Єдиний унікальний номер 741/786/22
Провадження № 2/741/147/23
У Х В А Л А
м. Носівка 13 січня 2023 року
Носівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді Киреєва О.В.,
з участю секретаря судового засідання Герасимчук Н.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання позивача про призначення судово-імунологічної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення батьківства,
встановив:
У провадженні Носівського районного суду Чернігівської області перебуває дана справа.
У справі було відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.
У судовому засіданні позивач та його представник адвокат Кіфік О.М. підтримали позовні вимоги, просили призначити судово-імунологічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
У судове засідання відповідач не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася, про причини неявки до суду не повідомила, не просила розгляд справи відкласти.
Суд вважає за можливе провести підготовче засідання у відсутності відповідача, оскільки відсутні підстави, передбачені ч. 2, 5 ст. 198 ЦПК України, для його відкладення чи оголошення перерви.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши думку позивача та його представника, суд приходить до наступного.
Пунктом 8 ч. 2 ст. 197 ЦПК України визначено, що у підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 3 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза)
Частиною 4 ст. 103 ЦПК України встановлено, що питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Імунологічна експертиза є однією із найбільш поширених біологічних експертиз, основним завданням якої є: встановлення наявності, видової і групової належності крові (її зразків та в слідах); встановлення наявності, видової і групової належності виділень (сперми, слини, поту, сечі); встановлення можливості походження слідів біологічного походження від потерпілої (підозрюваної) особи.
Незалежно від мети та учасників процесу, при розгляді питань щодо визнання батьківства обов`язковим є проведення судово-генетичної експертизи, яка і встановлює кровну спорідненість та батьківство.
Суд враховує, що предметом позовних вимог є встановлення батьківства, а тому необхідно призначати генетичну експертизу.
Ураховуючи те, що питання, яке зазначене у клопотанні позивача, має значення для ухвалення законного і обґрунтованого рішення, потребує спеціальних знань, сторонами не надані інші висновки експертів із цих питань, суд приходить до висновку про необхідність призначення по справі судово-генетичної експертизи.
Сторонами не досягнуто взаємної згоди щодо визначення експертної установи, а тому суд вважає за необхідне проведення експертизи доручити експертам Київського бюро СМЕ (м. Київ, вул. Докучаєвська, 4).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України суд вважає за необхідне на час проведення експертизи зупинити провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 103, 104, 252, 253, 259, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд,
постановив:
Клопотання позивача ОСОБА_1 задовольнити частково.
Призначити по справі судово-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
- Якщо так, то чи являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
Проведення експертизи доручити експертам Київського бюро СМЕ (м. Київ, вул. Докучаєвська, 4).
Попередити експертів про відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Витрати на проведення судово-генетичної експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Попередити сторони, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів, або іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд відповідно до ст. 109 ЦПК України може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити в його визнанні (залежно від того, хто зі сторін ухиляється, а також яке значення має для них ця експертиза).
Надати в розпорядження експертів матеріали цієї справи.
Зупинити провадження у цій справі на час проведення експертизи.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя О.В. Киреєв
Суд | Носівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2023 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 108707874 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Носівський районний суд Чернігівської області
Киреєв О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні