ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
26 грудня 2022 р. Справа № 902/980/22
Господарський суд Вінницької області у складі : головуючий суддя Тісецький С.С., секретар судового засідання Шарафіна С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в режимі відеоконференції матеріали у справі
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Маклет" (вул. Саперне Поле, буд.28, офіс 2, м. Київ, 01042, ідент. код 41041766)
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Сігерд" (вул. Героїв Нацгвардії, 25, м.Вінниця, 21007, ідент. код 44126920)
про банкрутство
за участю :
арбітражного керуючого (розпорядника майна) Потупало Н.І. (в режимі відеоконференцзв`язку)
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа № 902/980/22 за заявою ТОВ "Маклет" до ТОВ "Сігерд" про банкрутство.
Ухвалою суду від 26.10.2022 року відкрито провадження у справі № 902/980/22 про банкрутство ТОВ "Сігерд". Введено процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Потупало Н.І. Призначено попереднє засідання у цій справі на 26.12.2022 року о 14:30 год..
Також, ухвалою суду від 22.12.2022 року задоволено клопотання арбітражного керуючого Потупало Н.І. № 1379-02-01-902/1089 від 19.12.2022 року про участь в судовому засіданні 26.12.2022 року о 14:30 год. у справі № 902/980/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".
На визначену дату в судове засідання, яке проведено в режимі відеоконференції, з`явилася розпорядник майна боржника.
При цьому, судом встановлено, що 05.12.2022 року від арбітражного керуючого Потупало Н.І. до суду надійшов поточний звіт розпорядника майна № 1235-02-01-902/980 від 30.11.2022 року у справі № 902/980/22.
В судовому засіданні, арбітражний керуючий повідомила, що заяви з грошовими вимогами не надходили, єдиним кредитором є ініціюючий кредитор - ТОВ "Маклет", а також вказала, що дата проведення зборів кредиторів буде визначена самостійно.
Суд, заслухавши пояснення арбітражного керуючого та дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно матеріалів цієї справи, ухвалою суду від 26.10.2022 року, зокрема, визнано вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Маклет" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сігерд" в розмірі 239 000,00 грн - заборгованості; 24 810,00 грн - судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство та 58 500,00 грн - авансування на депозитний рахунок суду грошової винагороди арбітражного керуючого.
Також, у поданому поточному звіті розпорядника майна, серед іншого, повідомлено, що на виконання приписів ухвали Господарського суду Вінницької області на офіційному веб - сайті ВГСУ було опубліковане оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство № 69452 від 28.10.2022 р. та встановлено строк для подання заяв з кредиторськими вимогами в 30 днів, тобто до 28.11.2022 року.
Станом на 30.11.2022 року заяви з грошовими вимогами на адресу арбітражного керуючого не надходили.
30.11.2022 року було сформовано проєкт реєстру вимог кредиторів у складі єдиного наявного кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Маклет" на суму основного боргу 239 000,00 грн, судовий збір - 24 810,00 грн та 58 500,00 грн авансування на депозитний рахунок суду грошової винагороди арбітражного керуючого.
З врахуванням встановлених обставин справи, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно ст. 1 КУзПБ, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника;
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 45 КУзПБ, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.
Забезпечені кредитори зобов`язані подати заяву з грошовими вимогами до боржника під час провадження у справі про банкрутство в частині вимог, що є незабезпеченими, або за умови відмови від забезпечення.
Забезпечені кредитори можуть повністю або частково відмовитися від забезпечення. Якщо вартості застави недостатньо для покриття всієї вимоги, кредитор повинен розглядатися як забезпечений лише в частині вартості предмета застави. Залишок вимог вважається незабезпеченим.
Склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов`язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника.
Майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому цією статтею.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 47 КУзПБ, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги. Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу. Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі. Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Ухвала господарського суду, постановлена за результатами попереднього засідання, може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредиторів.
Враховуючи встановлені обставини справи, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що наявних у справі доказів достатньо для встановлення переліку та розміру визнаних судом вимог кредиторів, які підлягають внесенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Сігерд".
Разом з цим, згідно ч. 1 ст. 48 КУзПБ, протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом у попередньому засіданні та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
Відтак, суд дійшов висновку зобов`язати розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів у відповідності до наведених норм КУзПБ, вирішити питання відносно подальших судових процедур у справі № 902/980/22 та надати суду відповідне протокольне рішення.
Поряд з цим, суд дослідивши поточний звіт розпорядника майна № 1235-02-01-902/980 від 30.11.2022 року у справі № 902/980/22, дійшов висновку про прийняття його до відома.
Також, за наслідками проведеного попереднього засідання, суд вважає за необхідне призначити справу до розгляду в підсумковому судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 3, 12, 18, 42, 73, 74, 76-79, 86, 196, 232-236, 242, 326 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В :
1. Встановити перелік та розмір визнаних судом вимог кредиторів, що підлягають внесенню арбітражним керуючим (розпорядником майна) Потупало Н.І. до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Сігерд" (вул. Героїв Нацгвардії, 25, м.Вінниця, 21007, ідент. код 44126920) у справі № 902/980/22 :
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Маклет" (вул. Саперне Поле, буд. 28, офіс 2, м. Київ, 01042, ідент. код 41041766) в розмірі :
- 239 000,00 грн - заборгованості (четверта черга задоволення вимог кредиторів);
- 24 810,00 грн - судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга задоволення вимог кредиторів);
- 58 500,00 грн - авансування на депозитний рахунок суду грошової винагороди арбітражного керуючого (перша черга задоволення вимог кредиторів).
2. Прийняти до відома поточний звіт розпорядника майна № 1235-02-01-902/980 від 30.11.2022 року у справі № 902/980/22.
3. Призначити справу № 902/980/22 до розгляду в підсумковому судовому засіданні на 14.02.2023 року о 14:30 год., в приміщенні Господарського суду Вінницької області (вул.Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, зал № 6).
4. Роз`яснити учасникам справи про можливість участі у судовому засіданні згідно ч.ч. 1-4 ст. 197 ГПК України в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".
5. Зобов`язати арбітражного керуючого (розпорядника майна) Потупало Н.І. організувати проведення зборів кредиторів у відповідності до ст. 48 КУзПБ та надати суду пропозиції (протокольне рішення) щодо подальших судових процедур у справі №902/980/22.
6. Копію ухвали надіслати згідно переліку рекомендованим листом, а також на електронні поштові адреси : ТОВ "Сігерд" - sigerd@ukr.net; арбітражному керуючому Потупало Н.І. - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2
Згідно ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Тісецький С.С.
Віддрук. 2 прим.:
1 - до справи;
2 - ТОВ "Маклет" (вул. Саперне Поле, буд. 28, офіс 2, м. Київ, 01042).
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2022 |
Оприлюднено | 29.12.2022 |
Номер документу | 108123304 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні