ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
Від "02" лютого 2023 р. м. Житомир Справа № 906/1256/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., за участі секретаря судового засідання Підгаєцької М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви від 20.12.2022 ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) до Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів)
про відкриття провадження у справі про банкрутство,
за участі:
від заявника: не з`явився;
від відповідача: не з`явився;
ВСТАНОВИВ:
26.12.2022 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява від 20.12.2022 ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів).
Ухвалою суду від 23.01.2023 зокрема, прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів).
Прийнято та призначено до розгляду у наступне судове засідання заяву арбітражного керуючого Терещука Олександра Володимировича №01-18/03 від 09.01.2023 (свідоцтво №1319 від 17.07.2013 року, адреса для листування: АДРЕСА_1 ) про участь у справі.
Підготовче засідання суду призначено на 02 лютого 2023 року о 11:00 год.
01.02.2023 на електронну пошту суду від представника заявників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 адвоката Єніч В.С. надійшло клопотання №б/н від 01.02.2023 про відкладення розгляду справи, у зв`язку із зайнятістю в іншому судовому засіданні в Шостому апеляційному адміністративному суді.
01.02.2023 на електронну пошту суду від представника ПрАТ "Дніпровуд" Верховського О.В. (ордер серії ВІ №1126713 від 31.01.2023, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю від 24.01.2003) надійшло клопотання про відкладення розгляду справи та надання додаткового часу для подання відзиву та витребуваних судом документів, які підтверджують фінансовий та майновий стан боржника.
01.02.2023 на електронну пошту суду від арбітражного керуючого Терещука О.В. надійшло клопотання №01-18/06 від 01.02.2023 про відкладення судового засідання на іншу дату, у зв`язку з неможливістю прибути в судове засідання призначене на 02.02.2023, 11:00.
Учасники провадження у справі про банкрутство у судове засідання не з`явились.
Судом розглядається клопотання б/н вх.№1926/23 (дата надходження 01.02.2023) представника ПрАТ "Дніпровуд" Верховського О.В. про відкладення розгляду справи та надання додаткового часу для подання відзиву та витребуваних судом документів, які підтверджують фінансовий та майновий стан боржника.
В обґрунтування поданого клопотання, останній посилається на те, що ухвалу Господарського суду Житомирської області від 23.01.2023 про відкриття провадження отримано 27.01.2023 та враховуючи необхідність на вимогу суду надати разом з відзивом документи, які підтверджують фінансовий та майновий стан боржника та є значні за обсягом, адвокат не зможе належним чином вивчити усі матеріали справи, провести правовий аналіз, зібрати необхідні докази, підготувати та подати належним чином оформлений відзив на позовну заяву в межах цієї справи. У зв`язку з чим, останній в порядку ст. 119 ГПК України, звернувся до суду щодо продовження процесуального строку для подачі відзиву на заяву заяву ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м. Бердичів).
Розглянувши клопотання представника ПрАТ "Дніпровуд" Верховського О.В. про продовження процесуального строку, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства боржник до дати проведення підготовчого засідання надає до господарського суду та заявнику відзив на заяву про відкриття провадження у справі. До відзиву боржника додаються докази відправлення заявнику копії відзиву.
Крім відомостей, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, у відзиві боржника зазначаються:
заперечення боржника щодо вимог заявника (заявників);
загальна сума заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати;
відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків;
відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити;
відомості про проведення боржником діяльності, пов`язаної з державною таємницею;
докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності).
У відзиві боржника можуть зазначатися й інші відомості, що мають значення для розгляду справи.
До відзиву боржника також можуть бути додані клопотання боржника.
До відзиву також додається довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого відкрито провадження у справі, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника.
Відсутність відзиву на заяву про відкриття провадження у справі не перешкоджає провадженню у справі.
Приписами ст. 42 ГПК України встановлено, що учасники справи мають право, зокрема, подавати докази, заяви, клопотання, надавати пояснення суду, свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду.
Частиною 2 ст. 119 ГПК України визначено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини при застосуванні положень пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує кожному право на звернення до суду, акцентує увагу на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Жоффр де ля Прадель проти Франції" від 16.12.1992).
Завданням суду при здійсненні правосуддя в силу положень статті 2 Закону України "Про судоустрій" є, зокрема, захист гарантованих Конституціє та законами України прав і законних інтересів юридичних осіб, у тому числі забезпечення права реалізації учасникам справи процесуальних прав. Рівні можливості щодо здійснення своїх процесуальних прав і обов`язків є ключовим елементом змагальності сторін як одного із принципів господарського судочинства.
Ураховуючи, представником боржника подано клопотання про продовження строку на подання відзиву на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство; що ухвалу Господарського суду Житомирської області від 23.01.2023 про відкриття провадження отримано боржником 27.01.2023 та необхідність на вимогу суду надати разом з відзивом документи, які підтверджують фінансовий та майновий стан боржника та є значні за обсягом; що встановленого судом строку недостатньо для підготовки та подачі представником боржника відзиву з долученими документами, для забезпечення конституційного права представника боржника на захист, суд дійшов висновку про задоволення поданого представником ПрАТ "Дніпровуд" Верховським О.В. клопотання б/н вх.№1926/23 (дата надходження 01.02.2023) про продовження процесуального строку до наступного судового засідання.
Розглянувши клопотання учасників провадження у справі про відкладення розгляду справи у підготовчому засіданні з урахуванням невиконання учасниками провадження вимог ухвали суду від 23.01.2023, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.
За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі або відмову у відкритті провадження у справі.
Дослідивши подані документи та матеріали, враховуючи обставини справи, неявку учасників провадження у справі у судове засідання, визнання обов`язковою участь у підготовчому засіданні представників ініціюючих кредиторів Вуса Є.В., Шалайкіна С.Л. та представника боржника Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд", не виконання вимог ухвали суду від 23.01.2023 учасниками провадження у справі, враховуючи клопотання представників сторін, що є можливою поважною причиною не виконання вимог ухвали суду від 23.01.2023 учасниками провадження у справі, суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи у підготовчому засіданні.
Керуючись ст.ст.42, 119, 202, 216, 233 - 235 ГПК України, ст. 2, ч.4 ст. 9 ч.1 ст.ст. 35, 36, 39, Кодексу України з процедур банкрутства, пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання б/н вх.№1926/23 (дата надходження 01.02.2023) представника ПрАТ "Дніпровуд" Верховського О.В. про продовження процесуального строку задовольнити.
2. Продовжити Приватному акціонерному товариству "Дніпровуд" строк на подання відзиву на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство №906/1256/22 до наступного судового засідання.
3. Відкласти розгляд справи у підготовчому засіданні на "21" березня 2023 р. о 15:20 год. в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судових засідань № 733.
4. Відкласти до наступного судового засідання заяву арбітражного керуючого Терещука Олександра Володимировича №01-18/03 від 09.01.2023 (свідоцтво №1319 від 17.07.2013 року, адреса для листування: вул. Шевченка, 35 А, м. Житомир, 10008) про участь у справі.
5. Учасникам провадження у справі виконати вимоги ухвали суду від 23.01.2023, зокрема:
5.1 ОСОБА_1 (м. Київ) та ОСОБА_2 (м. Київ) надати до господарського суду:
- оригінали документів, копії яких додано до поданої заяви;
- довідку про актуальний розмір заборгованості боржника перед ініціюючим кредитором станом на день розгляду справи;
- додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство.
5.2. Приватному акціонерному товариству "Дніпровуд" надати до господарського суду:
- відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, з урахуванням вимог статті 36 Кодексу України з процедур банкрутства;
- повідомити про наявність (відсутність) на даний час судового спору з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та надати докази у разі наявності спору про право;
- статутні документи (оригінали для огляду, належним чином завірені копії до матеріалів справи);
- документи, що підтверджують фінансовий та майновий стан (останній звіт по балансу з розшифровкою суми по статті "Основні засоби"), відомості відповідного реєстраційного органу про те, чи являється боржник засновником (учасником) господарських товариств та відомості про наявність акцій, акт останньої податкової перевірки, відомості останньої інвентаризації, копії звітності поданої в останній звітний період до податкового органу, фондів соціального страхування та територіального управління Пенсійного фонду України;
- довідку про загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати;
- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо боржника (станом на даний час);
- інформацію з Державного реєстру обтяжень рухомого майна щодо боржника;
- перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальної балансової вартості майна боржника; відомості про засновників та учасників боржника, їх повну назву та юридичну адресу;
- відомості про дебіторську заборгованість перед боржником;
- відомості про рахунки боржника, відкриті в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити;
- відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, у зберігачів, депозитаріїв, утримувачів, їх реквізити;
- перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб (якщо таке наявне), його місцезнаходження, вартість, а також інформацію про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобов`язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором;
- інші відомості, що мають значення для розгляду справи.
6. Визнати обов`язковою участь у підготовчому засіданні представників ініціюючих кредиторів Вуса Є.В., Шалайкіна С.Л. та представника боржника Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд".
7. Рекомендувати учасникам судового процесу:
- приймати участь у підготовчому/судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку ст. 197 ГПК України (за умови наявності у суді відповідної технічної можливості на дату їх проведення);
- надавати процесуальні документи до суду через підсистему "Електронний суд": https://id.court.gov.ua/; офіційну електронну адресу суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua;
- вказувати у процесуальних документах актуальні електронні адреси, в тому числі своїх представників, а також актуальні мобільні номери телефонів та найбільш зручний месенджер;
- подавати окремо оформленими документами заяви (клопотання) з кожного процесуального питання (ст. 169, 170 ГПК України).
Звернути увагу суб`єктів, визначених у ч. 6 ст. 6 ГПК України, на необхідності виконання обов`язку зареєструвати офіційну електронну адресу в ЄСІТС.
Ухвала господарського суду набирає законної сили 02.02.2023 та оскарженню не підлягає окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Дата підписання: 02.02.23
Суддя Макаревич В.А.
Список розсилки:
1 - в спрау
2- ОСОБА_1 - АДРЕСА_2
3- ОСОБА_2 - АДРЕСА_2
4 -представник кредиторів Єніч В.С. - 01010, м. Київ, пров. Хрестовий, 2, поверх 5 - прост.
та ел. адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 - на ел.пошту
5- ПАТ "Дніпровуд" - 13303, Житомирська область, м. Бердичів, вул. Піонтковського, буд. 2-А (рек.)
6- А/к Терещуку О.В. - вул. Шевченка, 35 А, м. Житомир, 10008 - на електронну адресу : ІНФОРМАЦІЯ_2 (на електр.пошт.)
7- державному реєстратору Бердичівської міської ради - площа Центральна, 1, м. Бердичів, Житомирська обл., 13301 (прост)
8 - представник відповідача Верховський О.В. - електр.алр.: ІНФОРМАЦІЯ_3 - на електр. пошт.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2023 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 108737949 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Макаревич В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні