Ухвала
від 11.01.2023 по справі 569/22914/21
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/22914/21

1-кс/569/94/23

УХВАЛА

11 січня 2023 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджено із прокурором відділу Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна , -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням яке погоджено із прокурором відділу Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 у якому просить накласти арешт на майно.

В обґрунтування клопотання зазначає, що Слідчим управлінням ГУНП в Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42021180000000176 від 13.10.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до СУ ГУНП в Рівненській області надійшли матеріали УСР в Рівненській області про те, що на території Рівненської області діє група осіб з числа жителів області, які діючи за попередньою змовою здійснюють виробництво та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку та без них, придбання та зберігання з метою збуту та збут алкогольних напоїв, спирту й тютюнових виробів.

Зокрема, встановлено, що до вказаної протиправної діяльності причетні: ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які за місцем свого проживання, а саме: в житлових будинках та господарських будівлях за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , які розташовані на земельних ділянках з кадастровими номерами 5620455101:01:004:0450 і 5620455100:01:003:0031, здійснюють виготовлення та зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку та без них й спирт, з метою їх подальшого збуту.

Також, встановлено, що ОСОБА_7 являється фізичною особою-підприємцем (ІПН НОМЕР_1 ) та здійснює роздрібну торгівлю в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, зокрема, в магазині за адресою: АДРЕСА_3 , (к.н. зем.ділянки 5620488600:03:001:0016), приміщення якого перебуває у власності ОСОБА_8 , а також в магазині за адресою: АДРЕСА_4 (к.н. зем. ділянки 5620483600:01:002:0090), приміщення якого перебуває у власності матері ОСОБА_7 ОСОБА_9 , куди ОСОБА_7 та ОСОБА_8 систематично привозять фальсифіковані алкогольні напої і тютюнові вироби марковані підробленими марками акцизного податку (спиртосуміш в скляній тарі під виглядом продукції популярних торгових марок) та без марок акцизного податку (картонні коробки типу «bag-in-box» та пластикові ємності об`ємом по 5 літрів, наповнені спиртосумішшю).

Окрім того, встановлено, що ОСОБА_7 та ОСОБА_8 реалізовують фальсифіковану алкогольну продукцію та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 ) та ОСОБА_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 ), які в свою чергу зберігають вказану продукцію за місцем проживання в житлових та господарських будівлях за адресою: АДРЕСА_5 , з метою їх подальшого збуту. Після чого реалізація вказаної продукції здійснюється в магазині за адресою: АДРЕСА_6 , в якому діяльність здійснює юридична особа «Соснівське торгово-роздрібне підприємство»(ЄДРПОУ 22552774), керівником якого є ОСОБА_10 .

29.12.2022 у ході проведення санкціонованого обшуку за адресою: АДРЕСА_6 , було виявлено та вилучено: сигарети із маркуванням «Compliment Red king size» у кількості 400 пачок без марок акцизного податку; сигарети із маркуванням «Compliment Blue king size» у кількості 300 пачок без марок акцизного податку; сигарети із маркуванням «Rothmans Demi» у кількості 99 пачок без марок акцизного податку; сигарети із маркуванням «Kyiv classic demi slims» у кількості 10 пачок без марок акцизного податку; сигарети із маркуванням «Camel» у кількості 2 пачок без марок акцизного податку; 20 пляшок із маркуванням «Absolute Standad», об`ємом по 0.5л. кожна, з марками акцизного податку, із ознаками підробки.

Вказані речі можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження у зв`язку з чим, мають значення речового доказу у вказаному кримінальному провадженні та визнані речовими доказами у кримінальному провадженні. Крім того, по них необхідним є призначення ряду судових експертиз.

Згідно із нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

До початку розгляду клопотання слідчим подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить задовольнити вказане клопотання.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутності учасників провадження, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Згідно ч. ч.2, 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Відповідно до п. 8 глави 2.6. «Арешт майна» Узагальненнявищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження арешт може бути накладено на: нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права; майно у вигляді речей, документів, грошей, якщо вони відповідають критеріям, зазначеним у ч.2 ст. 167 КПК, а саме: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та (або) є доходами від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

У відповідності до ч.1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи положення ч. 2 ст. 173 КПК України та вищевикладене, є необхідним накласти арешт майно, вилучене за вищевказаних обставин, оскільки наявні достатні підстави вважати, що майно відповідає критеріям встановленим ст. 98 КПК України, а незастосування арешту може призвести до втрати чи його пошкодження.

Керуючись ст. 170, 171,175 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого - задоволити.

Накласти арешт на речі вилучені 29.12.2022 в ході проведення санкціонованого обшуку за адресою: АДРЕСА_6 , а саме на: сигарети із маркуванням «Compliment Red king size» у кількості 400 пачок без марок акцизного податку; сигарети із маркуванням «Compliment Blue king size» у кількості 300 пачок без марок акцизного податку; сигарети із маркуванням «Rothmans Demi» у кількості 99 пачок без марок акцизного податку; сигарети із маркуванням «Kyiv classic demi slims» у кількості 10 пачок без марок акцизного податку; сигарети із маркуванням «Camel» у кількості 2 пачок без марок акцизного податку; 20 пляшок із маркуванням «Absolute Standad», об`ємом по 0.5л. кожна, з марками акцизного податку, із ознаками підробки та позбавити можливості власника та інших осіб користуватися та розпоряджатися будь-яким чином усім вищевказаним майном та використовувати його до прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні.

Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст. 174 КПК України, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення11.01.2023
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108402668
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —569/22914/21

Ухвала від 22.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 21.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні