Справа № 2-103/11
Номер провадження 6/167/1/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2023 року м. Рожище
Рожищенський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Сіліча І. І.,
секретаря судового засідання Матвійчук Л. О.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі Рожищенськогорайонного судуВолинської областісправу заподанням заступниканачальника Рожищенськоговіддулу державноївиконавчої службиу Луцькомурайоні Волинськоїобласті Західногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції Поліщук Наталії Григорівни про заміну сторони виконавчого провадження
встановив:
19 січня 2023 року заступник начальника Рожищенського віддулу державної виконавчої служби у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Поліщук Н. Г. звернулася до суду із поданням про заміну сторони виконавчого провадження.
Свою заяву обґрунтовує тим, що 11 листопада 2011 року Рожищенським районним судом Волинської області видано виконавчий лист №2-103/11/0314 від 21 червня 2011 року про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в користь відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» 1450 684,76 гривень заборгованості за кредитним договором.
26 квітня 2018 року між ПАТ КБ «Надра» та ТзОВ «Фінансова компанія «Фінмарк» укладено договір № 2/8-В/ЖК про купівлю-продажу (відступлення) прав вимоги, відповідно до умов якого право вимоги за кредитним договором №2/8-В/ЖР від 15 липня 2008 року, який укладено між ВАТ КБ «Надра» та ОСОБА_1 , з додатковими угодами/договорами зазначеними у Додатку №1 до договору, включаючи права вимоги до правонаступників боржника, спадкоємців боржника, страховиків або інших осіб, до яких перейшли обов`язки боржника або які зобов`язані виконати обов`язки боржника, за кредитним договором, договором поруки, договором іпотеки з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них, згідно реєстру у Додатку №1 до даного Договору, перейшло до ТзОВ «Фінансова компанія «Фінмарк».
В подальшому, 30 жовтня 2018 року між ТзОВ «Фінансова компанія «Фінмарк» та ОСОБА_3 укладено договір № 30/102018-1 про відступлення прав вимоги, відповідно до умов якого право вимоги за кредитним договором №2/8-В/ЖР від 15 липня 2008 року, перейшло до ОСОБА_3 разом з усіма додатками до вказаного кредитного договору.
Разом з тим, 30 жовтня 2018 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було укладено договір № 30/102018-2 про відступлення прав вимоги, відповідно до умов якого право вимоги за кредитним договором №2/8-В/ЖР від 15 липня 2008 року з додатковими угодами/договорами зазначеними у додатку №1, що є невід`ємною частиною даного договору, перейшло до ОСОБА_4 .
Таким чином ОСОБА_4 набула права вимоги за кредитним договором №2/8-В/ЖР від 15 липня 2008 року, який укладено між ВАТ КБ «Надра» та ОСОБА_1 та договором поруки, укладеним з ОСОБА_2 .
На підставі наведеного, державний виконавець просить замінити сторону стягувача з ВАТ КБ «Надра», як вибулої сторони, на його правонаступника ОСОБА_4 у виконавчому листі в цивільній справі №2-103/11/0314 за рішенням Рожищенського районного суду Волинської області від 21 червня 2011 року.
Представник заявника в судове засідання не з`явився, в своїй заяві просить розгляд справи здійснювати без участі представника заявника.
Боржник, стягувач та заінтересовані особи в судове засідання не з`явились, суду надані заява про розгляд справи у їх відсутності.
У відповідності до положеньст. 442 ЦПК Українинеявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
У зв`язку неявкою учасників справи в судове засідання, у відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Встановлено, що рішенням Рожищенського районного суду Волинської області від 21 червня 2011 року задоволено позов ВАТ КБ «Надра» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором та стягнуто солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в користь ВАТ КБ «Надра» заборгованість за кредитним договором в розмірі 1 450 684,76 грн.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції Українисуд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.
У п. 9 ч. 3 ст. 129 Конституції України зазначено, щодо основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, і за її межами.
Відповідно до ч. 1 ст. 431 ЦПК України, виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Таким чином, рішенняРожищенського районного суду Волинської області від 21 червня 2011 року в справі №2-103/11/0314 набрало законної сили та є чинним. За заявою представника позивача в цій справі видано виконавчий лист з метою реалізації права на здійснення заходів, спрямованих на примусове виконання рішення суду.
З примусового виконання даного рішення Рожищенським районним відділом державної виконавчої служби відкрито виконавче провадження №52628890. У даному виконавчому провадженні боржником є ОСОБА_2 .
Також встановлено, що 26 квітня 2018 року між ПАТ КБ «Надра» та ТзОВ «Фінансова компанія «Фінмарк» укладено договір № 2/8-В/ЖК про купівлю-продажу (відступлення) прав вимоги, відповідно до умов якого право вимоги за кредитним договором №2/8-В/ЖР від 15 липня 2008 року, який укладено між ВАТ КБ «Надра» та ОСОБА_1 , з додатковими угодами/договорами зазначеними у Додатку №1 до договору, включаючи права вимоги до правонаступників боржника, спадкоємців боржника, страховиків або інших осіб, до яких перейшли обов`язки боржника або які зобов`язані виконати обов`язки боржника, за кредитним договором, договором поруки, договором іпотеки з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них, згідно реєстру у Додатку №1 до даного Договору, перейшло до ТзОВ «Фінансова компанія «Фінмарк».
В подальшому, 30 жовтня 2018 року між ТзОВ «Фінансова компанія «Фінмарк» та ОСОБА_3 укладено договір № 30/102018-1 про відступлення прав вимоги, відповідно до умов якого право вимоги за кредитним договором №2/8-В/ЖР від 15 липня 2008 року, перейшло до ОСОБА_3 разом з усіма додатками до вказаного кредитного договору.
Разом з тим, 30 жовтня 2018 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було укладено договір № 30/102018-2 про відступлення прав вимоги, відповідно до умов якого право вимоги за кредитним договором №2/8-В/ЖР від 15 липня 2008 року з додатковими угодами/договорами зазначеними у додатку №1, що є невід`ємною частиною даного договору, перейшло до ОСОБА_4 .
Процесуальне правонаступництво допускається на будь-якій стадії цивільного процесу, а примусове виконання рішення суду є його завершальною стадією. Пунктом 5ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно дост. 442 ЦПК Україниу разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
У відповідності до ч. 5ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження»у разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, в якій вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до частини першоїстатті 512 ЦК Україникредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбаченихстаттею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зістаттею 514 цього Кодексудо нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно ізЗаконом України «Про виконавче провадження».
Отже, законодавством чітко визначено, що державний виконавець має право звернутися до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, у разі заміни кредитора у зобов`язанні правонаступником, а суд замінює сторону виконавчого провадження правонаступником.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить до висновку, що заява про заміну стягувача його правонаступником підлягає до задоволення.
На підставі наведеного та керуючись ст.12,13,76-82,433,442 ЦПК України, суд
постановив:
Подання заступника начальника Рожищенського віддулу державної виконавчої служби у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Поліщук Н. Г. про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити стягувача відкрите акціонерне товариство комерційний банк «Надра» на його правонаступника ОСОБА_4 у виконавчому листі, виданому Рожищенським районним судом Волинської області в справі №2-103/11/0314 від 11 листопада 2011 року про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в користь відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» заборгованості за кредитним договором в розмірі 1450 684,76 гривень.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Дата складення повного тексту ухвали 01 лютого 2023 року.
СУДДЯ: І.І.Сіліч
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2023 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 108700300 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Сіліч І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні