ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
17.01.2023Справа № 907/926/22
Суддя Мандриченко О.В., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Монолітекстрабуд"</a>;
до Товариства з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Альфа-гарант"</a>;
про відшкодування 84 169,19 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Монолітекстрабуд"</a> звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовом про стягнення з Товариства з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Альфа-гарант"</a> страхового відшкодування у розмірі 84 169,19 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем не виконано вимог ст. 993 Цивільного кодексу України та ст. 27 Закону України "Про страхування" в яких вказується, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 07.12.2022 матеріали справи №907/926/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Монолітекстрабуд"</a> до Товариства з додатковою відповідальністю Страхова компанія "Альфа-Гарант" про стягнення страхового відшкодування у розмірі 84 169,19 грн передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Господарського суду міста Києва.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.01.2023, справа № 907/926/22 передана для розгляду судді Мандриченку О. В.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. 1, 5, 7, 8 ч. 3 ст. 162, ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, позивачем не дотримано наступних вимог п. 1, 5, 7, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, що полягає в тому що:
- позивачем невірно заначено найменування суду, а саме вказано Львівський апеляційний суд;
- позивачем надано до суду разом з позовною заявою додатки, однак копії додатків з № 6 по № 12 жодним чином не засвідчені, як того вимагає чинне законодавство;
- позивачем не надано до суду відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- позивачем не надано до суду інформації щодо наявності доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) та не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VІ судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2022 року становить 2 481,00 грн.
Отже, позивач мав сплатити 2 481,00 грн судового збору, однак, до позовної заяви не додано жодних доказів сплати судового збору.
Також господарський суд звертає увагу позивача, що до позову, в якості доказу повноважень його підписанта, доданий ордер серії АО № 1075195 в якому вказано орган, у якому надається правова допомога: Господарський суд Закарпатської області. Однак, враховуючи ухвалу Господарського суду Закарпатської області від 07.12.2022 справа №907/926/22 передана за територіальною підсудністю до Господарського суду міста Києва.
За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Монолітекстрабуд"</a> залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- зазначення вірного найменування суду, у провадженні якого перебуває позовна заява;
- надання належним чином засвідчених додатків до позову, а саме постанови Ужгородського міськрайонного суду від 09.05.2022, полісу АР/7578399, звіту про визначення вартості матеріального збитку від 12.08.2022 № 12-D/11/23,сертифікат та посвідчення про підвищення кваліфікації оцінювача Скребцова С. О., ремонтної калькуляції № ЦВ/22/1815 від 12.08.2022, скрін-шотів, які були надані разом з позовом.
- надання відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;
- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), не зазначено інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- надання доказів сплати 2 481,00 грн судового збору;
- надання ордеру, в якому Господарський суд міста Києва буде зазначено органом, у якому надається правова допомога позивачеві в межах розгляду даної справи;
- надання доказів направлення заяви, складеної на виконання даної ухали, всім учасникам справи.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Олександр Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2023 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 108454922 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань страхування |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні