Ухвала
від 05.01.2023 по справі 905/58/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

05.01.2023 Справа № 905/58/22

Господарський суд Донецької області у складі судді Устимової А.М.,

розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ИМПЕКС Л»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМАШНІЙ ХЛІБ»

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «ДРУЖКІВСЬКИЙ ХЛІБ»

про: стягнення заборгованості в розмірі 33000,00грн.

без повідомлення учасників справи

В С Т А Н О В И В:

В провадженні судді Господарського суду Донецької області Устимової А.М. знаходиться справа №905/58/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ИМПЕКС Л» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМАШНІЙ ХЛІБ», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «ДРУЖКІВСЬКИЙ ХЛІБ» про стягнення заборгованості в розмірі 33000,00грн.

У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, затвердженого Законом України Про затвердження Указу Президента України Про введення воєнного стану в Україні від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. Строк воєнного стану неодноразово продовжувався. Востаннє Указом Президента України № 757/2022 від 07.11.2022, який затверджено Законом України № 2738-IX від 16.11.2022, строк дії воєнного стану в Україні продовжено 05 години 30 хвилин 21.11.2022 року строком на 90 діб.

Ухвалою суду від 19.05.2022 внаслідок наведеного судове засідання у справі відкладено, повідомлено учасників справи, що судове засідання у справі №905/58/22 буде призначене відразу після відновлення можливості безпечного для учасників судового процесу перебування у приміщенні суду при розгляді справи чи встановлення господарським судом наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку. Роз`яснено учасникам справи їх право подавати до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності за наявними матеріалами в порядку частини третьої статті 196 Господарського процесуального кодексу України.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ДОМАШНІЙ ХЛІБ» через систему «Електронний суд» звернулось до суду з клопотанням про відкладення розгляду справи до закінчення воєнного стану в Україні.

Обґрунтовуючи клопотання відповідач посилається на той факт, що підприємство здійснювало свою діяльність на хлібозаводах, що розміщені на території м.Маріуполь та м.Дружківка, на сьогоднішній день відповідач обмежений в доступі до приміщення через небезпеку життя працівників, що відповідно унеможливлює встановлення наявності чи відсутності боргу за відсутності доступу до документів, внаслідок ведення на території Донецької області воєнних дій доступ до мережі Інтернет обмежений.

Розглянувши клопотання суд виходить з наступного.

Відповідно до положень п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Також, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема "Іззетов проти України", "Пискал проти України", "Майстер проти України", "Субот проти України", "Крюков проти України", "Крат проти України", "Сокор проти України", "Кобченко проти України", "Шульга проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "ФПК "ГРОСС" проти України", "Гержик проти України" суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи "Федіна проти України" від 02.09.2010, "Смірнова проти України" від 08.11.2005, "Матіка проти Румунії" від 02.11.2006, "Літоселітіс проти Греції" від 05.02.2004 та інші).

Відповідно до статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом (частина перша); кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб (частина друга).

Згідно статті 64 Конституції України права громадян на звернення до суду та отримання правничої допомоги не можуть бути обмежені, а мають реалізовуватися з урахуванням умов існуючого воєнного стану.

Статтею 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" визначено, що у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.

Відповідно до ст.12-2 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

За змістом ч.1 ст.2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Згідно з ст.114 Господарського процесуального кодексу України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

На даний час згідно з розпорядженням №9-р від 15.04.2022 року «Про організацію роботи та комунікацію між працівниками в Господарському суді Донецької області в умовах воєнного стану», наказом №23 від 15.04.2022 «Про впровадження дистанційної роботи працівникам апарату суду та оголошення простою» запроваджено роботу Господарського суду Донецької області у відділеному режимі, встановлено дистанційний режим роботи.

Рішенням зборів суддів Господарського суду Донецької області від 13.06.2022, зберігаючи віддалений режим роботи, відновлено можливість доступу працівникам суду до приміщення суду у разі процесуальної необхідності.

Таким чином, здійснюється проведення судових засідань та відновлена технічна можливість учасників справи приймати участь у засіданнях суду в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у тому числі з використанням власних технічних засобів, у порядку, що визначений приписами ст. 197 Господарського процесуального кодексу України. Обмежено виключно доступ учасників справи та їх представників до приміщення суду.

Відповідно, право на участь представника підприємства у судовому засіданні на даний час реалізується шляхом звернення до суду з клопотанням про проведення судового засідання в режимі відеоконференції згідно ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.

У представника відповідача наявний доступ до мережі Інтернет, що витікає з факту звернення до суду з клопотанням у системі «Електронний суд».

Неможливість доступу до первісних документів щодо господарських операцій підприємства безпосередньо у приміщенні підприємства не є безумовною підставою для відкладення розгляду справи, оскільки бухгалтерський облік підприємства ведеться за допомогою відповідної комп`ютерної програми, дані якої, зокрема, щодо спірних правовідносин, можуть бути досліджені відповідачем з метою формування правової позиції.

Таким чином, приймаючи до уваги викладене вище, у задоволенні клопотання відповідача про відкладення розгляду справи №905/58/22 до закінчення воєнного стану в Україні суд відмовляє.

З урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, з метою дотриманням завдань, принципів господарського судочинства (ст.2 Господарського процесуального кодексу України) та розумності строків для вчинення процесуальної дії (ст.114 Господарського процесуального кодексу України), суд вважає за необхідне отримати від учасників справи інформацію щодо правової позиції щодо предмету спору на даний час, наявності можливості проведення засідання за їх відсутності за наявними матеріалами в порядку частини третьої статті 196 Господарського процесуального кодексу України, актуальних засобів зв`язку тощо.

Одночасно, суд повідомляє, що згідно наказу Господарського суду Донецької області «Про встановлення особливого режиму роботи Господарського суду Донецької області» №20 від 28.02.2022 встановлено особливий режим роботи суду в умовах воєнного стану, тимчасово, до усунення обставин, які зумовили загрозу життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів, працівників суду, в умовах воєнної агресії проти України, обмежено доступ до приміщення суду.

Відповідно приймаючи до уваги наявність загрози життю, здоров`ю учасників судового провадження при перебуванні у приміщенні Господарського суду Донецької області в місті Харкові, оскільки місто знаходиться під постійними обстрілами, засідання суду за особистої участі учасників судового процесу не проводяться, доступ до приміщення суду є обмеженим, на даний час відновлена технічна можливість приймати участь у засіданнях суду в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у тому числі з використанням власних технічних засобів, у порядку, що визначений приписами ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.

Надсилання документів, що стосуються розгляду судових справ, здійснюється без особистого прибуття до приміщення суду учасників справи органами поштового зв`язку або (бажано з метою прискорення обробки кореспонденції) через особистий кабінет в системі «Електронний суд», електронною поштою на е-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом).

З огляду на розпорядження №16-р від 10.11.2022 «Про відновлення відправки вихідної кореспонденції», яким, враховуючи недостатність знаків поштової оплати, необхідних для безперебійної відправки вихідної кореспонденції, рекомендовано суддям та працівникам апарату суду здійснювати відправлення через поштового оператора «Укрпошта» виключно за нагальною потребою після вичерпання альтернативних способів повідомлення сторін та учасників процесу, суд здійснює повідомлення учасників справи про рух справи шляхом надання телефонограм, направлення рішень суду на адреси електронної пошти, які вказані учасниками справи у заявах по суті, відомих з відкритих джерел та за допомогою підсистеми «Електронний суд».

Керуючись статтями 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд-

У Х В А Л И В:

Учасникам справи у строк п`ятнадцять днів з дати отримання ухвали письмово висловити актуальну позицію за предметом позовних вимог, у разі відсутності - суд розглядатиме справу за наявними матеріалами.

Учасникам справи у строк п`ятнадцять днів з дати отримання ухвали письмово надати інформацію щодо актуальних засобів зв`язку, у разі відсутності суд буде використовувати для повідомлення про хід провадження наявні в матеріалах справи та відкритих джерелах адреси електронної пошти підприємств.

Роз`яснити учасникам справи право подати заяву про розгляд справи за відсутності їх представників за наявними матеріалами в порядку частини третьої статті 196 Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів можуть бути ними подані у письмовому вигляді органами поштового зв`язку або у електронному вигляді через особистий кабінет в системі «Електронний суд» або на електронну пошту суду inbox@dn.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом).

Ухвала набрала законної з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя А.М. Устимова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення05.01.2023
Оприлюднено09.01.2023
Номер документу108272791
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —905/58/22

Судовий наказ від 17.05.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Рішення від 06.03.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Рішення від 06.03.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 02.03.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 08.02.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 24.01.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 05.01.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 18.05.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 14.02.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 14.01.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні