Ухвала
від 12.01.2023 по справі 342/941/22
ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 342/941/22

Провадження № 2/342/72/2023

УХВАЛА

12 січня 2023 року м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючої судді Андріюк І.Г.,

з участю секретаря судового засідання Малик Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городенка клопотання завідувача Івано-Франківського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Лишака про участь експерта у судовому засіданні у режимі відео конференції з використанням власних технічних засобів,-

в с т а н о в и в :

Представник Городенківської районної громадської організації Українського товариства мисливців та рибалок звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та просить стягнути солідарно з відповідачів на користь Городенківської районної громадської організації Українського товариства мисливців та рибалок нанесені збитки в сумі 128 000 грн та судові витрати.

Ухвалою суду від 06.10.2022 відкрито провадження у даній справі, справу постановлено розглядати у порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом сторін у приміщенні Городенківського районного суду Івано-Франківської області (вул. Героїв Євромайдану, 7, м. Городенка, Коломийський район, Івано-Франківська область, зал судових засідань № 4).

Ухвалою суду від 08.12.2022 задоволено клопотання представника відповідачів - адвоката Шалара І.О. про виклик для допиту у судовому засіданні, як свідка, експерта Івано-Франківського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Бахура І.І. для дачі пояснень щодо проведеної ним інженерно-екологічної експертизи в рамках кримінального провадження за № 12021095150000010.

11.01.2023 від завідувача Івано-Франківського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз О. Лишака поступило клопотання про розгляд справи у режимі відеоконференції за допомогою сервісу «ВКЗ» за електронною адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.

Вирішуючи клопотання, суд зазначає таке.

Відповідно до ч.1 ст.42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи. Згідно ч.1 ст.48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Частиною 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» визначено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Згідно ч.1 та ч.2 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Частиною 3 даної статті визначено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до ч.4 ст.212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Частиною 2 ст.69 ЦПК України передбачено, що свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини. За відсутності заперечень учасників справи свідок може брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з`явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин.

Разом з тим, згідно ч.ч. 7,8 ст.212 ЦПК України передбачено, що свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

При цьому, у клопотанні завідувач ІВ КНДІСЕ просить про участь експерта, як свідка, ОСОБА_4 у судовому засідання у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.

Оскільки цивільний процесуальний кодекс не передбачає можливості участі свідка в судовому засіданні поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, наведені у клопотанні підстави суперечать положенням ч. 7 ст. 212 ЦПК України.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання, що у задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 42, 48, 69, 212, 260, 261 ЦПК України,-

п о с т а н о в и в :

У задоволенні клопотання завідувача Івано-Франківського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Лишака про участь експерта у судовому засіданні у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Текст ухвали складено 12 січня 2023 року.

Суддя: Андріюк І.Г.

СудГороденківський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення12.01.2023
Оприлюднено13.01.2023
Номер документу108354960
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —342/941/22

Постанова від 17.08.2023

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Фединяк В. Д.

Постанова від 17.08.2023

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Фединяк В. Д.

Ухвала від 13.06.2023

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Фединяк В. Д.

Ухвала від 02.06.2023

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Фединяк В. Д.

Рішення від 27.04.2023

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

Рішення від 27.04.2023

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

Ухвала від 07.03.2023

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

Ухвала від 18.01.2023

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

Ухвала від 12.01.2023

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Андріюк І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні