УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2022 року м.Суми
Справа №573/874/22
Номер провадження 22-ц/816/1156/22
Сумський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Ткачук С. С. (суддя-доповідач),
суддів - Кононенко О. Ю. , Собини О. І.
учасники справи:
позивач ОСОБА_1 ,
відповідач Державне підприємство «Укрліктрави»,
розглянув у порядку письмового провадження апеляційну скаргу представника Державного підприємства «Укрліктрави» адвоката Загребельного Георгія Сергійовича на рішення Білопільського районного суду Сумської області від 30 вересня 2022 року в складі судді Черкашиної М.С., ухваленого у м. Білопілля, повне судове рішення складено 30вересня 2022 року,
в с т а н о в и в:
Звернувшись до суду із позовом у серпні 2022 року та остаточно уточнивши свої позовні вимоги, ОСОБА_1 просив суд стягнути з Державного підприємства «Укрліктрави» в особі Білопільської філії Державного підприємства «Укрліктрави» на свою користь середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні станом на дату постановлення рішення суду, а також витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5000 грн.
Рішенням Білопільського районного суду Сумської області від 30 вересня 2022 року позов задоволено.
Стягнуто з Державного підприємства «Укрліктрави» в особі Білопільської філії Державного підприємства «Укрліктрави» на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в сумі 47027 грн. 89 коп. (з подальшим відрахуванням податків і зборів).
Стягнуто з Державного підприємства «Укрліктрави» в особі Білопільської філії Державного підприємства «Укрліктрави» на користь ОСОБА_1 витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5000 грн.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, представник Державного підприємства «Укрліктрави» адвокат Загребельний Георгій Сергійовичподав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, просив скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційне провадження слід закрити з наступних підстав.
Ухвалами Сумського апеляційного суду від 22.12.2022 року відкрито апеляційне провадження та розгляд справи призначено без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Проте з матеріалів справи вбачається, що подана апеляційна скарга представника Державного підприємства «Укрліктрави» адвоката Загребельного Георгія Сергійовича була направлена на електронну адресу апеляційного суду, до якої додано роздруківку результату перевірки електронного цифрового підпису, проте такий підпис вчинено без використання підсистем «Електронний суд» та «Електронний кабінет».
Відповідно до ч. 2 ст. 14 ЦПК України позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі в день надходження документів.
За правилами встановленими ч. 6 ст. 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі в добровільному порядку.
Відповідно до ч. 8 ст. 14 ЦПК України реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно доЗакону України"Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно з ч. 5, 6 ст. 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до ч. 8, 9 ст. 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
За правилами встановленими підпунктами 15, 15.1 пункту 1 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;
Згідно з підпунктом 15.16 пункту 1 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи здійснюються поетапно. Окремі підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи. Оголошення про створення та забезпечення функціонування окремої підсистеми (модуля) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи має містити посилання на відповідний підпункт підпункту 15 пункту 1 розділу XIII «Перехідні положення» цього Кодексу, який передбачає особливості вчинення тих процесуальних (або інших) дій, порядок вчинення яких зазнає змін після початку функціонування такої підсистеми (модуля).
Наказом Державної судової адміністрації України від 01 червня 2020 року № 247 «Про запровадження в дослідну експлуатацію підсистем «Електронний суд» та «Електронний кабінет», запроваджено з 1 червня 2020 року дослідну експлуатацію підсистеми "Електронний суд" та "Електронний кабінет" у всіх місцевих та апеляційних судах України (крім Київського апеляційного суду) та Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.Пілотним судам у ході проведення дослідної експлуатації Підсистем рекомендовано керуватися вимогами, визначеними в Положенні про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженому рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 у відповідній редакції, у частині функціонування Підсистем.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Пунктом 2 вказаного Положення встановлено, що воно визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів).
04 вересня 2021 року в газеті «Голос України» опубліковано оголошення Вищої ради правосуддя про те, що окремі підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати після опублікування оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) ЄСІТС, яке має містити інформацію про окремі підпункти, пункти цього розділу, які вводяться в дію у зв`язку з початком функціонування відповідної підсистеми (модуля) ЄСІТС. Вища рада правосуддя повідомила, що з початком функціонування підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистеми відеоконференцзв`язку зазнає змін, зокрема, порядок вчинення процесуальних (або інших) дій, особливості вчинення яких передбачені підпунктами 15.1, 15.5, 15.6, 15.14, 15.16 підпункту 15 пункту 1 розділу VIІI «Перехідні положення» Цивільного процесуального кодексу.
Також у вказаному оголошенні зазначено, що зазначені вище дії вчиняються з використанням підсистем (модулів) ЄСІТС у порядку, визначеному Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, та нормами процесуального законодавства, що регулюють порядок вчинення таких дій після початку функціонування відповідних підсистем (модулів) ЄСІТС.
05 жовтня 2021 року офіційно почали функціонувати підсистеми «Електронний кабінет» та «Електронний суд», підсистеми відеоконференцзв`язку.
При цьому колегія суддів звертає увагу, що надсилання процесуальних документів в електронному вигляді передбачає використання сервісу «Електронний суд», розміщеному за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua/login, відповідно з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.
Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду з позовними заявами, апеляційними скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи через підсистему «Електронний кабінет».
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, апеляційну скаргу подано адвокатом Загребельним Георгієм Сергійовичем в інтересах відповідача державного підприємства «Укрліктрави» засобами електронної пошти із доданням роздруківки результату перевірки електронного цифрового підпису. Однак, колегія суддів звертає увагу, що такий підпис вчинено адвокатом без використання підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд», а тому вказана апеляційна скарга не може вважатися такою, що підписана у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Згідно п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 362 ЦПК України суд апеляційної інстанції закриває апеляційне провадження, якщо після відкриття апеляційного провадження виявилося, що апеляційну скаргу не підписано, подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, або підписано особою, яка не має права її підписувати.
Про закриття апеляційного провадження суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу, яка може бути оскаржена в касаційному порядку.
Враховуючи викладене, колія суддів приходить до висновку про необхідність закриття апеляційного провадження у даній справі за апеляційною скаргою представника Державного підприємства «Укрліктрави» адвоката Загребельного Георгія Сергійовича на рішення Білопільського районного суду Сумської області від 30вересня 2022 року, оскільки подана апеляційна скарга в порушення вимог ч. 3 ст. 356 ЦПК України не підписана представником товариства.
Також, слід зазначити, що скаржник не позбавлений можливості повторно подати апеляційну скаргу, яка відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України, заявивши клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням причин, що слугували повторному зверненню з апеляційною скаргою та пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Керуючись ст.ст. 356, 362, 389 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Закрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою представника Державного підприємства «Укрліктрави» адвоката Загребельного Георгія Сергійовича на рішення Білопільського районного суду Сумської області від 30вересня 2022 рокуу даній справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий С.С. Ткачук
Судді: О.Ю. Кононенко
О.І. Собина
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2022 |
Оприлюднено | 28.12.2022 |
Номер документу | 108108206 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Ткачук С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні