Ухвала
від 05.01.2023 по справі 908/1740/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 26/28/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

05.01.2023 Справа № 908/1740/22

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали господарської справи

кредитор - Товариство з обмеженою відповідальністю "Ривер Бриз 2017", код ЄДРПОУ 41563820 (49000, м. Дніпро, вул. Володимира Антоновича, 68, кв. 21)

боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кант Стенд", код ЄДРПОУ 38972764 (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 71, офіс 9)

Представники сторін не з`явились

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 13.10.2022р., зокрема, відкрито провадження у справі № 908/1740/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Кант Стенд". Визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора - ТОВ "Ривер Бриз 2017" у розмірі 176 000,00 грн. Введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Венську О.О. Попереднє засідання призначено на 29.11.2022 о 10-00.

На офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію оголошення за № 69384 від 17.10.2022р.

Ухвалою від 29.11.2022 віднесено кредиторські вимоги ініціюючого кредитора - ТОВ "Ривер Бриз 2017" у розмірі 176 000,00 грн основного боргу до четвертої черги задоволення; продовжено строк проведення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Кант Стенд" Венською О.О. інвентаризації майна боржника на тридцять днів; зобов`язано розпорядника майна боржника провести збори кредиторів відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства; дата проведення зборів кредиторів та комітету - до 29.12.2022р.; підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, призначено на 05.01.2023р. о 10-00; витребувано у директора ТОВ "Кант Стенд" (код ЄДРПОУ 38972764) Рудько М.Ю. документи щодо майна та активів Боржника за період 2019-2022 рр.:

- баланс підприємства (форма N 1), для суб`єктів малого підприємництва - форма N

1-м);

- звіт про фінансові результати (форма N 2, для суб`єктів малого підприємництва -

форма N2-м);

- звіт про рух грошових коштів (форма N 3);

- звіт про власний капітал (форма N 4);

- примітки до річної фінансової звітності (форма N 5);

- звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма N 11 -03);

- обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма N 1-інновація);

- звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма N 1-Б);

- звіт з праці (форма N 1-ПВ);

- звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма N 1-ПВ (умови праці));

- звіт про використання робочого часу (форма N 3-ПВ);

- звіт про виробництво промислової продукції (форма N 1П-НПП);

- інформацію про залишки грошових коштів на рахунках боржника, відкритих в банківських установах, і залишки готівкових коштів в касі боржника, на дату проведення інвентаризації;

- копії правовстановлюючих документів на майно боржника;

- копії балансових довідок;

- копії господарських договорів та угод за 2018-2022 рр.;

- копії статистичної звітності за 2019-2022 рр.;

- відомості, про рухоме та нерухоме майно із зазначенням інвентарних номерів;

- опис та перелік необоротних активів боржника;

- опис та перелік запасів;

- відомості щодо дебіторської та кредиторської заборгованості згідно даних бухгалтерського обліку, станом на дату проведення інвентаризації;

- копії документів, щодо останньої проведеної інвентаризації;

- інші документи та інформацію, необхідну для проведення аналізу та виявлення резервів виробництва боржника, перевірки повноти проведення інвентаризації майна боржника.

Зобов`язано директора ТОВ "Кант Стенд" (код ЄДРПОУ 38972764) Рудько Михайла Юрійовича надати розпоряднику майна інформацію щодо переліку та стану майна Боржника. Повідомити розпоряднику майна про заходи, здійснені керівником Боржника, щодо збереження майна Боржника. Повідомити розпорядника майна про подальші дії щодо збереження майна Боржника і наданням покрокового плану із зазначенням відповідальних осіб по кожному заходу; передати зазначену документацію розпоряднику майна ТОВ "Кант Стенд" Венській Оксані Олександрівні протягом 3-х днів з дати винесення ухвали, шляхом надсилання на поштову адресу: а/с 162, м. Дніпро, 49000, та в електронному вигляді на офіційну електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1.

До суду 28.12.2022 надійшло клопотання розпорядника майна боржника в якому просить суд видати наказ на примусове виконання ухвали Господарського суду Запорізької області від 29.11.2022 про зобов`язання директора боржника вчинити певні дії; продовжити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника; продовжити строк процедури розпорядження майном боржника та відкласти підсумкове засідання суду.

Крім того, до суду 03.01.2023 надійшло клопотання кредитора про розгляд справи за відсутності представника.

Розглянувши матеріали справи, судом установлено, що ухвала суду від 29.11.2022 директором боржника не виконана.

За приписами ст. 18 Господарського процесуального кодексу України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Згідно із ч.4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

У зв`язку із невиконанням керівником боржника Рудько М.Ю. вимог ухвали Господарського суду Запорізької області від 29.11.2022, слід визнати наявність підстав для забезпечення виконання судового рішення в порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Принцип змагальності тісно пов`язаний з процесуальною рівністю сторін і забезпечує повноту фактичного й доказового матеріалу, наявність якого є важливою умовою з`ясування обставин справи. Відповідно до вказаного принципу, особи, зацікавлені в результаті справи, вправі відстоювати свою правоту у спорі шляхом подання доказів; участі в дослідженні доказів, наданих іншими особами шляхом висловлення своєї думки з усіх питань, що підлягають розгляду у судовому засіданні. Змагальність є різновидом активності зацікавленої особи (сторони). Особи, які беруть участь у справі, вправі вільно розпоряджатися своїми матеріальними і процесуальними правами й активно впливати на процес з метою захисту прав і охоронюваних законом інтересів.

Згідно п. 3 ч.1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Відповідно до приписів пункту четвертого частини п`ятої ст. 13 ГПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цих кодексом.

Згідно з ч. 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ч.2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства. Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.

У зв`язку з викладеним, слід продовжити строк процедури розпорядження майном боржника до 28.02.2023.

Розглянувши клопотання розпорядника майна боржника про продовження строку проведення інвентаризації майна боржника та витребування документів, суд вважає за можливе його задовольнити, у зв`язку з наступним.

24.02.2022 в Україні введено воєнний стан.

Відповідно до частини 1 статті 46 ГПК України сторони користуються рівними процесуальними правами.

Виходячи з приписів статей 55, 129 Конституції України, застосування та користування правами на судовий захист здійснюється у випадках та в порядку, встановлених законом.

Тобто, реалізація конституційного права, зокрема, на судовий захист ставиться у залежність від положень процесуального закону, в даному випадку - норм ГПК України.

Відповідно до приписів пункту четвертого частини п`ятої ст. 13 ГПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цих кодексом.

Згідно приписів статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами, змагальність сторін, диспозитивність, пропорційність, обов`язковість судового рішення, забезпечення права на апеляційний перегляд справи, забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у визначених законом випадках, розумність строків розгляду справи судом, неприпустимість зловживання процесуальними правами, відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.

Згідно ч. 3 статті 198 Господарського процесуального кодексу України головуючий відповідно до завдання господарського судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.

Згідно зі статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та частини 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав та основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Стаття 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод (далі Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.

Крім того, Верховним Судом 04.03.2022 оприлюднено роз`яснення про особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан.

Верховний Суд зазначає, що навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмеженим.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» правосуддя на території, на якій уведено воєнний стан, здійснюється лише судами. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.

У разі загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно прийматимуться рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом.

Справи, які не є невідкладними, розглядатимуться лише за наявності письмової згоди на це всіх учасників судового провадження.

Не можуть бути відкладеними судові засідання, на яких має розглядатися питання про обрання або продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

З метою забезпечення безпеки учасників судових процесів і відвідувачів судів припиняється проведення особистого прийому громадян керівництвом суду й обмежується допуск у судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань.

Якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.

Варто також ураховувати, що запровадження воєнного стану на певній території є поважною причиною для поновлення процесуальних строків.

Відповідно до ч. 2 ст. 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.

Приймаючи до уваги вищевикладене, з метою всебічного, повного та об`єктивного встановлення всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає за необхідне підсумкове засідання суду відкласти.

Керуючись ст.ст. 2, 48, 49 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 12, 119, 216, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк процедури розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Кант Стенд" до 28.02.2023 року.

2. Призначити підсумкове засідання на 28.02.2023р. об 11-30.

Засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4.

3. Продовжити строк проведення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Кант Стенд" Венською О.О. інвентаризації майна боржника на тридцять днів.

4. Видати наказ на примусове виконання ухвали Господарського суду Запорізької області від 29.11.2022 року у справі №908/1740/22 про зобов`язання керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Кант Стенд", код ЄДРПОУ 38972764 (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 71, офіс 9) Рудько Михайла Юрійовича (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 71, офіс 9) документи щодо майна та активів боржника за період 2019-2022 років:

- баланс підприємства (форма N 1), для суб`єктів малого підприємництва - форма N

1-м);

- звіт про фінансові результати (форма N 2, для суб`єктів малого підприємництва -

форма N2-м);

- звіт про рух грошових коштів (форма N 3);

- звіт про власний капітал (форма N 4);

- примітки до річної фінансової звітності (форма N 5);

- звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма N 11 -03);

- обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма N 1-інновація);

- звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма N 1-Б);

- звіт з праці (форма N 1-ПВ);

- звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма N 1-ПВ (умови праці));

- звіт про використання робочого часу (форма N 3-ПВ);

- звіт про виробництво промислової продукції (форма N 1П-НПП);

- інформацію про залишки грошових коштів на рахунках боржника, відкритих в банківських установах, і залишки готівкових коштів в касі боржника, на дату проведення інвентаризації;

- копії правовстановлюючих документів на майно боржника;

- копії балансових довідок;

- копії господарських договорів та угод за 2018-2022 рр.;

- копії статистичної звітності за 2019-2022 рр.;

- відомості, про рухоме та нерухоме майно із зазначенням інвентарних номерів;

- опис та перелік необоротних активів боржника;

- опис та перелік запасів;

- відомості щодо дебіторської та кредиторської заборгованості згідно даних бухгалтерського обліку, станом на дату проведення інвентаризації;

- копії документів, щодо останньої проведеної інвентаризації;

- інші документи та інформацію, необхідну для проведення аналізу та виявлення резервів виробництва боржника, перевірки повноти проведення інвентаризації майна боржника.

Зобов`язати директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Кант Стенд", код ЄДРПОУ 38972764 (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 71, офіс 9) Рудько Михайла Юрійовича (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 71, офіс 9) надати розпоряднику майна інформацію щодо переліку та стану майна Боржника. Повідомити розпоряднику майна про заходи, здійснені керівником Боржника щодо збереження майна Боржника. Повідомити розпорядника майна про подальші дії щодо збереження майна Боржника і наданням покрокового плану із зазначенням відповідальних осіб по кожному заходу.

Зобов`язати директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Кант Стенд", код ЄДРПОУ 38972764 (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 71, офіс 9) Рудько Михайла Юрійовича (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 71, офіс 9) передати зазначену документацію розпоряднику майна ТОВ "Кант Стенд" Венській Оксані Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 174 від 24.04.2013; адреса: 49000, м. Дніпро, а/с 162), шляхом надсилання на поштову адресу: а/с 162, м. Дніпро, 49000, та в електронному вигляді на офіційну електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1 .

5. Зобов`язати розпорядника майна боржника надати суду протокольне рішення кредиторів про подальший рух справи.

Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна.

Ухвала набирає законної сили у день її винесення та не підлягає оскарженню. Ухвалу складено та підписано-06.01.23.

Суддя О.О. Юлдашев

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення05.01.2023
Оприлюднено09.01.2023
Номер документу108284651
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —908/1740/22

Ухвала від 08.05.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Постанова від 04.05.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 08.05.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 02.05.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 04.04.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Судовий наказ від 05.01.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 05.01.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 29.11.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 29.11.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні