печерський районний суд міста києва
Справа № 757/32241/19-к
У Х В А Л А
Іменем України
02 грудня 2022 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючої судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12012110000000130, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.ч. 1, 2 ст. 209 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Печерського районного суду м. Києва на розгляді під головуванням судді ОСОБА_1 перебуває кримінальне провадження № 12012110000000130, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.ч. 1, 2 ст. 209 КК України.
У судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_5 - адвокат ОСОБА_4 заявила клопотання про надання дозволу обвинуваченому ОСОБА_5 приймати участь у подальших судових засіданнях за допомогою відеоконференцзв`язку, за допомогою системи «EasyCon». Обґрунтовуючи клопотання, зазначила, що ОСОБА_5 на кожне судове засідання прибуває до суду з-за кордону, що є тяжким для останнього.
Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав думку захисника та просив суд здійснювати судовий розгляд дистанційно, оскільки наразі проживає у Польщі та під час воєнного стану має проблеми із перетином кордону.
Прокурор ОСОБА_3 не заперечував проти проведення судових засідань у дистанційному режимі за допомогою відеоконференцзв?язку.
Суд, вислухавши присутніх у судовому засіданні осіб, надходить наступного висновку.
Пунктом 21 ч. 1 ст. 7 та ст. 28 КПК України розумність строків визначено як загальну засаду кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Частиною 2 ст. 336 КПК України визначено, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Окрім того, у зв`язку із введенням воєнного стану та збройної агресії на території України, Верховний Суд надіслав лист «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» від 03 березня 2022 року № 1/0/2-22, в якому відповідно до п. 7 зазначено, що якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз`яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов`язків.
З урахуванням наведеного, з метою дотримання розумних строків розгляду кримінального провадження, клопотання адвоката ОСОБА_4 підлягає задоволенню.
На підставі вищевказаного, відповідно до ст. ст. 7, 28, 336 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання захисника ОСОБА_4 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_5 про проведення судового розгляду у режимі відеоконференцзв?язку - задовольнити.
Забезпечити участь обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розгляді кримінального провадження № 12012110000000130, за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.ч. 1, 2 ст. 209 КК України, що відбудеться 07 лютого 2023 року о 14-00 год., у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів в системі «EasyCon» у порядку, передбаченому ст. 336 КПК України.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EasyCon, який може бути встановлений за веб-посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити особі, щодо якої вирішено питання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2022 |
Оприлюднено | 11.01.2023 |
Номер документу | 108309621 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Шапутько С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні