номер провадження справи 34/159/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.01.2023 Справа № 908/2289/20
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали скарги від 17.12.2022 ОСОБА_1 у справі № 908/2289/20
за позовом: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи 40302133 (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд. 36)
про визнання установчих зборів такими, що не відбулися, визнання недійсними рішень установчих зборів та загальних зборів, скасування запису про державну реєстрацію
за участю: ВОЗНЕСЕНІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ У МІСТІ ЗАПОРІЖЖІ ПІВДЕННОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ (М.ОДЕСА), ідентифікаційний код юридичної особи 35037170 (пр. Металургів, буд. 6, м. Запоріжжя, 69006)
ВСТАНОВИВ:
17.12.2022 до Господарського суду Запорізької області через систему «Електронний суд» надійшла скарга ОСОБА_1 на дії(бездіяльність) державного виконавця у справі № 908/2289/20.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 19.12.2022 скаргу визначену для розгляду судді-доповідачу у справі № 908/2289/20 Науменку А.О.
Згідно з даними, що містяться в автоматизованій системі документообігу Діловодство спеціалізованого суду, судом встановлено, що наразі матеріали справи № 908/2289/22 знаходяться у Центральному апеляційному господарському суді і до Господарського суду Запорізької області не повернуті.
Відсутність в суді матеріалів у даній справі № 908/2289/20 перешкоджає розгляду скарги від 17.12.2022 ОСОБА_1 у справі № 908/2289/20.
Відповідно до п. 3.16 постанови Пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції від 26.12.2011 № 18, у разі, якщо відповідна заява чи скарга надійшла до місцевого господарського суду під час перебування матеріалів справи у суді вищої інстанції, то місцевий господарський суд виносить ухвалу про відкладення вирішення питання про прийняття відповідної заяви (скарги) до повернення відповідних матеріалів із суду вищої інстанції.
Враховуючи викладене, суд відклав вирішення питання про прийняття скарги від 17.12.2022 ОСОБА_1 у справі № 908/2289/20 до повернення матеріалів справи № 908/2289/20 до Господарського суду Запорізької області.
09.01.2023 матеріали господарської справи № 908/2289/20 надійшли до Господарського суду Запорізької області.
Розглянувши матеріали вказаної скарги, суд дійшов до висновку про її повернення заявникові без розгляду з наступних підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 169 Господарського процесуального кодексу України, заяви (клопотання) з процесуальних питань подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим кодексом.
У вирішенні питань, які виникають при розгляді відповідних скарг, застосовуються загальні положення Господарського процесуального кодексу України, якими врегульовано вимоги щодо форми, змісту та додатків до позовної заяви.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви визначені у ст. 170 ГПК України.
Відповідно до ст. 170 ГПК України:
1. Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
2. Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
3. Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
4. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
В даному випадку, поданий документ повинен відповідати ст.ст.339-342 ГПК України:
Стаття 339. Право на звернення із скаргою до суду
1. Сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
Стаття 340. Подання скарги
1. Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.
2. Про подання скарги суд повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного дня після її надходження до суду.
Стаття 341. Строки для звернення із скаргою
1. Скаргу може бути подано до суду:
а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права;
б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
2. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
Стаття 342. Розгляд скарги
1. Скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.
Заявником подано заяву без дотримання вищевказаних норм кодексу (не правильно зазначено найменування боржника - Об`єднання співвласників багатоквартирного (помилково вказано багатоповерхового) будинку Аваліані 5А, ідентифікаційний код юридичної особи 40432229 (69065, м. Запоріжжя, вул. Аваліані, буд. 5-А)та не надано доказів направлення боржникові скарги (заяви) з додатком).
Враховуючи, що скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю у т.ч. боржника, зазначення правильного найменування боржника та направлення на його адресу відповідної скарги з додатками є обов`язковим.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З метою додержання принципу змагальності сторін та забезпечення можливості своєчасного надання іншими учасниками заперечень по суті заяви, з урахуванням встановленого процесуального строку для її розгляду, особа, яка звертається з відповідною заявою, зобов`язана направити її копії з доданими документами учасникам справи саме з описом вкладення з поіменним переліком додатків.
До заяви додано опис вкладення щодо направлення скарги з поіменним переліком додатків на ім`я боржника, а з доданого витягу про направлення документу на електронну адресу відповідача не вбачається про направлення всіх додатків до скарги
Отже, належних доказів надсилання копії даної скарги з доданими документами відповідачеві заявником не надано.
Вищевикладені обставини є підставою для повернення скарги без розгляду згідно з ч. 4 ст. 170 ГПК України.
Відповідна скарга із зазначенням правильного найменування сторони боржника і доказів направлення стороні скарги з додатками може бути подана скаржником до Електронного суду як вкладення (додаток) до заяви.
Крім того, скаржник не надає жодних документів в підтвердження обставин, викладених у скарзі, і навіть оскаржувані документи.
Також, слід зазначити, що у поданому документі, заявник об`єднав вимоги за скаргою на дії державного виконавця та заяви про відстрочення судового рішення не навівши правових підстав відповідного об`єднання різних процесуальних звернень до суду.
Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження.
Статтею 19 вказаного закону передбачено, що сторони виконавчого провадження та прокурор як учасник виконавчого провадження мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, мають право доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження, право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність виконавця у порядку, встановленому цим Законом, надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.
Відповідно до ч.7 ст. 42 ГПК України якщо цим кодексом передбачено обов`язок учасника справи надсилати копії документів іншим учасникам справи, такі документи можуть направлятися вказаним особам з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в електронній формі, крім випадків, коли інший учасник не має офіційної електронної адреси.
При повторному зверненні до суду з відповідною скаргою (заявою) заявникові слід звернути увагу на вищевикладені вимоги чинного законодавства.
Керуючись ст. ст. 170, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути скаргу (заяву) заявникові без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Центрального апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня складання ухвали суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 12.01.2023.
Суддя А.О. Науменко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2023 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 108358118 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Інші справи |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Науменко А.О.
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Чередко Антон Євгенович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні