Ухвала
від 01.02.2023 по справі 643/15868/20
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 01.02.2023Справа № 643/15868/20 Провадження № 1-кп/554/152/2023

У Х В А Л А

31 січня 2023 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Полтаві кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020221040000079 по обвинуваченню

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого в АДРЕСА_1 , громадянина України, освіта вища, одруженого, працюючого фізичною особою-підприємцем, не судимого

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. ч. 1, 3 і 4 ст. 358 КК України,

в с т а н о в и в :

На розгляді Октябрського районного суду м. Полтави перебувають матеріали вищезазначеного кримінального провадження.

В підготовчому судовому засіданні захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_4 , заявив клопотання про тимчасовий доступ до документів, зокрема журналу реєстрації відвідувачів Харківської місцевої прокуратури № 4 за період з 02 по 12 жовтня 2020 року, який перебуває у володінні Салтівської окружної прокуратури м. Харкова, мотивуючи його необхідністю перевірки відомостей щодо того, чи відвідувала представник потерпілого ОСОБА_6 приміщення Харківської місцевої прокуратури № 4 в зазначений проміжок часу для встановлення в підготовчому провадженні факту дотримання прокурором строків досудового розслідування.

Прокурор заперечував проти задоволення клопотання обвинуваченого та його захисника, зазначивши, що ними не доведено доказового значення названого документу для встановлення обставин в цьому кримінальному провадженні.

Заслухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом ІІ цього Кодексу.

Згідно положень ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, зокрема й тимчасовий доступ до речей та документів застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. ч. 1 і 2 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

У клопотаннізазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 163 КПК суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Так, заявляючи клопотання про тимчасовий доступ до документів, захисник обвинуваченого на його обґрунтування не наводить реальних підстав для цього, а лише стверджує, що в період часу з 02 по 12 жовтня 2020 року ознайомлення представника потерпілого ОСОБА_6 з матеріалами досудового розслідування не здійснювалось, як про це зазначено в протоколі про надання доступу до матеріалів досудового розслідування, так як реєстр матеріалів, наданий до суду, не містить інформації щодо часу завершення ознайомлення представником потерпілого з матеріалами досудового розслідування, що, на його думку, може свідчити про порушення стороною обвинувачення строків досудового розслідування та зумовлює необхідність тимчасового доступу до журналу реєстрації відвідувачів Харківської місцевої прокуратури № 4 за період з 02 по 12 жовтня 2020 року, який перебуває у володінні Салтівської окружної прокуратури м. Харкова.

При цьому, дослідженням матеріалів кримінального провадження, судом встановлено, що питання порушення строків досудового розслідування вже було предметом судового розгляду під час вирішення клопотання захисника обвинуваченого про закриття цього кримінального провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку із закінченням строку досудового розслідування, визначеного ст. 219 КПК України, після повідомлення особі про підозру, за наслідками якого ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 20 жовтня 2021 року в його задоволенні було відмовлено.

Період ознайомлення представника потерпілого з матеріалами досудового розслідування зафіксовано протоколом про надання доступу до матеріалів досудового розслідування та включає в себе 02, 06 - 09 та 12 жовтня 2020 року.

Сам по собі факт невнесення до реєстру матеріалів досудового розслідування дати завершення ознайомлення представником потерпілого з матеріалами досудового розслідування, на думку суду, не свідчить про необхідність здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до журналу реєстрації відвідувачів Харківської місцевої прокуратури № 4.

Посилання ж захисника, як на підставу тимчасового доступу до вказаного документу, є лише його припущенням та зводиться фактично до перевірки правдивості відомостей, внесених до протоколу про надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

З цього приводу суд зазначає, що вказане питання, як і наявність або відсутність будь-яких розбіжностей в вищевказаних документах не є предметом судового розгляду в рамках цього кримінального провадження.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що клопотання обвинуваченого та його захисника про тимчасовий доступ не відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України, так як в ньому належним чином не аргументовано, що названий документ дійсно має суттєве значення для встановлення важливих обставин в рамках цього кримінального провадження, не доведено можливість використання цього документу як доказу в цьому провадженні, та, відповідно, його значимість для процесу доказування.

Крім того,суд звертаєувагу нате,що вказанеклопотання немістить ідоказів того,що журнал реєстраціївідвідувачів Харківськоїмісцевої прокуратури№ 4за періодз 02по 12жовтня 2020рокуна цей час дійсно перебуває або може перебувати у володінні Салтівської окружної прокуратури м. Харкова, з огляду на значний проміжок часу, який минув з названого періоду.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання обвинуваченого та його захисника про тимчасовий доступ до документу.

Керуючись ст. ст. 159 - 164, 372 КПК України, суд,

у х в а л и в:

В задоволенні клопотання обвинуваченого та його захисника про тимчасовий доступ до журналу реєстрації відвідувачів Харківської місцевої прокуратури № 4 за період із 02 по 20 жовтня 2020 року, який знаходиться у володінні Салтівської окружної прокуратури м. Харкова, - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено та оголошено 01 лютого 2023 року о 17 годині.

Суддя ОСОБА_7

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення01.02.2023
Оприлюднено02.02.2023
Номер документу108705870
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —643/15868/20

Ухвала від 23.12.2024

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Олійник О. О.

Ухвала від 23.12.2024

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Олійник О. О.

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Олійник О. О.

Ухвала від 15.11.2024

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

Ухвала від 15.11.2024

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

Ухвала від 10.04.2023

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

Ухвала від 03.03.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Чистик Андрій Олегович

Ухвала від 01.02.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 01.02.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 31.01.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні