Справа № 542/1545/22
н/п 1-кс/542/19/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2023 року смт Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у приміщенні Новосанжарського районного суду Полтавської області клопотання дізнавача СД відділення поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.09.2021 за №12021175480000198 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 355 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в:
24 січня 2023 року до Новосанжарського районного суду Полтавської області надійшло клопотання дізнавача СД відділення поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.09.2021 за №12021175480000198 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 355 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.
Так, сторона обвинувачення в клопотанні просить надати тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема:
- оригіналу договору оренди землі між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ОСОБА_4 , зареєстрованого 15.10.2012 у ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- копії книги реєстрації договорів оренди землі за 2012 рік з зазначенням реєстрації договору оренди землі за кадастровим номером 5323482500:00:001:0069, який був зареєстрований 15.10.2012 у ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- копії додатків до договору оренди землі кадастровий номер 5323482500:00:001:0069, які надавалися під час його реєстрації.
На обґрунтування клопотання, сторона обвинувачення зазначила, зокрема, про те, що неможливо отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В судове засідання дізнавач не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не з`явився.
Відповідно до положень ч. 4ст. 163 КПК України, суд вважає за можливе розглянути клопотання у відсутність осіб, які не з`явилися.
Відповідно до положень частини 4 статті 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання та оцінивши докази, якими сторона обвинувачення обґрунтовує клопотання, приходить до висновку про його задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).
Статтею 160 КПК України визначено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні, зокрема, зазначаються: значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, обгрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження
За загальними правилами застосування заходів забезпечення кримінального провадження, визначеними у статті 132 КПК України, застосування таких заходів не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до частини 5, 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Водночас, слідчий суддя зазначає, що тимчасовий доступ до речей і документів, як захід забезпечення кримінального провадження, не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
При цьому, за правилами ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Встановлено, що СВ відділення поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР 15.09.2021 за №12021175480000198 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 355 КК України.
На переконання слідчого судді, органом досудового розслідування в клопотанні доведено, що документи, до яких він просить тимчасовий доступ мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні .При цьому,доведено можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьці документи.
Водночас, слідчий суддя зауважує, що до клопотання додано достатньо доказів на підтвердження вказаних обставин.
Так, органом досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 є власником земельної ділянки площею 4,58 га кадастровий номер 5323482500:00:001:0069, яку вона успадкувала від померлого батька ОСОБА_5 . Вказана земельна ділянка відповідно до договору оренди землі від 15.10.2012 передана у користування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Водночас, зі змісту клопотання вбачається, що ОСОБА_4 договір оренди від 15.10.2012 не підписувала.
За змістомположень ч.4ст.132КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Так, встановлено, що орган досудового розслідування звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 з проханням надати оригінал договоруоренди земліміж ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 »та ОСОБА_4 ,зареєстрованого 15.10.2012у ІНФОРМАЦІЯ_3 ;копію книгиреєстрації договоріворенди земліза 2012рік ззазначенням реєстраціїдоговору орендиземлі закадастровим номером5323482500:00:001:0069,який бувзареєстрований 15.10.2012у ІНФОРМАЦІЯ_3 ; додаткидо договоруоренди земліз кадастровимномером 5323482500:00:001:0069,які надавалисяпід часйого реєстрації (а.с. 13)
Водночас, ІНФОРМАЦІЯ_1 надало відповідь, у якій зазначено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду. (а.с. 14).
Таким чином, встановлено неможливість отримати документи без застосування заходу забезпечення кримінального провадження.
Разом з тим, на переконання слідчого судді, органом досудового розслідування в клопотанні доведено, що документи, до яких він просить тимчасовий доступ мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
З огляду на вищенаведене, клопотання дізнавача СД відділення поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 - підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 159-163, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в :
Клопотання дізнавача СД відділення поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.09.2021 за №12021175480000198 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 355 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати дізнавачу СД відділення поліції №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_3 , начальнику СД відділення поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_6 , дізнавачу СД відділення поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ,з правомїх вилучення(тимчасовогодоступу),а саме:
- оригіналу договору оренди землі між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ОСОБА_4 , зареєстрованого 15.10.2012 у ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- копії книги реєстрації договорів оренди землі за 2012 рік з зазначенням реєстрації договору оренди землі з кадастровим номером 5323482500:00:001:0069, який був зареєстрований 15.10.2012 у ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- копії додатків до договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 5323482500:00:001:0069, які надавалися під час його реєстрації.
Визначити строк дії ухвали тривалістю в 30 діб, який обраховувати з дня її постановлення.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108585864 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Кашуба М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні