Ухвала
від 10.01.2023 по справі 741/119/23
НОСІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 741/119/23

Номер провадження 2/741/205/23

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 січня 2023 року м. Носівка

Суддя Носівського районного суду Чернігівської області Крупина А.О., ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Макіївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, визнання права на земельну частку (пай), визнання права власності на житловий будинок у порядку спадкування за заповітом,

ВСТАНОВИВ:

09 січня 2023 року за допомогою поштового зв`язку (дата відправлення: 31 грудня 2022 року) до Носівського районного суду Чернігівської області надійшла позовна заява з доданими документами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Макіївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, визнання права на земельну частку (пай), визнання права власності на житловий будинок у порядку спадкування за заповітом.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, крім іншого, також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Окрім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Подана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Так, позивачі просять визнати за ними право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 . При цьому у змісті позовної заяви позивачі вказують, що зазначений житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами належав ОСОБА_3 як члену колгоспного двору. Однак, до позовної заяви не додано доказів того, що житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 належав до типу колгоспного двору.

Позивачі звертаються до суду із позовною заявою, тобто в позовному провадженні. Позивачами в позовній заяві об`єднано одну вимогу немайнового характеру та дві вимоги майнового характеру, а саме:

1. встановити факт належності заповіту, складеного ОСОБА_3 , посвідченого 11 березня 1996 року ОСОБА_4 , секретарем виконкому Макіївської сільської ради Носівського району Чернігівської області, зареєстрованого в книзі для запису нотаріальних дій під № 128, спадкоємцю ОСОБА_1 ;

2. визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право на земельну частку (пай), що знаходиться на території Макіївської сільської ради Ніжинського району, Чернігівської області, по колишньому КСП ім. Щорса площею 4,34 умовних кадастрових гектарів згідно із сертифікатом серії ЧН № 0104779, зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 834 від 25 жовтня 1996 року, у порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

3. визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , у порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Отже, позивачами у позовній заяві заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру та дві позовні вимоги немайнового характеру. Ці вимоги є самостійними.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ціна позову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 становить 138128,00 грн. Отже, розмір судового збору за вимоги майнового характеру становить 1381,28 грн. Розмір судового збору за вимогу немайнового характеру становить 992,40 грн.

За вимоги майнового характеру позивачем ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 690,64 грн., позивачем ОСОБА_2 також 690,94 грн., разом 1381,28 грн. Отже, позивачами сплачено правильно судовий збір за вимоги майнового характеру.

Однак, позивачем ОСОБА_1 не доплачено судовий збір за вимогу немайнового характеру, оскільки ним сплачено тільки 496,20 грн.

Отже, позивачеві ОСОБА_1 необхідно доплатити судовий збір на суму 496,20 грн.

Варто зазначити, що від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про визначення обставин, що мають значення для її вирішення, про залучення до процесу інших осіб, тобто визначення коло осіб, права яких також можуть бути порушені, дослідження доказів тощо.

Від змісту позовної заяви залежать позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України якщо заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

Частиною 1 ст. 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Усунути недоліки позовної заяви позивачі можуть шляхом подання до суду доказів того, що спірний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами належав до типу колгоспного двору, та пред`явлення квитанції про доплату судового збору у розмірі 496,20 грн. (для позивача ОСОБА_1 ).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175,177,185, 260 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Макіївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, визнання права на земельну частку (пай), визнання права власності на житловий будинок у порядку спадкування за заповітом залишити без руху.

Надати позивачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 строк для усунення недоліків позовної заяви (подання доказів того, що спірний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами належав до типу колгоспного двору, та пред`явлення квитанції про доплату судового збору у розмірі 496,20 грн. (для позивача ОСОБА_1 ), який не може перевищувати десяти днів із дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Анатолій КРУПИНА

СудНосівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення10.01.2023
Оприлюднено12.01.2023
Номер документу108308094
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —741/119/23

Рішення від 03.07.2023

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

Ухвала від 18.05.2023

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

Ухвала від 24.03.2023

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

Ухвала від 27.01.2023

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

Ухвала від 10.01.2023

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні