Ухвала
від 01.02.2023 по справі 554/6572/16-ц
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 554/6572/16-ц Номер провадження 22-ц/814/2119/23Головуючий у 1-й інстанції Андрієнко Г. В. Доповідач ап. інст. Чумак О. В.

У Х В А Л А

01 лютого 2023 року м. Полтава

Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Полтавського апеляційного суду в складі:головуючої судді Чумак О.В.,

суддів Карпушина Г.Л., Обідіної О.І.

розглянула клопотання представника Міністерства освіти і науки України Дарії Шилан про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференці, по справі за апеляційною скаргою Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" на рішення Октябрського районногосуду м.Полтави від15вересня 2016року,ухваленого підголовуванням суддіАндрієнко Г.В., за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Полтавського Національного технічного університету імені Юрія Кондратюка про визнання права власності за набувальною давністю,

встановила:

Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 28.11.2022 відкрито апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" на рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 15 вересня 2016 року.

Ухвалою цього ж суду від 02.12.2022 ця справа зокрема призначена до розгляду в приміщенні Полтавського апеляційного суду (м.Полтава, вул. Соборності,17) у відкритому судовому засіданні з повідомленнямучасників справи на 14:40 год. 02.02.2023 року, зал судового засідання № 3 .

27.01.2023 р. на електронну пошту апеляційного суду від представника Міністерства освіти і науки України Дарії Шилан надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференці, проведення якої просить доручити на вибір: Київському апеляційному суду, Північному апеляційному господарському суду, Шостому апеляційному адміністративному суду, Київському окружному адміністративному суду.

Дослідивши вказане клопотання, колегія суддів приходить до наступного висновку.

Відповідно до положень ст. 212 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.

Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.

Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.

Крім цього, згідно положень ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно інформації з веб-порталу "Бронювання систем відеоконференцзв`язку», у визначених заявником судах - Київському апеляційному суді, Північному апеляційному господарському суді, Шостому апеляційному адміністративному суді, час, на який призначено слухання цієї справи, заброньовано іншими судами для розгляду власних справ. У Київському окружному адміністративному суді у період з 08:00 до 17:00 02.02.2023 також відсутнє місце для бронювання.

За такихобставин забезпечитипроведення судовогозасідання уцій справі02.02.2023р.о 14:40год.в режимівідеоконференції уКиївському апеляційномусуді,Північному апеляційномугосподарському суді,Шостому апеляційномуадміністративному суді,Київському окружномуадміністративному судіне вбачаєтьсяможливим.З наведенихпідстав клопотання ОСОБА_5 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у визначених заявником судах задоволенню не підлягає.

Клопотання про участь в судовому засіданні у цій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду власними технічними засобами представник Міністерства освіти і науки України Дарія Шилан не заявляла.

Керуючись ст.ст. 212, 381 ЦПК України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

Клопотання представника Міністерства освіти і науки України Дарії Шилан про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у Київському апеляційному суді, Північному апеляційному господарському суді, Шостому апеляційному адміністративному суді, Київському окружному адміністративному суді, - залишити без задоволення.

Роз"яснити заявнику право заявити клопотання про участь в судовому засіданні справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду власними технічними засобами в порядку встьановленому ст. 212 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий суддя О. В. Чумак

Судді Г.Л.Карпушин

О.І.Обідіна

Дата ухвалення рішення01.02.2023
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу108718139
СудочинствоЦивільне
Сутьвизнання права власності за набувальною давністю

Судовий реєстр по справі —554/6572/16-ц

Ухвала від 19.09.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Ухвала від 17.08.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Ухвала від 29.06.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Ухвала від 31.05.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Постанова від 12.04.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 12.04.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 20.03.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 07.02.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 01.02.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 02.12.2022

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні