Ухвала
від 27.11.2020 по справі 757/52272/20-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/52272/20

УХВАЛА

27 листопада 2020 року суддя Печерського районного суду м. Києва Новак Р.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа товариство з обмеженою відповідальністю «ПЕРШИЙ УНІВЕРМАГ» про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном, стягнення 1/2 частини отриманої орендної плати, визнання недійсним договору оренди квартири та виселення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить: стягнути з ОСОБА_2 на квористь ОСОБА_1 , 1/2 частини отриманої орендної плати за договором оренди приміщення від 24.09.2020. Визнати недійсним договір оренди приміщення від 24.09.2020, укладений між ОСОБА_2 та товариством з обмеженою відповідальністю «ПЕРШИЙ УНІВЕРМАГ»; усунути ОСОБА_1 перешкоди у здійсненні права користування та розпорядження належною їй на праві спільної сумісної власності частиною квартири АДРЕСА_1 , шляхом виселення товариства з обмеженою відповідальністю «ПЕРШИЙ УНІВЕРМАГ», без надання іншого житлового приміщення; виселити товариство з обмеженою відповідальністю «ПЕРШИЙ УНІВЕРМАГ», з квартири АДРЕСА_1 .

Перевіривши позовну заяву з доданими до неї матеріалами, судом встановлено наступне.

Так, позовна заява повинна відповідати вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Так позовна заява містить вимоги до товариства з обмеженою відповідальністю «ПЕРШИЙ УНІВЕРМАГ», проте в позовній заяві останнє залучено у якості третьої особи. Таким чином, позивачу необхідно уточнити процесуальний статус товариства з обмеженою відповідальністю «ПЕРШИЙ УНІВЕРМАГ».

Крім того, згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір сплачується за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць установлено у розмірі - 2102,00 грн.

Позивач долучив до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору, як за майнову вимогу у розмірі 840,80 грн. та квитанцію про сплату судового збору, як за немайнову вимогу у розмірі 840,80 грн.

Разом з тим, позовна заява містить три окремі вимоги немайнового характеру.

Отже, позивачу необхідно подати документ про доплату судового збору в розмірі 1681,60 грн.

Крім того, позовна заява містить вимоги щодо забезпечення позову.

Згідно ч. 1 ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно подати окремо заяву про забезпечення позову у відповідності до вимог ст. 151 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно пп. 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону за подання до суду заяви про забезпечення позову судовий збір сплачується за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Відтак, позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, провадження у справі не може бути відкрито, а тому відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України її слід залишити без руху з вказаних вище підстав та надати позивачеві строк для усунення недоліків, протягом десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

В разі невиконання вимог ухвали суду, заява, відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута заявнику.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175-177, 185, 258-259, 260-261, 293-294, 353 ЦПК України суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа товариство з обмеженою відповідальністю «ПЕРШИЙ УНІВЕРМАГ» про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном, стягнення 1/2 частини отриманої орендної плати, визнання недійсним договору оренди квартири та виселення - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.

Роз`яснити позивачеві право протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки, шляхом подання заяви з додержанням вимог встановлених ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Р.В. Новак

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.11.2020
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу108641469
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —757/52272/20-ц

Ухвала від 26.03.2021

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні