Справа № 454/2330/22
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Сокаль 30.01.2023 року
Слідчий суддяСокальського районногосуду Львівської області ОСОБА_1 за участю :
секретаряОСОБА_2
розглянувши в приміщенні суду скаргу Сокальської міської ради на бездіяльність слідчого СВ Відділення поліції №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області
в с т а н о в и в:
Представник скаржника звернувся до слідчого судді із скаргою на бездіяльність слідчого СВ Відділення поліції №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області щодо нерозгляду заяви від 17.11.2022 року про визнання потерпілим.
Скаргу обґрунтовує тим, що звернувся до слідчого СВ Відділення поліції №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області із заявою про визнання потерпілим в кримінальному провадженні №42022142150000049. Проте, станом на день подання скарги відповіді на дане клопотання скаржнику не надано. Оскільки вказана бездіяльність щодо розгляду клопотання порушує права скаржника, змушений звернутись із скаргою.
Представник скаржника надав заяву про рогляд скарги у його відсутності, скаргу підтримує та просить задовольнити.
Суб`єкт оскарження за викликом не з`явився, причин своєї неявки суду не повідомив, про розгляд скарги був належним чином повідомлений. У зв`язку із наведеним, враховуючи скорочені процесуальні строки для розгляду скарги, вважаю за можливе розглянути скаргу у відсутності суб`єкта оскарження.
Згідно ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося.
Дослідивши матеріали скарги, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ст. 24 КПК України кожному гарантується право оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку передбаченому КПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Згідно ч. 6 ст. 28 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, потерпілий, інші особи, права чи інтереси яких обмежуються під час досудового розслідування, мають право на звернення до прокурора, слідчого судді або суду з клопотанням, в якому викладаються обставини, що обумовлюють необхідність здійснення кримінального провадження (або окремих процесуальних дій) у більш короткі строки, ніж ті, що передбачені цим Кодексом.
Відповідно до пункту 1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого або прокурора, яка полягає у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Судом встановлено, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані про кримінальне провадження за №42022142150000049 від 15.11.2022 року, в межах якого Сокальська міська рада звернулася до Відділення поліції №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області із заявою клопотанням від 17.11.2022 року про визнання потерпілим.
Частиною першою ст. 55 КПК України встановлює, що потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.
Права і обов`язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого (ч. 2 ст. 55 КПК України).
Відповідно до ч. 5 ст. 55 КПК України визначено, що за наявності очевидних та достатніх підстав вважати, що заява, повідомлення про кримінальне правопорушення або заява про залучення до провадження як потерпілого подана особою, якій не завдано шкоди, зазначеної у частині першій цієї статті, слідчий або прокурор виносить вмотивовану постанову про відмову у визнанні потерпілим, яка може бути оскаржена слідчому судді.
Як вбачається із матеріалів скарги, станом на момент подачі скарги до суду, про результати розгляду клопотання від 17.11.2022 року заявника не повідомлено, у зв`язку із чим останній вважає, що таке не розглянуто. Вказані обставин суб`єкт оскарження не спростував, як і доводи скаржника щодо подання клопотання загалом та його процесуального статусу у провадженні. При цьому, слідчий суддя враховує, що направляючи ухвалу про призначення справи до судового розгляду слідчим суддею було витребувано інформацію про результати розгляду поданого скаржником клопотання, однак така до судового засідання не поступила.
З чого слідчий суддя робить висновок про нерозгляд клопотання Сокальської міської ради у Відділенні поліції №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області в передбаченому ч. 5 ст. 55 КПК України порядку.
Разом з тим, відповідно до положень ч.2 ст.307 КПК України, ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 1-1) скасування повідомлення про підозру; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.
Таким чином, з врахуванням положень ч.2 ст.307 КПК України, визнання протиправною бездіяльність виходить за межі наданих слідчому судді повноважень.
Окрім цього, з цих же підстав слідчий суддя залишає поза увагою порушені в судовому засіданні скаржником питання, які виходять за межі розгляду даної скарги.
Керуючись ст.ст.306, 307 КПК України,
у х в а л и в:
Скаргу задовольнити частково.
Зобов`язати слідчого відділення поліції №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 розглянути заяву Сокальської міської ради Львівської області від 17.11.2022 року про визнання потерпілим у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42022142150000049 від 15.11.2022 року.
У задоволенні решти вимог відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 108675611 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Сокальський районний суд Львівської області
Фарина Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні