Справа № 2-262/2005
Провадження № 6/550/34/14
У Х В А Л А
Іменем України
25 липня 2014 року Чутівський районний суд Полтавської області у складі: головуючого - судді Антонова А.А., при секретарі - Самойленко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в смт. Чутове подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Чутівського районного управління юстиції Полтавської області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, -
УСТАНОВИВ:
Державний виконавець ВДВС Чутівського РУЮ Полтавської області звернувся з поданням про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України, яке обґрунтоване тим, що на виконанні у ВДВС знаходиться виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання неповнолітніх дітей, але вона аліменти не сплачує та має борг в сумі 35 731 грн. 14 коп. У боржника майно, на яке можливо звернути стягнення, відсутнє, а тому просили тимчасово обмежити йому у виїзді за межі України.
Начальник ВДВС надав заяву, в якій просилив заяву задовольнити та справу розглянути у відсутності їх представника.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, встановив наступне.
Встановлено, що на виконанні у ВДВС знаходиться виконавче провадження № 13948511 по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-262 від 08.07.2005 р., виданого Чутівським районним судом по справі про стягнення з ОСОБА_1 на користь Полтавської спеціалізованої школи - інтернат № 2 I-III ступенів імені Н.К.Крупської аліментів на утримання доньки ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового розміру для дитини відповідного віку, починаючи з 09.06.2005 р. і до досягнення дітьми повноліття. Державним виконавцем було встановлено, що божник не працює, майно відсутнє.
Згідно ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії, здійснювати необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зокрема у п. 18 ч. 3 ст. 11 зазначеного Закону передбачено право державного виконавця звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» передбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.
Під поняттям «ухилення від виконання зобов'язань покладених на боржника судовим рішенням» слід розуміти будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов'язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов'язок у нього є всі реальні можливості і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об'єктивні обставини.
Право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду та рішеннями інших органів (посадових осіб), зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. Окрім того, факт ухилення повинен підтверджуватись сукупністю доказів, які державний виконавець повинен надати суду, як повинен надати докази і того, що боржник має намір виїхати за межі України.
Суду не надано доказів у підтвердження того, що ОСОБА_1 ухиляється від виконання рішення суду - що вона викликалася до ВДВС, але ухиляється від явки, а також того, що вона має намір виїхати за межі України з метою уникнення від виконання ним зобов'язань за виконавчим документом.
Враховуючи викладене, суд вважає, що подання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 10-11, 57-60, 210, 377-1 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні подання відмовити.
Ухвала може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області через Чутівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий
Суд | Чутівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2014 |
Оприлюднено | 05.08.2014 |
Номер документу | 39982421 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чутівський районний суд Полтавської області
Антонов А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні