Ухвала
від 12.01.2023 по справі 922/138/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття загального позовного провадження у справі

"12" січня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/138/23

Господарський суд Харківської області у складі судді Бринцева О.В.

розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ВИРОБНИЧО- ПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД "РЕКАСТ" (61022, м. Харків, пров. Криничний, 10) до Oriental Parmaceutical Group Limited (Flat RM, 302 Dominion centre 43-59 Queen's Road, Wan Chai, Hong Kong) про стягнення 71.300,00 доларів США (2.607.341,18 грн)

ВСТАНОВИВ:

09.01.2023 ТОВ "ВПЗ "РЕКАСТ" звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Oriental Parmaceutical Group Limited, в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за Контрактом №7-18 від 31.08.2016 у розмірі 71.300,00 доларів США, що еквівалентно 2.607.341,18грн, а також витрати зі сплати судового збору в розмірі 39.110,12 грн.

Згідно з частиною першою статті 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої, п`ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Ця справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині п`ятій статті 12 ГПК України. Крім того, в силу імперативних положень пункту 8 частини четвертої статті 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Також суд зазначає, що наразі, враховуючи продовження дії воєнного стану та збереження реальної небезпеки проведення судових засідань безпосередньо в приміщенні суду, з метою забезпечення права учасників судового процесу на доступ до суду, а також з метою реалізації завдань господарського судочинства, визначених ст. 2 ГПК України, суд вважає за необхідне призначити підготовче судове засідання у справі №922/138/23 в режимі відеоконференцзв`язку із застосування системи "Захищений відеоконференцзв`язок з судом" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Разом з тим, при прийнятті позовної заяви встановлено, що відповідач у справі - Oriental Parmaceutical Group Limited є нерезидентом та який не має свого представництва на території України.

Відповідно до статті 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Частиною першою статті 367 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно, зокрема, вручити документи на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території Китайської Народної Республіки регулюється Договором між Україною і Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах від 31.10.1992. За умовами якого Договірні Сторони, з метою здійснення співробітництва в галузі правових відносин на основі поваги суверенітету і взаємності, вирішили надавати одна одній правову допомогу у цивільних та кримінальних справах.

Згідно зі статтею 2 цього Договору при зверненні з проханнями про надання правової допомоги з цивільних і кримінальних справ суди та інші компетентні установи Договірних Сторін зносяться між собою через свої центральні установи, якщо цим Договором не встановлено інше.

До центральних установ, згаданих в пункті 1 цієї статті, відносяться: з боку України Міністерство юстиції України, Верховний Суд України і Генеральна прокуратура України; з боку Китайської Народної Республіки Міністерство юстиції КНР, Верховний Суд КНР і Верховна Народна прокуратура КНР.

Статтею 7 вказаного Договору передбачено, що при наданні правової допомоги кожна з Договірних Сторін користується державною мовою своєї країни з доданням завіреного перекладу всіх документів на державну мову іншої Сторони або на англійську мову.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність звернення до Міністерства юстиції України для надання правової допомоги, шляхом направлення доручення про вручення документів для їх подальшого спрямування до відповідного компетентного органу Китайської Народної Республіку (Міністерства юстиції КНР, Верховного Суду КНР і Верховної Народної прокуратури КНР) та вручення документів відповідачу з метою його належного повідомлення про дату, час та місце слухання справи.

Керуючись статтями 4, 12, 20, 24, 27, 120, 176, 177, 181, 232-235, 247, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити загальне позовне провадження у справі №922/138/23.

2. Призначити підготовче засідання на "12" вересня 2023 р. о 10:00 год.

3. Засідання відбудеться в режимі відеоконференцзв`язку із застосування системи "Захищений відеоконференцзв`язок з судом" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (vkz.court.gov.ua).

4. Запропонувати учасникам справи подати заяву про надання доступу до участі у розгляді справи в режимі відеоконференцзв`язку або в порядку ч. 3 ст. 196 ГПК України подати заяву про розгляд справи за їх відсутності.

5. Встановити відповідачеві Oriental Parmaceutical Group Limited строк для подання відзиву на позов у п`ятнадцять днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі.

6. Зобов`язати позивача здійснити офіційний переклад на англійську мову (прошитий, пронумерований та скріплений мокрою печаткою) наступних документів:

- копії ухвали Господарського суду Харківської області від 12.01.2023 про відкриття загального позовного провадження у справі №922/138/23 (у двох примірниках);

- доручення про вручення документів (у двох примірниках);

- підтвердження про вручення документа (у двох примірниках)

7. Зобов`язати позивача нотаріально посвідчити переклад вказаних у пункті 6 цієї ухвали документів та відповідні примірники надати суду до 25.01.2023.

8. Після надходження від позивача вищевказаних документів з перекладом звернутись до Міністерства юстиції України для подальшої передачі доручення про вручення документів до відповідного компетентного органу Китайської Народної Республіки (Міністерства юстиції КНР, Верховного Суду КНР і Верховної Народної прокуратури КНР).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

СуддяО.В. Бринцев

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.01.2023
Оприлюднено16.01.2023
Номер документу108359819
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/138/23

Рішення від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

Ухвала від 28.03.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

Ухвала від 12.01.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні