Ухвала
від 27.12.2022 по справі 906/1256/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ



майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

Від "27" грудня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/1256/22

Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А.,

перевіривши матеріали заяви від 20.12.2022 ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) до Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів)

про відкриття провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

26.12.2022 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява від 20.12.2022 ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів).

Дослідивши матеріали заяви ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Вимоги щодо заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство передбачені, зокрема, ст. 34 Кодексу про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кодексу про банкрутство, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником.

Перелік документів (доказів), які в обов`язковому порядку додаються до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство передбачений ч. 2 ст. 34 Кодексу про банкрутство.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно абз. 6 ч. 2 ст. 30 Кодексу про банкрутство, сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

Відповідно до статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік у 2022 році встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 6 500,00грн.

Відтак сума авансування винагороди арбітражному керуючому, яка має бути внесена заявником на депозитний рахунок господарського суду, становить: 3 х 6 500 х 3 = 58 500,00 грн.

Також слід зазначити, що відповідно до п. 2-1 прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Судом встановлено, що заява ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів) не містить пропозиції арбітражного керуючого на виконання повноважень розпорядника майна та не додано самої заяви арбітражного керуючого на участь у справі.

Також, дослідивши заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та додані до неї матеріали слід зазначити, що заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.

У своїй заяві заявники повідомляють про наявність заборгованості боржника - ПАТ "Дніпровуд" перед ними на суму 930 000 доларів США, що за курсом НБУ станом на 19.12.2022 становить 34 000 800 грн, а також 83700 доларів США три проценти за прострочення виконання грошового зобов`язання, що за курсом НБУ станом на 19.12.2022 становить 3 060 072 грн.

Також заявники посилаються на листи ПАТ "Дніпровуд", які були адресовані на адреси третіх осіб - представників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , у яких боржник не заперечує ні факт укладення вказаних договорів про відступлення права вимоги, ні визначену у грошовому зверненні загальну суму зобов`язання.

Проте, стосовно нарахованої суми річних відсутні будь-які докази, які б свідчили про відсутність спору про право між ПАТ "Дніпровуд" та ОСОБА_1 і ОСОБА_2 .

Спір про право - це сукупність між суб`єктами цивільного права, яка виникла за фактом порушення або оспорювання суб`єктивних прав однієї строною цивільних правовідносин іншої і потребує врегулювання самими сторонами або вирішення судом.

Відсутність спору про право в розрізі процедури банкрутства полягає у відсутності неоднозначності у частині вирішення питань щодо сторін зобов`язання, суті (предмету зобов`язання, підстави виникнення зобов`язання, суми зобов`язання, структури заборгованості, строку виконання зобов`язання тощо.

Отже, звернення кредитора (у даному випадку кредиторів) до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, по суті, є реалізацією кредитором (кредиторами) права на судовий захист власних майнових прав за відсутності належного виконання грошового зобов`язання боржником. У зв`язку з цим кредитор повинен надати суду докази на підтвердження наявності у нього права, яке підлягає захисту, та навести обставини, що є підставою для звернення до суду.

Згідно з частиною 3 статті 37 Кодексу про банкрутство, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина 2 статті 174 ГПК України).

При цьому суд інформує заявника що згідно приписів частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Враховуючи зазначене, Господарський суд Житомирської області дійшов висновку залишити без руху заяву ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів).

Керуючись статтями 1, 2, ч.4 ст.9, 30, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 174, 233 - 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів) залишити без руху.

2. ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки заяви шляхом подання до суду:

- оригіналу платіжного доручення про авансування на депозитний рахунок Господарського суду Житомирської області арбітражному керуючому винагороди у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень в сумі 58 500,00грн (депозитний рахунок Господарського суду Житомирської області (Господарський суд Житомирської області, р/р UA618201720355259002000005220 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172 код 03499916);

- доказів виконання ініціюючими кредиторами вимог Кодексу про банкрутство в частині надання пропозиції кандидатури арбітражного керуючого на виконання повноважень розпорядника майна та надання до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяви арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу;

- доказів на підтвердження наявності у ініціюючих кредиторів права, яке підлягає захисту в частині нарахування 83700 доларів США три проценти за прострочення виконання грошового зобов`язання, що за курсом НБУ станом на 19.12.2022 становить 3 060 072 грн за відсутності спору про право.

3. Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили 27.12.2022 та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Дата підписання ухвали: 27.12.2022.

Суддя Макаревич В.А.

Список розсилки:

1 - в наряд

2- ОСОБА_1 - 01010, м. Київ, пров. Хрестовий, 2, поверх 5 (рек.)

3- ОСОБА_2 - 01010, м. Київ, пров. Хрестовий, 2, поверх 5 (рек.)

4 - ОСОБА_3 - 01010, м. Київ, пров. Хрестовий, 2, поверх 5 - рек.

та ел. адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 - на ел.пошту

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення27.12.2022
Оприлюднено29.12.2022
Номер документу108123636
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —906/1256/22

Ухвала від 30.03.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Макаревич В.А.

Ухвала від 27.03.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Макаревич В.А.

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Макаревич В.А.

Ухвала від 02.02.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Макаревич В.А.

Ухвала від 23.01.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Макаревич В.А.

Ухвала від 27.12.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Макаревич В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні