ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
01 лютого 2023 рокуСправа № 912/1670/22
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Поліщук Г.Б., розглянувши матеріали заяви кредитора - Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України, 27602, Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Созонівка, вул. Центральна, буд. 2
про визнання грошових вимог у справі №912/1670/22 від 26.12.2022
про банкрутство Державного підприємства "Дослідне господарство "Ставидлянське" Інституту сільського господарства степу Національної академії аграрних наук України", 27332, Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Ставидла, вул. Центральна, буд. 18
Ухвалою від 26.12.2022 господарський суд відкрив провадження у справі № 912/1670/22 про банкрутство Державного підприємства "Дослідне господарство "Ставидлянське" Інституту сільського господарства степу Національної академії аграрних наук України". Ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Державного підприємства "Дослідне господарство "Ставидлянське" Інституту сільського господарства степу Національної академії аграрних наук України". Ввів процедуру розпорядження майном боржника на строк до 170 календарних днів. Призначив розпорядником майна боржника Державного підприємства "Дослідне господарство "Ставидлянське" Інституту сільського господарства степу Національної академії аграрних наук України" (і.к. 31373027) арбітражного керуючого Бондаренка Василя Анатолійовича. З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному вебпорталі судової влади України ухвалено оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення), текст якого додається. Попереднє засідання суду призначено на 07.03.2023 о 14:30 год.
До господарського суду 31.01.2023 надійшла заява від 26.01.2023 кредитора Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України про грошові вимоги до боржника у справі №912/1670/22 з вимогами:
- включити Інститут сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України (код ЄДРПОУ 00729907, 27602, Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Созонівка, вул. Центральна, буд. 2) до реєстру вимог кредиторів Державного підприємства "Дослідне господарство "Ставидлянське" Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України" (27332, Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Ставидла, вул. Центральна, буд. 18, код ЄДРПОУ 31373027) та визнати борг даного підприємства перед науковою установою в загальній сумі 66 707,58 грн;
- ввести Інститут сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України (код ЄДРПОУ 00729907, 27602, Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Созонівка, вул. Центральна, буд. 2) до складу учасників справи №912/1670/22 про банкрутство безпосередньо підпорядкованого Науковій установі Державного підприємства "Дослідне господарство "Ставидлянське" Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України" (27332, Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Ставидла, вул. Центральна, буд. 18, код ЄДРПОУ 31373027).
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку (абз. 1 ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно приписів ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедури банкрутства заява кредитора має містити:
найменування господарського суду, до якого подається заява;
найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);
виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;
відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;
перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Судом встановлено, що заява кредитора не відповідає вимогам ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, а саме:
- не надано доказів сплати судового збору;
- у заяві не зазначено найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
- до заяви не додано належних доказів надсилання копії заяви розпоряднику майна та боржнику з доданими до неї документами;
- у заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 10 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставку судового збору за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом встановлено 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб на місяць з 01.01.2023 року встановлено у розмірі 2 684,00 грн.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання даної заяви про визнання грошових вимог до боржника, становить 5368,00 грн (2684*2).
Разом з тим, до заяви кредитора докази сплати судового збору не додані.
Окрім того, судом встановлено, що кредитором у якості доказів відправлення розпоряднику майна, арбітражному керуючому Бондаренко В.А. копії заяви і доданих до неї документів надано опис вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
За змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії заяви та доданих до неї документів є бланк опису вкладення з номером поштового відправлення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком/квитанцією про відправлення. За таких обставин, належним доказом надіслання копії заяви з доданими до неї документами розпоряднику майна є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).
Відповідно, якщо копію заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердженням, що інформація у даній накладній зазначена правильно.
Таким чином, кредитором до заяви в якості доказів направлення заяви з додатками розпоряднику майна, арбітражному керуючому Бондаренко В.А. не надано фіскальний чек або накладну.
Також, кредитором до заяви не додано доказів надсилання копії заяви боржнику з доданими до неї документами.
Судом встановлена відсутність відомостей про наявність або відсутність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог.
Поряд з цим, окремі копії документів, додані до заяви, поганої якості, а саме: копії актів надання послуг № 252 від 20.07.2022, №234 від 13.07.2022, №691 від 30.11.2021, №31 від 31.01.2022, №32 від 31.01.2022.
Отже, кредитором не додержано процесуальних вимог ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства та не надано належних доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Тому, господарський суд дійшов висновку, що заява кредитора - Інститут сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України подана без дотримання вимог КУзПБ та ГПК України.
Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 45 цього Кодексу (ч. 2-3 ст. 46 КУзПБ).
Керуючись ст. 2, 45-46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, 12, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Повідомити заявника Інститут сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України про недоліки заяви від 26.01.2023 про грошові вимоги до боржника, а саме:
- надати докази сплати судового збору;
- надати суду заяву, оформлену у відповідності до ч. 3 ст. 45 Кодексу, зокрема з зазначенням найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
- надати належні документи, які підтверджують відправлення копії заяви і доданих до неї документів боржнику та розпоряднику майна, арбітражному керуючому Бондаренко В.А.;
- надати відомості про наявність або відсутність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;
- надати належним чином завірені, такі що піддаються читанню копії документів, а саме: акти наданих послуг № 252 від 20.07.2022, №234 від 13.07.2022, №691 від 30.11.2021, №31 від 31.01.2022, №32 від 31.01.2022.
Зобов`язати Інститут сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України усунути недоліки такої заяви в строк - протягом 10 днів з дня вручення ухвали про недоліки.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Примірник ухвали направити Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України (27602, Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Созонівка, вул. Центральна, буд. 2 та електронною поштою: isgs.naan@gmail.com), розпоряднику майна арбітражному керуючому Бондаренко В.А. (електронною поштою: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Ухвалу підписано 01.02.2023.
Суддя Г.Б. Поліщук
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2023 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 108709853 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні