Справа № 673/52/23
Провадження № 2-з/673/7/23
У Х В А Л А
13 січня 2023 р. м. Деражня
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Ягодіна Т.В., ознайомившись із заявою керівника Летичівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про забезпечення позову, -
встановив:
11.01.2023року прокурор звернувсядо судуіз заявоюпро забезпеченняпозову,в якому зазначив,що ним поданодо судупозов вінтересах державидо ОСОБА_1 про конфіскаціюземельної ділянки,в зв`язкуіз порушеннямостанньою законодавствапри використанніземельної ділянки.В зв`язкуз чим, проситьвинести ухвалу, якою забезпечити позов шляхом:
1.накладення арешту на земельну ділянку з кадастровим номером 6821588800:03:002:0124, площею 0,227 га, яка знаходиться в межах с. Теперівка Деражнянської міської ОТГ Хмельницької області
2.заборони ОСОБА_1 розпоряджатись, змінювати цільове призначення, здійснювати перетворення, поділ, об`єднання земельної ділянки з кадастровим номером 6821588800:03:002:0124з іншимиземельними ділянками.
Перевіривши надані матеріали, вважаю за необхідне заяву прокурора про забезпечення позову повернути заявнику, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч. 1ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно з імперативними приписами ч. 7ст. 153 ЦПК України, в ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обраннята вирішує питання зустрічного забезпечення.
Ознайомившись із заявою прокурора про забезпечення позову судом встановлено, що остання не відповідає вимогам ч. 1ст. 151 ЦПК України, а саме в ній не зазначено ціни позову про забезпечення якого просить заявник, та пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
При цьому суд вказує, що спір про конфіскацію земельної ділянки є майновим, оскільки містить вимогу про захист права, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці (спірна земельна ділянка).
Згідно вимог ч.1 ст. 354 Цивільного кодексу України до особи може бути застосовано позбавлення права власності на майно за рішенням суду як санкція за вчинення правопорушення (конфіскація) у випадках встановлених законом.
В силу п.2 ч.1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Також відомості про ціну позову відсутні у позовній заяві задля забезпечення якої прокурор звернувся із означеною заявою.
У відповідності до ч. 9ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогст. 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Таким чином, заява про забезпечення позову підлягає поверненню прокурору.
Разом з тим, вважаю за необхідне роз`яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє заявника повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
Також звертаю увагу, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Керуючись ст.ст.149-153,260 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
постановив:
Заяву керівника Летичівської окружної прокуратури про забезпечення позову - повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Т. В. Ягодіна
Суд | Деражнянський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2023 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 108383805 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Деражнянський районний суд Хмельницької області
Ягодіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні