УХВАЛА
10 січня 2023 року
м. Київ
справа №580/303/22
адміністративне провадження №К/990/32670/22
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Тацій Л.В.,
суддів: Стеценка С.Г., Мороз Л.Л.,
перевіривши касаційну скаргу Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.09.2022 у справі № 580/303/22 за позовом Комунального закладу "Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка" Черкаської обласної ради до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради про визнання протиправним та скасування припису і постанови, -
ВСТАНОВИВ:
Комунальний заклад "Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка" Черкаської обласної ради звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради, в якому просило:
- визнати протиправним та скасувати припис № 30 від 17.12.0201 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;
- визнати протиправною та скасувати постанову № 26/916/1 від 28.12.2021 по справі про адміністративне правопорушення;
- постановити окрему ухвалу щодо неправомірних дій начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради - ОСОБА_1 і направити її до прокуратури для подальшого реагування.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 21.03.2022 у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.09.2022 рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 21 березня 2022 року скасовано, ухвалено постанову, якою позовні вимоги Комунального закладу Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради до управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради задоволено частково: визнано протиправним та скасовано припис управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради № 30 від 17.12.2021 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; визнано протиправною та скасовано постанову управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради № 26/916/1 від 28.12.2021 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Позовну вимогу Комунального закладу Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради про постановлення окремої ухвали залишено без розгляду.
Відповідач, не погодившись з рішенням суду апеляційної інстанції, звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою, у якій просить скасувати постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.09.2022, рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 21.03.2022 залишити без змін..
Ухвалою Верховного Суду від 05.12.2022 касаційну скаргу Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради залишено без руху, встановлено строк на усунення недоліків шляхом надання клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням причин поважності його пропуску з урахуванням мотивів, викладених у вказаній ухвалі.
У строк, встановлений судом, заявник надіслав клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
Перевіривши доводи поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження, наведені в клопотанні про поновлення строку на касаційне оскарження, колегія суддів вважає, що наведені скаржником обставини свідчать про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження, виходячи з такого.
Відповідно до частин першої та другої статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Суд встановив, що копію постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.09.2022 (повний текст складено 05.10.2022), скаржник отримав 18.10.2022, після чого, 16.11.2022, у строк, що не перевищує 30 днів з моменту отримання ним копії оскаржуваного рішення, звернувся з даною касаційною скаргою.
Розглянувши заяву про поновлення строку на касаційне оскарження, колегія суддів дійшла висновку про поважність причин його пропуску та наявність підстав для його поновлення.
Вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження, Верховний Суд підстав для повернення касаційної скарги, відмови у відкритті касаційного провадження або інших умов, що унеможливлюють відкриття касаційного провадження, не вбачає.
Згідно з частиною першою статті 328 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
У своїй касаційній скарзі відповідач посилається на те, що оскаржувані судові рішення ухвалені з неправильним застосуванням норм матеріального права, порушенням норм процесуального права у випадку, якщо суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду.
Також заявник у своїй касаційній скарзі посилається на підпункт "в" пункту 2 частини п`ятої статті 328 КАС України, якими обумовлено, що касаційному оскарженню не підлягають судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо: в) справа, зокрема, становить значний суспільний інтерес.
Наведені скаржником аргументи потребують ретельної перевірки та вивчення матеріалів справи, чого не можна виконати на стадії відкриття касаційного провадження, тому проаналізувавши підставу, на якій подано касаційну скаргу у цій справі, колегія суддів погоджується, з доводами скаржника про наявність обставин, з якими законодавець обумовлює здійснення касаційного перегляду рішення суду.
Підставою для відкриття касаційного провадження у справі № 580/303/22 є оскарження судового рішення, зазначеного у частині 1 статті 328 КАС України та посилання скаржника у касаційній скарзі на пункт 1 частини четвертої статті 328 КАС України.
До касаційної скарги додані її копії відповідно до кількості учасників справи та документ на підтвердження сплати судового збору.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку про відкриття касаційного провадження.
Керуючись статтями 328, 329, 330, 334, 335, 338 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Поновити Управлінню Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради строк на касаційне оскарження постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.09.2022 у справі № 580/303/22.
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.09.2022 у справі № 580/303/22.
Витребувати з Черкаського окружного адміністративного суду матеріали справи № 580/303/22 за позовом Комунального закладу "Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка" Черкаської обласної ради до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради про визнання протиправним та скасування припису і постанови.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданими до скарги матеріалами.
Встановити строк для подачі відзиву на касаційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали та роз`яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Л.В. Тацій
Суддя Л.Л. Мороз
Суддя С.Г. Стеценко
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2023 |
Оприлюднено | 11.01.2023 |
Номер документу | 108321725 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Федотов Ігор В'ячеславович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Федотов Ігор В'ячеславович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Федотов Ігор В'ячеславович
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Тацій Л.В.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьменко Володимир Володимирович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьменко Володимир Володимирович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьменко Володимир Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні