БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
07.12.2022
Справа № 497/2150/2021
Номер рядка звіту 9
Провадження № 2/497/102/22
УХВАЛА
про відкладення судового засідання та повторне витребування доказів
07.12.22 року Болградський районний суд Одеської області у складі: головуючого - судді Кравцової А.В.,секретар судового засідання Ільєва Д.Д., вивчивши за відсутністю сторін у приміщенні суду в м.Болград матеріали цивільної справи з позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Василівської сільської ради Болградського району Одеської області про визнання права власності у порядку спадкування, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на боці відповідача - Калчівська сільська рада Болградського району Одеської області,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Болградського районного суду перебуває вищевказана цивільна справа, провадження в якій відкрите ухвалою суду від 02.12.2021р., і розгляд якої триває, судове засідання було призначене на 20.01.2022р. та відкладене неодноразово у зв`язку з тим, що не надійшла неодноразово витребувана ухвалами суду копія спадкової справи щодо майна спадкодавця ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Так, судом були витребувані докази з Арцизької ДНК та Київської ДНК у місті Одеса: спадкова справа щодо другого спадкодавця - ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , - надійшла з Арцизької ДНК 02.02.2022р., проте другий доказ - щодо майна спадкодавця ОСОБА_4 - суду не надійшов, суду була надана відповідь, що він перебуває в Київській ДНК у місті Одеса.
Щодо другого доказу.
Судом новими ухвалами від 21.02.2022р. та від 22.03.2022р. він був витребуваний повторно з Київської ДНК у місті Одеса, звідки 05.04.2022р. та повторно - 20.04.2022р. отримано відповіді, що ця спадкова справа щодо майна цього спадкодавця передана до Арцизької ДНК Одеської області. Ухвалою суду від 10.05.2022р. цей доказ витребуваний судом з Київської ДНК у місті Одеса та з Одеського нотаріального архіву, та 02.06.2022р. з Київської ДНК у місті Одеса, отримано знову відповідь, що ця спадкова справа щодо майна цього спадкодавця передана до Арцизької ДНК Одеської області. Ухвалою суду від 15.06.2022р. після телефонної розмови з Арцизькою ДНК цей доказ судом був витребуваний знову з Одеського державного нотаріального архіву, відповіді не надійшли, та ухвалою суду від 12.07.2022р. цей доказ вчергове витребуваний з з Арцизької ДНК та Київської ДНК у місті Одеса.
06.07.2022р. судом отримана відповідь зОдеського державногонотаріального архіву про перенаправлення запиту до Київської ДНК у місті Одеса та інформаційну довідку зі спадкового реєстру щодо цього доказу.
Відповідь суду не надійшла. Ухвалою суду від 12.08.2022р. судом вчергове були витребувані докази з Арцизької ДНК та Київської ДНК у місті Одеса, але відповіді не надійшли.
Ухвалою суду від 13.10.2022р. судом вчергове були витребувані докази з Арцизької ДНК та Київської ДНК у місті Одеса, але з Арцизької ДНК відповідь не надійшла.
З Київської ДНК у місті Одеса, отримано знову відповідь, що ця спадкова справа щодо майна цього спадкодавця передана до АрцизькоїДНК Одеськоїобласті; довідповіді доданоАкт №2зі спискомпереданих справ, де під №1705 значиться спадкова справа 67Б/2018.
У зв`язку з відсутністю вищезазначених доказів суд позбавлений можливості з`ясувати питання, передбачені ч.2ст.197 ЦПК Українита провести підготовче судове засідання, - тому судове засідання підлягає відкладенню на іншу дату, а докази - повторному витребуванню з Арцизької ДНК Одеської області.
Так, ч.2ст.198 ЦПК України передбачено, що суд відкладає підготовче судове засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, якщо питання, визначені частиною другоюстатті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Крім того, через періодичну відсутність у суда технічної можливості щодо своєчасного складання судових документів у програмі АДС з-за постійних екстрених відключень електроенергії ергопостачальною компанією НЕК Укренерго в Одеській області без графіку, що пов`язано з бомбардуванням території України внаслідок збройної агресії росії проти України, яка триває з 24.02.2022р., судові засідання відкладаються з поважних причин. 02.03.2022р. Рада суддів України також видала Рекомендації щодо роботи судів в умовах воєнного стану. Серед основних рекомендацій звернув увагу, що запровадження воєнного стану на певній території є поважною причиною для поновлення процесуальних строків.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.84,128,130,187-192,223,260,261,353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відкласти підготовче судове засідання у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Василівської сільської ради Болградського району Одеської області про визнання права власності у порядку спадкування,третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Калчівська сільська рада Болградського району Одеської області,та призначити його на 09:00годину03.02.2023року у приміщенні Болградського районного суду Одеської області за адресою: м.Болград Одеської області, вул.25 Серпня,192, зала №10.
Повторно зобов`язатиАрцизькурайоннудержавнунотаріальнуконтору надати суду у строк до судового засідання - до 03.02.2023рокувключно -докази:витяг зі спадкового реєстру та копію спадкової справи щодо майна спадкодавця ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , з`ясувавшиз КиївськоюДНК в м.Одесі місце перебування відповідного доказу (спадкова справа №67Б/2018).
Роз`яснити особам, в яких судом витребувані докази, що:
- положення ч.ч.7-9ст.84 ЦПК України, відповідно до яких: особи, що не мають можливості надати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості п-надати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали. В разі неповідомлення суду про неможливість надати суду витребувані ним докази, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд має застосувати до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку надати витребувані судом докази;
-відповідно дост.146ЦПК України,"вразі неподанняписьмових,речових чиелектронних доказів,що витребувані судом,-без поважнихпричин абобез повідомленняпричин їх неподання - суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом. 2. В ухвалі про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом зазначаються: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) особи, в якої знаходиться доказ, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, за наявності; 2) назва або опис письмового, речового чи електронного доказу; 3) підстави проведення його тимчасового вилучення; 4) кому доручається вилучення. 3. Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом;
- відповідно до ст.84ч.ч.6-9 ЦПК України, "6. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, зобов`язана видати його на вимогу суду. 7. Особи, які не мають можливості надати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд з зазначенням причин протягом п`ятиднів з дня отримання ухвали. 8. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. 9. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази";
- а, згідно ч.ч.1-7ст.85 ЦПК України, "1. Письмові, речові та електронні докази, які не можна доставити до суду, оглядаються за їх місцезнаходженням. 2. Про дату, час і місце огляду доказів за їх місцезнаходженням повідомляються учасники справи. Неявка цихосіб неє перешкодоюдля проведенняогляду. 3. У разі необхідності, в тому числі за клопотанням учасника справи для участі в огляді доказів за їх місцезнаходженням, можуть бути залучені свідки, перекладачі, експерти, спеціалісти, а також здійснено фотографування, звуко- і відеозапис. 4. Про огляд доказів за їх місцезнаходженням складається протокол, що підписується всіма особами, які беруть участь в огляді. До протоколу додаються разом з описом усі складені або звірені під час огляду на місці плани, креслення, копії документів, а також зроблені під час огляду фотознімки, електронні копії доказів, відеозаписи тощо. 5. Якщо огляд здійснюється за відсутності хоча б однієї зі сторін, а також в інших випадках, коли суд визнає це за необхідне, суд забезпечує відеофіксацію огляду технічними засобами. 6. Особи, які беруть участь в огляді доказів за їх місцезнаходженням, мають право звертати увагу суду на ту чи іншу обставину, яка, на їхній погляд, має значення для повноцінного проведення огляду, встановлення обставин, які мають значення для розгляду справи, робити свої зауваження щодо протоколу огляду. 7. У порядку, передбаченому цією статтею, суд за заявою учасника справи чи з власної ініціативи може оглянути веб-сайт (сторінку), інші місця збереження даних в мережі Інтернет з метою встановлення та фіксування їх змісту. В разі необхідності для проведення такого огляду суд може залучити спеціаліста".
Згідно ст.382 КК України, умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п`ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб...".
Ухвала набирає законноїсили змоменту їїпідписання суддею та підлягає негайному виконанню в частині надання суду доказів, в якій є виконавчим документом.
Суддя А.В. Кравцова
Суд | Болградський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2022 |
Оприлюднено | 29.12.2022 |
Номер документу | 108121691 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Болградський районний суд Одеської області
Кравцова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні