022 |
Оприлюднено | 27.12.2022 |
Номер документу | 108030864 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Буцмак Ю. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні