Справа № 461/6912/22
Провадження № 1-кс/461/5781/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.12.2022 року м.Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши погоджене з прокурором клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції України у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей тадокументів у кримінальному провадженні за №42022140000000288 від 21.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До судунадійшло відповіднеклопотання слідчого,в якомузазначено,що згідно з відомостями про проведену інвентаризацію площинних водних об`єктів Львівської області вбачається, що на території Лісневичі Пустомитівської територіальної громади у межах водотоку р. Ставчанка, що в районі басейну р.Дністер, знаходиться два заплавних водних об`єкти без назви, a caмe: № ID 4606037004 за географічною прив`язкою 49.724722, 23.878111 iз площею водного дзеркала 128,2814 га на земельній ділянці з кадастровим номером 4623610100:12:000:0004 та наявними на ній гідротехнічними спорудами невизначеної форми власності, а також № ID 4606037018 за географічною прив`язкою 49.721345, 23.888096 iз площею водного дзеркала 15,825 га на земельній ділянці з кадастровим номером 4623610100:12:000:0042 та наявними на ній гідротехнічними спорудами приватної форми власності (ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »).
Встановлено, що водний об`єкт площею 128,2814 га перебуває в орендi ТЗОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на підставі договору, укладеного 11.09.2019 за № 13 iз ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташований у межах земельної ділянки з кадастровим номером 4623610100:12:000:0004 площею 150,3897 га.
Стосовно водного об`єкта - площею 15,825 га, розташованого на земельній ділянцi з кадастровим номером 4623610100:12:000:0042 відомості як у матеріалах проведеної інвентаризації, так і в Державному реєстрі речових прав про власника чи користувача відсутні.
Водночас, згідно з отриманими із ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_5 та матеріалів, зазначений водний об`єкт вiдноситься до ставкового господарства ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », експлуатується каскадним способом, на ньому наявні водопiдвiдний та водовідвідний канали, джерелом водопостачання є р. Ставчанка. Згідно з паспортом рибогосподарськоi технологічної водойми від 11.12.2018 прибережна захисна смуга до вказаного водного об`єкта не затверджувалась та визначається відповідно до вимог ст. 88 Водного кодексу України. Зазначене ставкове господарство складається із 9 ставків різної площі, форми та призначення, з`єднаних між собою та вищезгаданими каналами.
Водночас, опрацюванням картографічних матеріалів встановлено можливі порушення вимог ст. 88 Водного кодексу України, внаслідок будівництва чотирьох об`єктів нерухомого майна в межах прибережної захисної смуги «зимувального ставу № 14», «маточного ставу № 16а», а також ставу, розташованого на суміжній земельній ділянці з кадастровим номером 4623610100:12:000:0004.
Також, з можливими порушеннями вимог щодо використання прибережної захисної смуги «зимувально-рекреаційного ставу № 20» споруджено поряд капітальну будівлю.
Вказаний перелік об`єктів нерухомого майна, а також інших споруд, не є вичерпним.
Окрім цього, поміж ставами № 16 та 16а вбачається утворення ще одного водного об`єкта, наявність якого не передбачена згаданим паспортом рибогосподарської технологічної водойми.
Наведене може свідчити про недотримання вимог чинного природоохоронного законодавства, а також встановленого порядку здійснення рибогосподарської діяльності, a відповідно вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, слідчий просить клопотання задоволити.
Особа, у володінні якої перебувають документи та речі, в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, про дату, час та місце розгляду клопотання не повідомлялась.
Слідчий в судове засідання не прибув. Належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи телефонограмою.
Перевіривши наданні матеріали та дослідивши докази по цих матеріалах, встановив наступне.
21.09.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022140000000288 внесено відомості вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.242 КК України.
Клопотання про тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_1 , відповідає вимогам ст.160 КПК України.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до вимог ч.ч.5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять таємницю вчинення нотаріальних дій, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного. Слідчий довів, що вказані вище документи, в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні. Нададуть можливість отримати інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження, встановлення та підтвердження факту вчинення протиправних дій, підтвердження умислу та корисливих мотивів, осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення, встановлення відомостей щодо законності проведення договірних відносин.
Таким чином слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що:
-зазначені документиперебувають абоможуть перебуватиу володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_1 ;
- документи, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
- вищеперелічені речі, документи та інформація не містить охоронювану законом таємницю,може використовуватись як докази, та іншими способами неможливо довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Стороною обвинувачення доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах та неможливість іншими способами довести обставини (встановити особу), які передбачається довести (встановити) за допомогою цих документів.
Слідчий довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про тимчасовий доступ.
Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для тимчасового доступу, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки, розумність та співрозмірність тимчасового доступу завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів, вважаю, що клопотання слідчого обгрунтовнета підлягає до часткового задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162 166, 369, 372 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
Клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції України у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей тадокументів у кримінальному провадженні за №42022140000000288від 21.09.2022за ознакамикримінального правопорушенняпередбаченого ч.1ст.242 ККУкраїни - задовольнити частково.
Надати слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції України у Львівській області ОСОБА_3 та іншим слідчим, що входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні №42022140000000288 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_1 , (із можливістю ознайомлення та вилучення копій) зокрема: проектів землеустрою (технічна документація) на земельні ділянки з кадастровими номерами: 4623610100:12:000:0004, 4623610100:12:000:0042 (плани земельних ділянок, акти погодження меж, документи що слугували підставою для виготовлення проекту землеустрою, координати з прив`язкою до місцевості, планово-каргорафічні матеріали, тощо), а також до обмінних файлів вказаних земельних ділянок на флеш-носії інформації та витягів з державного земельного кадастру на вказані земельні ділянки.
Строк дії ухвали до 23.02.2023 р.
Роз`яснити, що у випадку невиконання цієї ухвали, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Контроль завиконанням ухвалипокласти на слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції України у Львівській області ОСОБА_3 .
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108173345 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Радченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні