ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 січня 2023 року м. Житомир справа № 240/939/23
категорія 109010000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., перевіривши дотримання вимог законодавства при подачі позовної заяви Рекламним агентством "Стар" у формі товариства з обмеженою відповідальністю до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Рекламне агентство "Стар" звернулось до суду з позовом до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради, в якому просить:
- визнати протиправними дії Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради в частині відмови у внесенні змін в дозволи на розміщення рекламних засобів;
- зобов`язати Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради внести зміни в Дозволи на розміщення рекламних засобів №2312 (м.Житомир, вул. Київська, 87) та №75 (м. Житомир, вул. Київська, 97-а) на підставі поданих Рекламним агентством "Стар" заяв Вих. №№24-Жтм/С, 25-Жтм/С від 14.11.2022.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно з частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин. Вирішуючи спір суд повинен встановити, що у зв`язку з прийнятим рішенням, вчиненням дії чи допущенням бездіяльності суб`єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи інтереси особи у сфері публічно-правових відносин; при цьому, обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
В поданій до суду позовній заяві Рекламне агентство "Стар" оскаржує відмову Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради у внесенні змін в дозволи на розміщення рекламних засобів №2312 (м.Житомир, вул. Київська, 87) та №75 (м. Житомир, вул. Київська, 97-а).
Відповідно до вимог частини 4 статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги Рекламне агентство "Стар" в позовній заяві зазначило, що звернулось до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради із заявами про внесення змін до дозволів на розміщення рекламних засобів №2312 (вул. Київська, 87) та №75 (вул. Київська, 97-а), однак листами від 15.12.2022 №1453/11 та від 15.12.2022 № 1456/11 відповідач повідомив агентство про неможливість задоволення вказаних заяв з підстав відновлювальних робіт з покриття по вул. Київській в м. Житомирі.
Разом з тим, копій вищезазначених листів Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради від 15.12.2022 №1453/11 та від 15.12.2022 № 1456/11 з відмовою у внесенні змін в дозволи на розміщення рекламних засобів №2312 (м.Житомир, вул. Київська, 87) та №75 (м. Житомир, вул. Київська, 97-а) Рекламне агентство "Стар" до суду не надало, що свідчить про недотримання вимог частини 4 статті 161 КАС України.
Частиною 3 статті 161 КАС України, визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На виконання вищезазначених вимог законодавства Рекламне агентство "Стар" додало до позовної заяви платіжне доручення про сплату судового збору в розмірі 2684,00 гривень.
Разом з тим, ознайомившись зі змістом заявлених Рекламним агентством "Стар" позовних вимог, суд прийшов до висновку, що судовий збір сплачений позивачем у меншому розмірі, ніж це передбачено законодавством, з огляду на наступне.
Частиною 2 статті 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначено Законом України від 06.07.2005 № 2747-IV "Про судовий збір".
Статтями 1, 2 Закону України від 06.07.2005 № 2747-IV "Про судовий збір" визначено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено, що з 01 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у становить 2684,00 гривень.
Згідно з ч. 3 ст. 6 КАС України у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що Рекламним агентством "Стар" одночасно заявлено дві вимоги немайнового характеру:
1) щодо оскаржені відмови у внесенні змін в дозвіл на розміщення рекламних засобів №2312 (м.Житомир, вул. Київська, 87);
2) щодо оскаржені відмови у внесенні змін в дозвіл на розміщення рекламних засобів №75 (м. Житомир, вул. Київська, 97-а).
Таким чином, кожна з оскаржуваних відмов є окремою позовною вимогою та тягне за собою сплату відповідної суми судового збору у передбаченому законодавством порядку.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою справляється судовий збір в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вже було зазначено судом, позивачем в прохальній частині позову заявлено дві окремі позовні вимоги немайнового характеру.
Відтак, загальний розмір судового збору за дві вимоги немайнового характеру, який Рекламне агентство "Стар" повинно сплатити, становить 5368,00 гривень (2684,00 грн. х 2 = 5368,00 грн.).
Однак, позивач до позовної заяви долучив докази сплати судового збору в розмірі 2684,00 гривень.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 2684,00 гривень (5368,00 грн. - 2684,00 грн. = 2684,00 грн.).
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- належним чином завірених копій листів Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради від 15.12.2022 №1453/11 та від 15.12.2022 № 1456/11 з відмовою у внесенні змін в дозволи на розміщення рекламних засобів №2312 (м.Житомир, вул. Київська, 87) та №75 (м. Житомир, вул. Київська, 97-а) (в 2-х екземплярах);
- належного доказу (оригіналу квитанції) сплати судового збору в розмірі 2684,00 гривень.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд
ухвалив:
Позовну заяву Рекламне агентство «Стар» у формі товариства з обмеженою відповідальністю залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя І.Е.Черняхович
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2023 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 108458215 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Черняхович Ірина Едуардівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Черняхович Ірина Едуардівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Черняхович Ірина Едуардівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні