Ухвала
від 20.01.2023 по справі 921/41/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20 січня 2023 року м. ТернопільСправа № 921/41/23

Суддя Стопник С.Г. , розглянувши матеріали позовної заяви (вх. №41 від 09.01.2023)

за позовом Громадської організації "Громадська Люстраційна Рада Тернопільщини", вул. Текстильна, 14/71, м. Тернопіль

до відповідачів: 1. Виконавчого комітету Тернопільської міської ради, вул. Листопадова, 5, м. Тернопіль

2. Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕР ІНВЕСТ КОРПОРЕЙШН", вул. Медова, 3, кв.173, м. Тернопіль

3. Управління обліку і контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради, бульвар Тараса Шевченка, 21, м. Тернопіль

про визнання недійсним Інвестиційного договору №56 від 06.12.2022 року щодо реконструкції існуючої нежитлової будівлі під центр тимчасового проживання, реабілітації та відновлення фізичного і психологічного здоров`я внутрішньо переміщених та соціально незахищених осіб з вбудованими приміщеннями громадського призначення, надбудовою житлових квартир та влаштуванням підземного паркінгу-укриття, вул. І. Франка, 3, укладеного між Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради, ТОВ "ТЕР ІНВЕСТ КОРПОРЕЙШН" та Управлінням обліку і контролю за використанням комунального майна ТМР.

Встановив:

Загальні вимоги до форми та змісту позовної заяви, додатків до неї, визначені ст.ст.162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

1) Так, пунктом 2 частини 1 ст.164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч.2 ст.123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною першою статті 3 та частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

В даному випадку позовна заява містить вимогу немайнового характеру, і згідно відмітки, проставленої на поштовому конверті, таку надіслано на адресу господарського суду 03.01.2023.

Відповідно до пп.2 п.2 частини першої ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2023 становить 2684,00 грн.

Всупереч наведеному, до позовної заяви не додано доказів в підтвердження сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі. Зазначений в переліку додатків до позовної заяви "Оригінал квитанції про сплату судового збору" був відсутній при надходженні позовної заяви до господарського суду, про що канцелярією складено відповідний акт від 09.01.2023.

2) Частиною 2 ст.164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В процесі розгляду справи суд, відповідно до ст.86 ГПК України, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Згідно з ч.1 та ч.2 ст.91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.4 ст.91 ГПК України).

Порядок засвідчення копій документів визначено, зокрема, пунктом 5.26 Вимог до оформлення документів ДСТУ 4163:2020, згідно якого відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки "Для копій".

Проте додані до позовної заяви копії документів належним чином не засвідчені, а тому такі не можуть вважатись належними доказами в розумінні ст.91 ГПК України.

Як зазначено у позовній заяві, ГО "Громадська Люстраційна Рада Тернопільщини" за своїм правовим статусом є юридичною особою приватного права, метою діяльності якої є задоволення і захист суспільних та приватних прав і інтересів членів та інших осіб як споживачів товарів, робіт та послуг у сферах економічної, житлово-комунальної, соціальної, медичної, культурної, освітньої, побутової, оздоровчої, туристичної та іншої діяльності, та задля досягнення цієї мети громадська організація може здійснювати представництво та захист прав невизначеного кола приватних осіб (споживачів) у судах та інших органах, установах і організаціях в разі порушення прав невизначеного кола споживачів.

Проте, доказів на підтвердження зазначених обставин (зокрема, статуту громадської організації) до позовної заяви не додано.

Згідно з ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини другої ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, позовна заява (вх. №41 від 09.01.2023) підлягає залишенню без руху на підставі ч.1 ст.174 ГПК України для надання можливості позивачу усунути виявлені судом недоліки позовної заяви до відкриття провадження у справі, а саме шляхом подання:

- доказів сплати судового збору в розмірі 2684,00 грн за подання даної позовної заяви з вимогою немайнового характеру (отримувач коштів ГУК у Терн.обл./тг м.Терноп./22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977599, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача - UA668999980313131206083019751, код класифікації доходів бюджету 22030101);

- належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви, а також копії установчих документів (витягу) громадської організації в підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Відповідно до частин 3, 4 ст.174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх.№41 від 09.01.2023) Громадської організації "Громадська Люстраційна Рада Тернопільщини" - залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (20.01.2023) та оскарженню не підлягає.

4. Копію ухвали направити Громадській організації "Громадська Люстраційна Рада Тернопільщини", вул. Текстильна, 14/71, м. Тернопіль.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя С.Г. Стопник

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення20.01.2023
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу108515494
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/41/23

Рішення від 10.03.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

Рішення від 10.03.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

Ухвала від 03.03.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

Ухвала від 01.02.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

Ухвала від 20.01.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні