Ухвала
від 18.01.2023 по справі 915/47/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

18 січня 2023 року Справа № 915/47/22

м.Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складi головуючого суддi Мавродієвої М.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Жиган А.О.,

представника позивача: не з`явився,

представника відповідача: не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол» (61052, м.Харків, пров.Сімферопольський, буд.6, офіс 303А; ідент.код 34933171; адреса ел.пошти: gruppafirm@ukr.net; адреса ел.пошти представника - Яновського В.В.: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) б/н від 11.01.2023 (вх.№364/23 від 12.01.2023) про заміну особи у відносинах, щодо яких виник спір у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Детективна фірма "Союз" (61052, м.Харків, пров.Сімферопольський, буд.6, офіс 303А; ідент.код 34933171; адреса ел.пошти: gruppafirm@ukr.net),

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Старкомпані Групп" (54050, м.Миколаїв, просп.Богоявленський, буд.311; ідент.код 43911326),

про: стягнення 380000,0 грн,-

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол» посилаючись на приписи ст.ст.52, 334 ГПК України звернулось до Господарського суду Миколаївської області з клопотанням б/н від 11.01.2023 (вх.№364/23 від 12.01.2023) про заміну особи у відносинах, щодо яких виник спір у даній справі, в якому просив суд замінити назву позивача (стягувача) у даній справі з Товариства з обмеженою відповідальністю «Детективна фірма «Союз» на Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол» та видати відповідний наказ.

Ухвалою суду від 13.01.2023 розгляд такого клопотання призначено в судовому засіданні на 18.01.2023.

Учасники справи явку повноважних представників у судове засідання 18.01.2023 не забезпечили, про час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.202 ГПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомленні про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Судом також враховано, що явка представників учасників справи не визнавалась судом обов`язковою.

До того ж, за приписами ст.334 ГПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Враховуючи викладене суд дійшов висновку про достатність у матеріалах справи документальних доказів для розгляду клопотання по суті за відсутності представників учасників справи.

Розглянувши клопотання з доданими до нього документи та дослідивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.

Рішенням Господарського суду Миколаївської області від 07.12.2022 у даній справі позовні вимоги задоволено та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Старкомпані Групп" (54050, м.Миколаїв, просп.Богоявленський, буд.311; ідент.код 43911326) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Детективна фірма "Союз" (61052, м.Харків, пров.Сімферопольський, буд.6, офіс 303А; ідент.код 34933171) грошові кошти в сумі 380000,0 грн та 5700,0 грн судового збору.

Вказане рішення суду оскаржено не було та набрало законної сили 09.01.2023.

17.01.2023 у даній справі видано відповідний наказ.

Посилаючись на приписи ст.ст.52, 334 ГПК України Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол» в обґрунтування клопотання про заміну особи у відносинах, щодо яких виник спір у даній справі, зазначає наступне:

- у зв`язку із виробничою необхідністю учасниками Товариства з обмеженою відповідальністю «Детективна фірма «Союз» прийнято рішення про зміну найменування останнього на Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол»;

- відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 34933171 з 15.08.2022 значиться юридична особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол»;

- враховуючи, що позивач у даній справі змінив назву на Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол», яке відповідно стало стягувачем до відкриття виконавчого провадження, - свідчить про наявність підстав для заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір.

На підтвердження вказаних обставин заявником надано суду протокол №1 від 09.08.2022 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Детективна фірма «Союз» (ідент.код 34933171) та виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол» (ідент.код 34933171), сформовану станом на 15.08.2022.

За приписами ст.52 ГПК України у разі припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до положень ст.334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

В той же час, відповідно до приписів ст.90 ЦК України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування. Юридична особа, що є підприємницьким товариством, може мати комерційне (фірмове) найменування. Комерційне (фірмове) найменування юридичної особи може бути зареєстроване у порядку, встановленому законом. Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру. Юридична особа не має права використовувати найменування іншої юридичної особи.

Загальновідомо, що назва юридичної особи складається з літерального компонування елементів українського алфавіту. Крім того, назва юридичної особи може містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи, крім обмежень, встановлених актами чинного законодавства України. Наведете свідчить, що назва юридичної особи є її необхідною ознакою, яка забезпечує участь у цивільному обороті від свого імені та слугує засобом її індивідуалізації, що дозволяє відокремити її від інших юридичних осіб. Назва юридичної особи в процесі її «життєдіяльності» може зазнати змін. Зміна назви юридичної особи проявляється в її зовнішній літеральній корекції. Така корекція впливає на ідентифікацію юридичної особи в цивільному обороті. У результаті зміни назви юридичної особи структура цивільних правовідносин не страждає.

Зміна назви юридичної особи тягне тільки правовий наслідок проведення державної реєстрації змін, пов`язаних зі зміною назви, до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Таким чином, зміна назви юридичної особи не тягне на собою правонаступництва у зв`язку з відсутністю нового учасника цивільних відносин, якому мають перейти права та обов`язки особи, яка вибула, та юридичної незмінності правопопередника - учасника цивільних відносин, який вибуває зі складу учасника цивільного відношення.

До того ж, за приписами ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» та п.14 розділу ІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України №512/5 від 02.04.2012 (у редакції наказу Міністерства юстиції України №2832/5 від 29.09.2016), у разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування без процедури реорганізації (для юридичної особи) виконавець за наявності підтвердних документів (про внесення змін до установчих документів, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань) своєю постановою змінює назву сторони виконавчого провадження. Така постанова виконавця приєднується до виконавчого документа при його передачі до іншого органу державної виконавчої служби або приватного виконавця або поверненні його стягувачу чи до суду.

Отже, зміна найменування юридичної особи як сторони виконавчого провадження не потребує її заміни судом, а здійснюється постановою виконавця, якою змінюється саме назва відповідної сторони такого провадження.

Аналогічного висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду у постанові від 24.04.2019 у справі №914/3587/14.

Отже, наслідком зміни назви юридичної особи не є правонаступництво в цивільних відносинах, а тому в задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись ст.ст.52, 234, 235, 334 ГПК України, ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», суд,-

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпідрозділ «Купол» б/н від 11.01.2023 (вх.№364/23 від 12.01.2023) про заміну особи у відносинах, щодо яких виник спір, - відмовити.

2. Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Згідно ст.ст.254, 255 ГПК України учасники справи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Ухвали суду першої інстанції оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених статтею 255 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 255 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.256 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно ст.257 ГПК України апеляційна скарга подається, безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.В.Мавродієва

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення18.01.2023
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу108455448
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань повернення безпідставно набутого майна (коштів)

Судовий реєстр по справі —915/47/22

Ухвала від 18.01.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 13.01.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Рішення від 07.12.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 14.11.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 20.10.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 21.02.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 07.02.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 24.01.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні