Справа № 686/19396/22
Провадження № 1-кс/686/755/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2023 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Хмельницькому) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №62022240010000226,
встановив:
Слідчий першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Хмельницькому) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із заступником керівника Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх копій.
Слідчими першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №62022240010000226 від 26.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що «відповідно до повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та встановлених обставин кримінального провадження вбачаються ознаки того, що заступником командира військової частини з тилу-начальником тилу в/ч НОМЕР_1 майором ОСОБА_5 , в умовах воєнного стану, здійснюються дії щодо організації та керування схемою розтрати бюджетних коштів, виділених військовій частині НОМЕР_1 НГУ, шляхом завищення об`ємів постачання продуктів харчування, для потреб вказаної військової частини, внаслідок чого військовою частиною НОМЕР_1 НГУ здійснюється переплата за поставлені товари.
При цьому, відповідно до наявних матеріалів кримінального провадження вбачаються ознаки залучення ОСОБА_5 до протиправної схеми представників приватних підприємств, зокрема ФОП ОСОБА_6 та ПП « ОСОБА_7 », які здійснюють постачання до військової частини 3053 продуктів харчування, домовившись із ними про неповну кількість доставки продукції у військову частину НОМЕР_2 , відповідно умов укладених догорів та кошторисних призначень, незалежно від фактичного споживання вказаних продуктів, із подальшим розподілом частини грошових коштів між вищевказаними особами. Окрім того, ОСОБА_5 , з метою реалізації свого злочинного умислу, звернувся до підлеглого начальника продовольчої служби військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_8 , якому надав вказівку після отримання від представників підприємств бухгалтерських накладних, підписати їх у начальника продовольчого складу військової частини НОМЕР_1 та в подальшому передати їх в бухгалтерію військової частини для проведення їх оплати, та після проведення оплати, отримати для передачі ОСОБА_5 від представників зазначених підприємств, що здійснюють постачання продуктів харчування, частину грошових коштів надмірно сплачених за продукти харчування.
Будучи допитаною в якості свідка бухгалтер фінансової служби в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_9 повідомила, що в її функціональні обов`язки входить виписка внутрішніх накладних з продовольчого складу, прихід та списання продуктів харчування по бухгалтерських обліках, зокрема по програмі «МІА», яка є мережевою програмою та як їй відомо володільцем програми є ІНФОРМАЦІЯ_2 , а розробником програми є Інфотек, а також виписка внутрішніх накладних між підрозділами та інші.
З метою повного та об`єктивного встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні виникла необхідність встановлення обліку продуктів харчування у військовій частині НОМЕР_1 , тому в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до електронної автоматизованої системи МІА, з метою проведення її огляду, розпорядником якої є ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ).
Отримання тимчасового доступу до відомостей, що містяться в автоматизованій системі необхідно для встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема, дослідження факту постановлення на облік, відображення приходу та списання продуктів харчування до військової частини НОМЕР_1 Національної Гвардії України по бухгалтерських обліках та інших обставин, які мають значення у кримінальному проваджені, таким чином, підтвердження або спростування факту вчинення кримінального правопорушення.
У зв`язку з викладеним, відомості, що містяться в автоматизованій системі митного оформлення, мають доказове значення у кримінальному провадженні та іншим способом, окрім як шляхом проведення тимчасового доступу, неможливо довести вказані вище обставини.
Крім того, існує необхідність у вилученні вказаних відомостей, шляхом огляду, фотографування, отримання скрінкопійювання екрану, друку тощо, з метою долучення їх до матеріалів кримінального провадження».
Слідчий в судове засідання не з`явився, проте у його клопотанні міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без участі слідчого та прокурора, в якому він підтримує подане клопотання та просить його задовольнити.
Крім того,усвоємуклопотанні слідчий просить розглядати клопотання без участі володільця документів, з метою попередження зміни або знищення доказів.
Беручи доуваги,щослідчим у клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення запитуваної інформації, тому розгляд клопотання з урахуванням положень ч. 2ст. 163 КПК Українипроводиться слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, вважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи, оскільки отримати вказану в клопотанні інформацію неможливо іншим способом; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,
постановив:
Клопотання слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Хмельницькому) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл групі слідчих першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Хмельницькому) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , прокурорам групи прокурорів, що здійснюють процесуальне керівництво у зазначеному кримінальному провадженні: ОСОБА_4 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 на тимчасовий доступ до електронної системи ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) з можливістю ознайомлення із документами, що містяться у вказаній системі та стосуються здійснення облікування та розрахунків за продукти харчування у військовій частині НОМЕР_1 , внесення даних до системи, здійснення руху та внесення змін щодо цього за період часу з 01.01.2022 по 31.12.2022 з можливістю вилучення копій матеріалів/відомостей шляхом копіювання, друку, фотографування, збереження на цифрових носіях, які.
Уповноваженим службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вищезазначених документів.
Ухвала діє по 31 березня 2022 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108704177 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні