ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
28 грудня 2022 року м. ХарківСправа № 922/2152/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жельне С.Ч.
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Шугар Трейд", м.Харків до Харківського заводу "Продтовари" у формі товариства з обмеженою відповідальністю, м.Харків про розірвання договору та стягнення коштів 547 500,08 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро Шугар Трейд" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Харківського заводу "Продтовари", в якому просить суд:
-визнати розірваним укладений між Відповідачем - Харківським заводом "Продтовари" у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 00380008, адреса: 61052, м.Харків, вул. Кокчетавська, 8) та Позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Євро Шугар Трейд" (код ЄДРПОУ 41460021, адреса: 61183, м.Харків, вул. Дружби Народів, буд. 243, кв.114) Договір поставки №ЄШ-535 від 30.12.2020;
- стягнути з Відповідача - Харківського заводу "Продтовари" у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 00380008, адреса: 61052, м.Харків, вул. Кокчетавська, 8) на користь Позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Шугар Трейд" (код ЄДРПОУ 41460021, адреса: 61183, м.Харків, вул. Дружби Народів, буд. 243, кв.114) суму основного боргу за поставлений товар - 547 500,08 грн та судовий збір.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 14.11.2022 позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро Шугар Трейд" залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду подання доказів сплати (доплати) судового збору в сумі 2481,00 грн за подання позову до Господарського суду Харківської області.
29.11.2022 позивачем заявою (вх.№15078) усунено недоліки, які були підставою для винесення ухвали від 14.11.2022.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 05.12.2022 відкрито провадження у справі №922/2152/22; справу визначено розглядати в порядку загального позовного провадження; призначено підготовче засідання на 11.01.2023 об 11:30.
14.12.2022 відповідач до суду надав клопотання про спонукання Позивача до надсилання Відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (вх.№16361).
20.12.2022 та 21.12.2022 позивач до суду подав письмові пояснення щодо клопотання відповідача від 14.12.2022 в яких просить відмовити у його задоволенні з підстав його необгрунтованості. Вказує, що позовна заява з додатками була надіслана на офіційну адресу відповідача, проте не була отримана останнім, що вбачається з відомостей АТ "УКРПОШТА". Крім цього зазначає, що Відповідач має право на ознайомлення з матеріалами справи як в приміщенні суду, так і дистанційно за допомогою сервісу «Електронний суд».
27.12.2022 відповідач надав відзив на позовну заяву (вх.№17251), в якому зазначає, що станом на 26.12.2022 заборгованість відповідача перед позивачем становить 432 000,00 грн, що вбачається з акту звірки взаємних розрахунків від 26.12.2022. Проти розірвання Договору поставки №ЄШ-535 від 30.12.2020 не заперечує. Крім цього у відзиві на позовну заяву просить забезпечити проведення судового засідання по справі в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Суд, керуючись ст. 197 ГПК України та зважаючи на технічну можливість, задовольняє клопотання представника Харківського заводу "Продтовари" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 197, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Харківського заводу "Продтовари" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
Судове засідання призначене на 11.01.2023 об 11:30 у справі №922/2152/22 проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Роз`яснити відповідачу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; при собі мати паспорт; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. На початку судового засідання учасник, що бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, за потреби, на вимогу головуючого судді повинен показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру та оригінали документів, які підтверджують його повноваження на представництво.
Попередити сторони, що відповідно до частини 5 статті 197ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяС.Ч. Жельне
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2022 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 108359601 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жельне С.Ч.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні