ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 755/93/22
УХВАЛА
24 січня 2023 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого-судді Коротких А.Ю. та суддів Сорочка Є.О., Чаку Є.В., перевіривши апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 08 вересня 2022 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України безпеки на транспорті про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 08 вересня 2022 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, Державна служба України з безпеки на транспорті подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити повністю.
Ухвалою судді Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2022 року апеляційну скаргу було залишено без руху через її невідповідність вимогам ст. ст. 286, 298 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апелянту надано строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Вищезазначену ухвалу судді Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2022 року було надіслано одержувачу - апелянту в його електронний кабінет, про що свідчить довідка від 05 грудня 2022 року про доставку електронного листа.
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 251 КАС України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи.
Таким чином, слід дійти висновку, що ухвала судді про залишення апеляційної скарги без руху є врученою відповідачу належним чином.
26 грудня 2022 року на адресу Шостого апеляційного адміністративного суду надійшла заява про усунення недоліків (отримано головуючим суддею 16 січня 2023 року), в якому апелянт просить суд апеляційної інстанції поновити строк на апеляційне оскарження рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 08 вересня 2022 року.
Розглянувши вказане клопотання, колегія суддів зазначає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.
В своїй апеляційній скарзі апелянт зазначає про те, що копію оскаржуваного судового рішення ним отримано не було, разом із тим з текстом рішення ознайомлені в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Відповідно до дати на штемпелі канцелярії суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу апелянтом було подано 18 жовтня 2022 року, через підсистему «Електронний Суд», тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Статтею 44 КАС України передбачено обов`язок учасників справи добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки, зокрема, виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, а також виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом (пункти 6, 7 частини п`ятої цієї статті).
Отже, наведеними нормами чітко окреслено характер процесуальної поведінки, який зобов`язує учасників справи діяти сумлінно, проявляти добросовісне ставлення до наявних у них прав і здійснювати їх реалізацію таким чином, щоб забезпечити неухильне та своєчасне (без суттєвих затримок та зайвих зволікань) виконання своїх обов`язків, встановлених законом або судом, зокрема, щодо дотримання строку апеляційного оскарження.
Для цього учасник справи як особа, зацікавлена у поданні апеляційної скарги, повинна вчиняти усі можливі та залежні від нього дії, використовувати у повному обсязі наявні засоби та можливості, передбачені чинним законодавством.
Окрім цього, пунктом другим частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом віднесено до основних засад (принципів) адміністративного судочинства, зміст якого розкриває стаття 8 цього Кодексу, й визначає, що усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом.
Такі положення наведених правових норм процесуального права знайшли своє відображення і у статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України, частина перша якої вказує, що учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки.
Отже, органи державної влади, маючи однаковий обсяг процесуальних прав та обов`язків поряд з іншими учасниками справи, мають діяти вчасно та в належний спосіб, дотримуватися своїх власних внутрішніх правил та процедур, встановлених в тому числі нормами процесуального закону, не можуть і не повинні отримувати вигоду від їх порушення, уникати або шляхом допущення зайвих затримок та невиправданих зволікань відтерміновувати виконання своїх процесуальних обов`язків.
Державної служби України з безпеки на транспорті у своїй заяві про усунення недоліків, відповідно до змісту якої апелянт, як підставу для поновлення строку звернення до суду посилається на введення в Україні з 24.02.2022 року воєнного стану, наголошує, що протягом дії воєнного стану, суворе застосування судами процесуальних строків стосовно звернення до суду із позовними заявами, апеляційними та касаційними скаргами, може мати ознаки невиправданого обмеження доступу до суду.
Колегія суддів враховує вказані доводи апелянта, втім вважає за необхідне зазначити, що сам факт запровадження воєнного стану в Україні без обґрунтування неможливості вчинити процесуальну дію у встановлені строки не може вважатися поважною причиною для безумовного поновлення цих строків.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 299 КАС України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 119, 169, 299, 325, 329 КАС України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної служби України з безпеки на транспорті на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 08 вересня 2022 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України безпеки на транспорті про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена протягом тридцяти днів безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач Коротких А.Ю.
Судді: Сорочко Є.О.
Чаку Є.В.
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2023 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 108610376 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Коротких Андрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні