ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
19.01.2023Справа № 916/3539/22
Суддя Пукшин Л.Г., розглянувши позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «Універсальна» (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 9)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «АДС-ГРУП» (03124, м. Київ, вул. Гавела Вацлава, буд 6, корпус 3)
про стягнення 431 073,57 грн.
ВСТАНОВИВ:
Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «Універсальна» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АДС-ГРУП» про стягнення 431 073,57 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Крім того, положеннями п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України унормовано, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Як встановлено судом, позивач обґрунтовуючи позовні вимоги зазначає, що 23.03.2019 відбулась дорожньо-транспортна пригода за участю транспортного засобу Freightliner; НОМЕР_1 (Schmitz; НОМЕР_2 ), під керуванням ОСОБА_1 , та транспортного засобу MAN; НОМЕР_3 під керуванням страхувальника. Вина водія транспортного засобу Freightliner; НОМЕР_1 (Schmitz; НОМЕР_2 ) ОСОБА_1 встановлена постановою Рогатинського районного суду Івано-Франківської області у справі № 349/248/21.
За доводами позивача, останнім було виплачене страхове відшкодування страхувальнику у розмірі 558 473,57 грн, згідно зі страхового акту.
У позовній заяві, позивачем також зазначено, що цивільно-правова відповідальність власника транспортного засобу Freightliner; НОМЕР_1 (Schmitz; НОМЕР_2 ) на момент вчинення ДТП була застрахована у ПрАТ «СК «АСКО-Донбас Північний», а тому останнє здійснило виплату страхового відшкодування позивачу у сумі 127 400,00 грн.
Суд відзначає, що позивачем не наданого жодного доказу на підтвердження вказаних вище обставин.
Крім іншого, позивачем зазначено, що водій транспортного засобу Freightliner; НОМЕР_1 (Schmitz; НОМЕР_2 ) ОСОБА_1 , на момент вчинення дорожньо-транспортної пригоди, перебував у трудових відносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю «АДС-ГРУП», а тому останнє, в силу ст. 1172, 1194 ЦК України зобов`язане виплатити різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою.
При цьому, суд зазначає, що позивачем будь-яких доказів на підтвердження вищенаведеного, а саме доказів перебування вищевказаного водія у трудових відносинах з відповідачем на момент вчинення ДТП, матеріали позовної заяви не містять. У матеріалах позовної заяви також відсутні докази, що транспортний засіб Freightliner; НОМЕР_1 (Schmitz; НОМЕР_2 ) належить з Товариству з обмеженою відповідальністю «АДС-ГРУП» на відповідній правовій підставі.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що позовна заява Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «Універсальна» не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху для усунення позивачем зазначених недоліків.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «Універсальна» без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання відповідних документів.
Ухвала набирає законної сили 19.01.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя Л. Г. Пукшин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2023 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 108479733 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукшин Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні