ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 січня 2023 року Справа № 926/321/23
Суддя Ковальчук Тетяна Іванівна, розглянувши матеріали за позовною заявою
Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт, м. Чернівці,
до Громадської організації ФАЙНЕ.ЮА, м. Тернопіль,
про відшкодування матеріальної шкоди, завданої під час функціонування Різдвяного містечка, в сумі 9588,00 грн.,
ВСТАНОВИВ :
Чернівецький міський комунальний виробничий трест зеленого господарства та протизсувних робіт звернувся до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Громадської організації ФАЙНЕ.ЮА про стягнення 9588,00 грн. матеріальної шкоди, що була завдана пошкодженням зелених насаджень в сквері на Соборній площі міста Чернівці під час функціонування Різдвяного містечка, організатором якого був відповідач.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.01.2023 позовну заяву Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Розглянувши матеріали за позовом на предмет вирішення питання про відкриття провадження у справі, суд встановив, що позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 2 статті 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частинами 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Частина доданих до позовної заяви Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт документів подані в незасвідчених копіях, зокрема: розпорядження Чернівецького міського голови від 02.09.2022 № 1364-к, довідка Управління комунальної власності Чернівецької міської ради від 04.02.2022 № 14/02/250, заява про зарахування ГО Файне.ЮА учасником Конкурсу, квитанція № 35066547 від 18.10.2021, протокол № 2 засідання комісії з відбору переможця конкурсу на проведення та облаштування Різдвяного ярмарку на території Чернівецької міської територіальної громади від 21.10.2021, зобов`язання суб`єкта господарювання щодо дотримання норм чинного законодавства при організації торгівлі на Різдвяному ярмарку, асортиментного переліку та інших вимог, листи Департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування від 03.02.2022 та від 28.03.2022 і докази їх надіслання відповідачеві електронним зв`язком, лист Департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування від 25.08.2022, лист Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт від 15.09.2022, кошторис відновлення зелених насаджень у сквері на Соборній площі, знищених під час функціонування Різдвяного містечка, акт обстеження зелених насаджень в сквері на Соборній площі, рахунок-фактура № СФ-0000001 від 2 лютого 2022 р.
Подання заявником письмових доказів в копіях, які не засвідчені в установленому порядку, прирівнюється до їх неподання, отже, в цій частині позовна заява не відповідає вимогам пункту 8 частини 3 статті 162 та частини 2 статті 164 ГПК України.
Крім того, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На підтвердження сплати судового збору до позовної заяви додано платіжну інструкцію № 60 від 20.01.2023, на якій відображено копію відтиску штампу АТ Укрсиббанк і посадової особи банківської установи про проведення платежу, з чого суд робить висновок, що даний документ є копією.
Відповідно до пункту 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Ураховуючи вищенаведене, суд зазначає, що документом про сплату судового збору є оригінал платіжного доручення (з 20.01.2023 року платіжна інструкція, наказ Міністерства фінансів України від 13.12.2022 № 430 Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України суд), установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення в оригіналі, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Також, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
З урахуванням вимог абзацу 27 пункту 2, пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України належним доказом надіслання позивачем відповідачу та іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення разом з розрахунковим документом про оплату послуг поштового зв`язку (квитанція про оплату, фіскальний чек), при цьому, названі документи повинні бути подані суду в оригіналах, а не копіях.
На порушення вказаної вимоги позивачем не додано до позовної заяви опис вкладення у поштове відправлення рекомендований лист трек-номер 5800216241490 на адресу відповідача.
Згідно з частинами 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює спосіб і строк усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо ж позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З урахуванням наведених обставин суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та встановити заявнику строк для усунення вказаних у цій ухвалі недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 20, 91, п. 8 ч. 3 ст. 162, п.п. 1, 2 ч. 1, ч. 2 ст. 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт залишити без руху.
2. Встановити Чернівецькому міському комунальному виробничому тресту зеленого господарства та протизсувних робіт строк протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Для усунення недоліків позовної заяви Чернівецькому міському комунальному виробничому тресту зеленого господарства та протизсувних робіт слід в установлений у пункті 2 резолютивної частини цієї ухвали строк:
1) засвідчити зазначені в абзаці 9 описової частини даної ухвали додані до позовної заяви докази в порядку, встановленому частинами 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України (або подати такі засвідчені докази до суду);
2) подати до Господарського суду Чернівецької області оригінал платіжного документа про сплату судового збору;
3) подати до Господарського суду Чернівецької області опис вкладення у поштове відправлення рекомендований лист трек-номер 5800216241490 на адресу ГО ФАЙНЕ.ЮА.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає окремому оскарженню.
Ухвала підписана 27.01.2023.
Суддя Т.І.Ковальчук
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2023 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 108626482 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні