Долинський районний суд Кіровоградської області
110 м. м. Долинська Долинський район Кіровоградська область Україна 28500
Справа № 388/1782/22
УХВАЛА
Іменем України
11.01.2023 рокум. Долинська
Долинський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді Баранського Д.М., за участю секретаря Поліщук Т.І., розглянув у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Гурівської сільської ради про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме встановлення факту належності особі майна, визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Гурівської сільської ради про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме встановлення факту належності особі майна, визнання права власності на спадкове майно.
Представник позивачів надіслав до суду заяву про витребування доказів у справі, а саме витребування у приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Перекопської І.С. копії спадкової справи після смерті спадкодавця ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заяву мотивує тим, що ці докази надати не може, а вони мають значення для справи.
Дослідивши необхідні матеріали цивільної справи, суд дійшов до такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування (ст. 77 ЦПК України).
Положеннями ч. 7 ст. 81 ЦПК України передбачено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви (чч.1, 2 ст. 83 ЦПК України).
Предметом цього позову є вимоги про: 1) встановлення факту, що за життя спадкодавцю ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 належала частка, що складає 16,6 відсотків земельної ділянки, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 46,86 га, що розташована на території Гурівської сільської ради, яка є правонаступником Пишненської сільської ради Долинського району Кіровоградської області; 2) визнання за позивачами в річних частках за кожним права власності на частку земельної ділянки, що складає 16,6 відсотків, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 46,86 га, що розташована на території Гурівської сільської ради, яка є правонаступником Пишненської сільської ради Долинського району Кіровоградської області.
За ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За змістом ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Зважаючи на підставу та предмет цього позову, враховуючи те, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи, а належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування, суд вважає, що є підстави для витребування доказів, оскільки ці докази мають значення для справи, дають можливість встановити коло спадкоємців.
Отже, суд дійшов до висновку про задоволення заяви представника позивачів про витребування доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 76, 77, 84, 189, 197, 198 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити.
Витребувати у приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Перекопської Ірини Степанівни (вул. Соборності, 57, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50065) належним чином посвідчену копію спадкової справи після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (номер спадкової справи в нотаріуса 22-2013).
Надати строк для надання доказів, а саме п`ятнадцять календарних днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання доказів супровідним листом через канцелярію Долинського районного суду Кіровоградської області.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Попередити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у визначений строк, може настати юридична відповідальність, зокрема згідно зі ст. 148 ЦПК України, а також за відповідною частиною статті 382 Кримінального кодексу України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д. М. Баранський
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 12.01.2023 |
Номер документу | 108327890 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Баранський Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні