ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/22259/20
провадження № 1-кс/753/3526/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" вересня 2021 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42020101020000022 від 11 лютого 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий слідчого відділу Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 за погодженням з процесуальним керівником прокурором Дарницької окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 , звернулася до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з поглибленим вивченням іноземної мови за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення одного комплекту з одномісного учнівського столу та стільця та пакувальних матеріалів, в яких вони були поставлені, які були поставлені до навчальних закладів загальної ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до договору від №609 від 13 серпня 2018 року, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
З клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що слідчим відділом Дарницького УП ГУ НП у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020101020000022 від 10 лютого 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, за фактом розтрати посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 коштів, виділених субвенцією з державного бюджету під час реалізації програми «Нова українська школа».
Так, як вказує слідчий, під час досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні встановлено, що за результатами проведеного тендеру на закупівлю за державні кошти меблів для закладів ІНФОРМАЦІЯ_3 , між ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі начальника ОСОБА_5 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в особі директора ОСОБА_6 укладено договір про закупівлю за державні кошти меблів для закладів ІНФОРМАЦІЯ_3 від 13 серпня 2020 року, а саме: столи учнівські одномісні та стільці для 38 шкіл Дарницького району, на загальну суму 4851,0 тис. грн., які були поставлені до закладів освіти.
В подальшому спеціалістами ІНФОРМАЦІЯ_7 проведено аудит ефективності використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти « ІНФОРМАЦІЯ_8 » в ІНФОРМАЦІЯ_4 та складено акт від 5 липня 2019 року. За результатами проведення аудиту встановлена невідповідність одномісних учнівських стільців та столів вимогам Санітарних правил та норм, Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи, кошти, що витрачалися на їх придбання використані непродуктивно, в тому числі кошти Субвенції в загальній сумі 2352,3 тис. грн.
Під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження допитано як свідка начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_7 , який повідомив, що згідно з планом роботи Рахункової палати на 2019 рік та на підставі доручення заступника голови Рахункової палати ОСОБА_8 від 11 червня 2019 року № 18-342, було проведено аудит ефективності використання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти за державною програмою « ІНФОРМАЦІЯ_8 » у ІНФОРМАЦІЯ_4 . Аудит проводився контрольною групою у складі трьох працівників Територіального управління, а саме: ОСОБА_7 як керівника контрольної групи та головних спеціалістів ОСОБА_9 та ОСОБА_10 .
За результатами проведеного аудиту було зафіксовано, що відповідно до п.п. 2.1 та 2.2 договору, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », якість поставленого товару має відповідати вимогам замовника та мати висновки санітарно-епідеміологічної експертизи, однак під час проведення аудиту оригінали вказаних документів надані не були. Крім того, під час вибіркового відвідування закладів освіти Дарницького району м.Києва вказані документи в школах відсутні, що є порушенням умов договору та дозвільних документів ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Крім того, під час проведення аудиту членами комісії було здійснено вибірковий виїзд до загальноосвітніх закладів, які знаходяться на території Дарницького району, зокрема закладу середньої освіти № 274, гімназії № 261, ІНФОРМАЦІЯ_11 , гімназії № 267, ІНФОРМАЦІЯ_11 . За результатами виїзду серед іншого встановлено, що закуплені шкільні парти не в повній мірі відповідають методичним рекомендаціям щодо організації освітнього простору « ІНФОРМАЦІЯ_12 », відповідно до додатку до Наказу МОН від 23 березня 2018 року №83, про що зазначено на 31 сторінці акту аудиту від 5 липня 2019 року.
Також, встановлено, що закуплені шкільні парти не в повній мірі відповідають вимогам до шкільних меблів для «Нової української школи», стосовно обов`язкової відповідності стандартам ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN 1729-2:2004 та ТУ, що передбачено Законом України «Про безпечність нехарчової продукції», які розміщено на сайті ІНФОРМАЦІЯ_10 . Так, закуплені парти не відповідають, в частині ергономічності, тобто кут нахилу стільниці не регулюється від 7 до 16 градусів, відсутнє маркування, отже, поставлені парти не відповідають в повній мірі нормативним вимогам «Санітарних правил та норм», «Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору «Нової української школи», тобто кошти, що витрачалися на їх придбання використані непродуктивно, у тому числі кошти Субвенції в загальній сумі 2352,3 тис. грн.
Крім того, про такі порушення також вказали члени комісії, які допитані як свідки, а саме: ОСОБА_9 та ОСОБА_10 .
Відповідно до матеріалів аудиту одномісні учнівські стільці та столи, придбані відповідно до договору укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », не відповідають вимогам до шкільних меблів для « ІНФОРМАЦІЯ_13 », стосовно обов`язкової відповідності стандартам ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN 1729-2:2004 та ТУ, що передбачено Законом України «Про безпечність нехарчової продукції» знаходяться у навчальних закладах загальної ІНФОРМАЦІЯ_3 , у тому числі у ІНФОРМАЦІЯ_14 з поглибленим вивченням іноземної мови (ЄДРПРОУ НОМЕР_2 ), за адресою: АДРЕСА_2 , Гімназії № НОМЕР_3 м. Києва (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за адресою: АДРЕСА_3 , у ІНФОРМАЦІЯ_15 (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), за адресою: АДРЕСА_4 , у ІНФОРМАЦІЯ_14 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з поглибленим вивченням іноземної мови за адресою: АДРЕСА_1 , які підпорядковані ІНФОРМАЦІЯ_4 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).
З огляду на викладене слідчий просить надати тимчасовий доступ до комплекту з одномісного учнівського столу та стільця та пакувальних матеріалів, в яких вони були поставлені, які були поставлені до навчальних закладів загальної ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідно до договору від №609 від 13 серпня 2018 року, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, виявлення та фіксації відомостей про кримінальне правопорушення, документування та здобуття доказів кримінально-протиправної діяльності, призначення та проведення товарознавчої та інших експертиз, відшукання та вилучення речових доказів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для встановлення об`єктивної істини та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
Слідчий зазначає, що вказані речі є предметами, що можуть бути доказами розтрати грошових коштів державного бюджету під час реалізації освітньої програми « ІНФОРМАЦІЯ_8 », використання службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 , всупереч інтересам служби та своїх повноважень щодо прийняття рішення про незаконне перерахування коштів на користь « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за продукцію, що не відповідає вимогам Санітарних правил та норм, Методичним рекомендаціям щодо організації освітнього простору Нової української школи, завдання шкоди економічним інтересам держави, оскільки в них у повному обсязі, об`єктивно відображено факт неякісної продукції.
До початку розгляду клопотання слідчий подав до суду заяву про розгляд даного клопотання у його відсутність, при цьому просив клопотання задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у ньому.
Водночас, слідчий просив розгляд вказаного клопотання здійснювати без виклику осіб, у володінні яких знаходяться документи, оскільки існує загроза зміни чи знищення вказаних речей, з метою ухилитись від відповідальності за вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи обставини кримінального провадження, слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України вважає за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме ІНФОРМАЦІЯ_2 з поглибленим вивченням іноземної мови(ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), у володінні якої знаходяться речі, за наведених слідчим підстав.
Як визначено ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Частинами 1, 2 ст. 93 КПК України передбачено, що збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження і застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового слідства виправдовують такий ступень втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Описана у клопотанні фабула кримінального провадження у сукупності з наданими слідчим матеріалами кримінального провадження, доданими до клопотання, на даному етапі провадження дає слідчому судді можливість дійти висновку про ймовірну наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Нормами ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що речі, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 з поглибленим вивченням іноземної мови(ЄДРПОУ НОМЕР_1 ); що вказані речі самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема факту поставки неякісної продукції, тобто такої, що не відповідає вимогам Санітарних правил та норм, Методичним рекомендаціям щодо організації освітнього простору Нової української школи; що вказана інформація може бути використана як доказ в кримінальному провадженні; що обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо довести іншим шляхом без шкоди для завдань кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість поданого клопотання та надання дозволу на тимчасовий доступ до одного комплекту з одномісного учнівського столу та стільця та пакувальних матеріалів, в яких вони були поставлені, які були поставлені до навчальних закладів загальної ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідно до договору від №609 від 13 серпня 2018 року, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Керуючись ст. ст. 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчим Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 дозвіл на тимчасовий доступ до речей, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 з поглибленим вивченням іноземної мови ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю вилучення одного комплекту з одномісного учнівського столу та стільця та пакувальних матеріалів, в яких вони були поставлені, які були поставлені до навчальних закладів загальної ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до договору №609 від 13 серпня 2018 року, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто до 30 листопада 2021 року.
Роз`яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_2 з поглибленим вивченням іноземної мови, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів (ч. 1 ст. 166 КПК України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2021 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108431495 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Якусик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні