ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"30" січня 2023 р. Справа№ 925/429/22
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Зубець Л.П.
суддів: Ткаченка Б.О.
Гаврилюка О.М.
розглядаючи матеріали апеляційної скарги Фізичної особи-підприємця Христофорова Івана Вікторовича
на рішення Господарського суду Черкаської області
від 22.11.2022
у справі №925/429/22
за позовом Фізичної особи - підприємця Христофорова Івана Вікторовича
до Товариства з обмеженою відповідальністю
"Інтернешнл Дрінкс Продакшн Імпекс"
про повернення майна та стягнення 2 652 023,28 грн.
за зустрічним
позовом Товариства з обмеженою відповідальністю
"Інтернешнл Дрінкс Продакшн Імпекс"
до Фізичної особи - підприємця Христофорова Івана Вікторовича
про визнання недійсними договору зберігання №1 від 28.10.2021, акту приймання - передачі №1 від 28.10.2021 та додаткової угоди №1 від 18.01.2022.
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Черкаської області від 22.11.2022 у позові Фізичної особи - підприємця Христофорова Івана Вікторовича відмовлено повністю, зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернешнл Дрінкс Продакшн Імпекс" задоволено частково.
Визнано недійсним договір зберігання №1 від 28.10.2021, укладений між Фізичною особою - підприємцем Христофоровим Іваном Вікторовичем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Інтернешнл Дрінкс Продакшн Імпекс" та визнано недійсною додаткову угоду №1 від 18.01.2022 до договору зберігання №1 від 28.10.2021, укладену між Фізичною особою - підприємцем Христофоровим Іваном Вікторовичем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Інтернешнл Дрінкс Продакшн Імпекс". У решті зустрічного позову відмовлено.
Присуджено до стягнення з Фізичної особи - підприємця Христофорова Івана Вікторовича на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернешнл Дрінкс Продакшн Імпекс" 4 962,00 грн витрат зі сплати судового збору.
Не погоджуючись з прийнятим судом рішенням 17.01.2023 через управління автоматизованого документообігу та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду, від Фізичної особи-підприємця Христофорова Івана Вікторовича, в якій останній просить скасувати частково рішення Господарського суду міста Києва від 22.11.2022 та ухвалити нове, яким задовольнити в повному обсязі позов Фізичної особи-підприємця Христофорова Івана Вікторовича до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернешнл Дрінкс Продакшн Імпекс" про повернення майна та стягнення 2 652 023,28 грн, а у задоволенні зустрічного позову відмовити в повному обсязі.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.01.2023 апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця Христофорова Івана Вікторовича передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючої судді (судді-доповідача) - Зубець Л.П., суддів: Гаврилюк О.М., Ткаченко Б.О.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 18.01.2023 відкладено вирішення питання щодо подальшого руху апеляційної скарги Фізичної особи-підприємця Христофорова Івана Вікторовича на рішення Господарського суду Черкаської області від 22.11.2022 у справі №925/429/22 до надходження матеріалів справи до суду апеляційної інстанції.
Витребувано з Господарського суду Черкаської області матеріали справи №925/429/22.
24.01.2023 до Північного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №925/429/22 з Господарського суду Черкаської області.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.
Перевіривши відповідність апеляційної скарги і доданих до неї документів вимогам ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України визначені вимоги до форми та змісту апеляційної скарги.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України в апеляційній скарзі мають бути зазначені:
1) найменування суду, до якого подається скарга;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) рішення або ухвала, що оскаржується;
5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо);
6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;
7) клопотання особи, яка подала скаргу;
8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується;
9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. п. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до ч. 4 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
В той же час, за приписами п.п.1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, виходячи із приписів Закону України «Про судовий збір», судовий збір за звернення з апеляційною скаргою має бути сплачений у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а саме: 63 392,02 грн (42 261,35 грн * 150%).
Отже, скаржнику за звернення із апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Черкаської області від 22.11.2022 у справі №925/429/22 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 63 392,02 грн.
В той же час, в матеріалах справи міститься Акт Господарського суду міста Києва №925/429/22/09.1-26/47/23 від 17.01.2023, складений про те, що під час отримання на офіційну електронну адресу Північного апеляційного господарського суду апеляційної скарги №б/н від 16.01.2023 по справі №250/429/22, який надійшов від Заступника керівника Чернігівської обласної прокуратури, не виявилося вказаного у додатках документу, а саме: доказів сплати судового збору.
Враховуючи відсутність достатніх доказів сплати судового збору, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга подана без додержання вимог, викладених у п. 2 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає залишенню без руху, на підставі ст. ст. 174, 260 Господарського процесуального кодексу України, з метою надання стороні (скаржнику) можливості виправити вищенаведені недоліки шляхом подання у строк, визначений даною ухвалою, доказів сплати судового збору.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Крім того, суд апеляційної інстанції роз`яснює, що відповідно до приписів ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 41, 174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця Христофорова Івана Вікторовича на рішення Господарського суду Черкаської області від 22.11.2022 у справі №925/429/22 - залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали апелянт має право усунути недоліки, а саме: подати до Північного апеляційного господарського суду докази сплати судового збору у розмірі 63 392,02 грн.
3. В разі невиконання вимог зазначеної ухвали суду у встановлений п. 2 строк, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається скаржнику.
4. Копію даної ухвали надіслати учасникам у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Л.П. Зубець
Судді Б.О. Ткаченко
О.М. Гаврилюк
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2023 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 108681439 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зберігання |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Зубець Л.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні