Справа № 2-262/2005
Провадження №2-во/951/1/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" січня 2023 р. смт. Козова
Козівський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Рєпіна К.К.,
за участю секретаря судового засідання Кіндрацької Г.С.,
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Козова Тернопільської області заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Козівського районного суду Тернопільської області від 17.05.2005 року визнано за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 , житловою площею 40,2 м2, після смерті ОСОБА_2
12 грудня 2022 року ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про виправлення описки в вищезазначеному судовому рішенні , а саме просила замість АДРЕСА_1 , вказати АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні ОСОБА_1 подану заяву підтримала та просила задовольнити.
Представник Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав до суду клопотання про розгляд справи без присутності представника міської ради.
Заслухавши учасників процесу, оглянувши подану заяву, дослідивши матеріали справи, суд прийшов наступного висновку.
За умовами ч.1 ст.269ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Верховний Суд у постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17 зазначив, що опискаце зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення. (Постанова КЦС ВС від 20.05.2020 у справі № 520/15285/17).
Як вбачається з позовної заяви поданої ОСОБА_1 , позивач просила суд винести рішення, яким визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 . Суд у рішенні посилався на докази, а саме довідку -характеристику Козівського БТІ у який зазначено адресу спірного будинку - АДРЕСА_1 , а отже зазначення у судовому рішенні адреси будинку - АДРЕСА_1 , не є опискою, в розумінні ч.1ст.269 ЦПК України, а відтак в задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду слід відмовити.
Керуючисьст.ст.258-261,269,353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складений 10.01.2023.
Суддя К.К. Рєпін
Суд | Козівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2023 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 108369008 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Козівський районний суд Тернопільської області
Рєпін К. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні